مجازی سازی چیست؟

مجازی سازی چیست؟

مجازی‌سازی تکنولوژی است که امکان اجرای چندین سرویس و سیستم عامل مختلف بر روی یک سرور را برای ما مهیا می کند به نحوی که باعث بهره وری در هزینه های سخت افزاری و نرم افزار ی و همچنین استفاده بهینه از تمامی منابع سیستمی می گردد.

۱۷ مهر ۱۴۰۰

مجازی‌سازی تکنولوژی است که امکان اجرای چندین سرویس و سیستم عامل مختلف بر روی یک سرور را برای ما مهیا می کند به نحوی که باعث بهره وری در هزینه های سخت افزاری و نرم افزار ی و همچنین استفاده بهینه از تمامی منابع سیستمی می گردد. همچنین از دیگر امکانات این تکنولوژی متمرکز کردن نرم افزارها و حتی سیستم عامل های کاربران است که در این روش صرفه جویی در به کار گیری نیروی متخصص انفورماتیک، هزینه های نگهداری شبکه و کلاینت ها، به روز رسانی نرم افزارها کاهش یافته و مدیریت بر کل سیستم شبکه به صورت متمرکز و یکپارچه انجام خواهد شد.

چرا مجازی سازی؟

 1. استفاده بیشتر از منابع سخت افزاری موجود :
  با تلفیق سرورها و سرویس ها خطوط قرمز فعلی در مراکز داده ها شکسته می شود، قانون یک سرور یک سرویس سالهاست در مراکز داده ها استفاده می شود که باعث اتلاف زیاد منابع سخت افزاری در مراکز داده می شود. سرویس ها از هم مستقل می شوند و این استقلال در نهایت باعث پایداری بیشتر سرویس ها در شبکه می شود.امکان داشتن سرویس ها با ساختار های متفاوت مانند Linux و ماکروسافت و Netware بر روی یک سخت افزار نیز یکی از مزایای دیگر این بستر می باشد.
 2. کم کردن هزینه ها با تغییر در زیر ساخت سخت افزاری:
  سرور های کمتر، سخت افزار کمتری نیاز دارد، در ساختاری که بر بستر مجازی ایجاد میشود، به سرورهای فیزیکی کمتری نیاز است، حتی اگر یک ساختار سنتی را مجازی کنید، تعدادی سرور آزاد می شوند که می توان در مکان های دیگری از آنها استفاده کرد.
 3. کم کردن هزینه های مدیریتی و نگهداری:
  سخت افزار کمتر، مدیریت به مراتب کمتری نیاز دارد، همچنین استهلاک و هزینه های جانبی از جمله برق مصرفی و کولینگ کمتر می شود.
 4.  پایداری و تحمل خطا :
  بستر مجازی سازی ، راهکار های منحصر به فرد برای پایدار ماندن سرویس ها، در برابر مشکلات ناگهانی که برای سرور ها پیشامد می کند ارائه می دهد،همچنین امکان جابجایی سرویس ها به صورت زنده، یکی دیگر از امکاناتی از که این بستر ارائه می دهد.

برخی از پروژه‌ها
رستوران
عمارت وکیل

عمارت وکیل، بزرگترین مجموعه رستورانی شهر یزد با هدف ارائه با کیفیت ترین غذاهای ایرانی و فرنگی به طیف وسیع ساکنین و گردشگران داخلی و بین المللی در این شهر است.

طراحی داخلی
دریم هاوس

دریم هاس یکی از برترین شرکت های فعال ایران در حوزه طراحی دکوراسیون و سیستم های آشپزخانه با تکیه بر به کارگیری خلاقیت و علم روز است.

پروژه‌های بیشتر