دلایل استفاده از UGC در استراتژی بازاریابی برند ها

دلایل استفاده از UGC در استراتژی بازاریابی برند ها

UGC این فرصت را به برندهای تجاری می‌دهد تا با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند و مشتریان این روش را قابل اعتماد‌تر از ایجاد محتوا توسط خود برند تجاری می‌دانند و همچنین باعث تجربه بیشتر مشتری می‌شود. در این مورد تبلیغات تهاجمی دیگر کارایی ندارد.

۱۴ شهریور ۱۴۰۰

ایجاد محتوای یک خرده‌‌فرهنگ یا فرهنگ فرعی برند در فروش تاثیر بیشتری نسبت به محتوای سنتی و تبلیغات دارد.

به نفع مشتریان خود اقدام کنید

امروزه مردم بیشتر از قبل زندگی خود را به اشتراک می‌گذارند و در این زمینه برای تایید و به رسمیت شناختن به فامیل، دوستان و هم‌نسلان خود نگاه می‌کنند. برندهای تجاری با استفاده از این جریان قادر به برقراری ارتباط با مشتریان به صورت معتبر‌تر و شخصی‌تر هستند که باعث افزایش تعامل، اعتماد مصرف‌کننده و در نهایت افزایش فروش را دربردارد. UGC باسرعت در حال تبدیل شدن به اساسی‌ترین استراتژی بازاریابی محتوا به صورت یکپارچه می‌باشد.

اگر برند تجاری شما از UGC استفاده نمی‌کند بنابراین موقعیت و پیشرفت محصول و خدمات خود را توسط مشتریان از دست می‌دهید. محتوای تولید شده توسط کاربر به شما کمک می‌کند تا مشتریان پرشور خود را به طرفداران نام تجاری خود تبدیل کنید و باعث به وجود آمدن جوامع، در اطراف محصولات و خدمات خود به صورت موثر شوید.

اهمیت افزایش UGC در بازاریابی یکپارچه و چند کاناله

UGC شامل هرگونه محتوای تولید شده توسط شخص می‌باشد که ازطریق مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک می‌گذارد. واضح‌ترین نمونه از UGC محتوای رسانه‌های اجتماعی است اما همچنین می‌تواند شامل بررسی محصول، فیلم، وبلاگ و بسیاری دیگر از فرصت‌ها و رسانه‌ها باشد و در آخر هدف نهایی همه UGC‌ها یک چیز است و آن تولید محتوا توسط مردم به عنوان بخشی از تجربه خرید و کمک به تصمیم‌گیری در خرید شود.

در حال حاضر عکس‌ها و فیلم‌ها محبوب‌ترین اشکال UGC هستند. 54% از کاربران بزرگسال اینترنت،‌ به‌طور مرتب عکس‌ها و ویدئوهای خود را به اشتراک می‌گذارند. بر اساس آمار گرفته شده عکس‌ها، شایع‌ترین شکل UGC هستند. بررسی محصولات از دیگر فرم‌های محبوب هستند که 29% از UGC را به خود تعلق داده‌اند. این حقیقت که استفاده بصری در راه برقراری ارتباط اهمیت ویژه‌ای دارد را نمی‌توان کتمان کرد مثال بارز این موضوع برنامه‌هایی مثل snapchat، musical.ly و Instagram می‌باشد. در واقع محتوای تولید شده درمورد نام تجاری توسط کاربر ایجاد می‌شود و توسط مشتریان به اشتراک گذاشته می‌شود حال چه مارک‌های تجاری و مصرف‌کنندگان آن را تشخیص بدهند یا نه.

فضای فناوری بازاریابی UGC در حال افزایش است

به احتمال زیاد نام تجاری شما مقدار قابل توجهی را در UGC دارد و فقط در انتظار به بهره‌برداری رسیدن است. به همین دلیل شرکت‌هایی مثل Olapic، Stackla و LiveFyre سیستم عامل‌هایی را ایجاد کرده اند که به برند‌های تجاری اجازه نظارت به مکالمات اجتماعی برای جمع‌آوری و ارزیابی UGC می‌دهد. در سال 2016 شرکت‌های Olapic و LiveFyre به ترتیب توسط شرکت‌های بزرگ‌تر، Mono type و Adobe خریداری شدند.

شرکت‌‎هایی که در فضای UGC باقی می‌مانند، میزان قابل توجهی از بودجه دریافت می‌کنند. به عنوان مثال: Stackla یک پلتفرم UGC مستقر در سانفرانسیکو با دفاتر در سراسر ایالات‌متحده، استرالیا و انگلیس اخیرا 4 میلیون دلار سرمایه گذاری کرده‌اند که در سال 2016 به بیش از 10 میلیون دلار رسید و با مارک‌هایی مثل Universal music group و Expedia و Disney کار می‌کند.

رشد چشمگیر شبکه‌های اجتماعی و اشتراک‌گذاری اتفاقات روزمره در این مکان به بازاریابان فرصتی مناسب جهت دسترسی به محدوده وسیعی از داستان‌های بصری مشتریان که برندها و مارک‌های تجاری می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند تا بازاریابی خود را واقعی‌تر، شخصی‌تر و مرتبط‌تر ارائه دهند. پیتر کاسیدی بنیانگذار Stackla بیان کرده است " بازاریابان هم اکنون می توانند در یک دوره جدید بازاریابی مشتری محور که در آن مصرف‌کنندگان پیام‌های تبلیغاتی را تحریم می‌کنند استفاده کنند."

دلایل استفاده از UGC در نام تجاری خود

UGC ایده آل هرگونه بازاریابی استراتژی محتوا است. شما می‌توانید از UGC در هر زمان و مکانی استفاده کنید، کاربران و دنبال‌کنندگان برند تجاری شما محتوا را به هر نحوی ایجاد می‌کنند و اگر شما محتواهای ایجاد شده توسط کاربران را نادیده بگیرید و آن‌ها را به نمایش نگذارید باعث از دست رفتن اعتبار شما می‌شود. پس از مدتی UGC از فرم شخصی و فردی خارج شده و جنبه عمومی پیدا می‌کند و می‌تواند پیغام سازگار را در هر زمان و مکانی به مشتریانی که با مارک شما تعامل دارند ارسال کند.

از نتایج آن می‌توان به افزایش تعامل اجتماعی، نرخ تبدیل بالاتر و عملکرد بهتر تبلیغ اشاره کرد. مارک‌های اصلی در حال حاضر دارای UGC هستند. به عنوان مثال خودروسازان تویوتا، سوبارو و فورد از کمپین‌های ارتباط خلاقانه برای تشویق مشتریان خود و برای ایجاد و به اشتراک‌گذاری محتوا در مورد وسایل نقلیه خود استفاده می‌کنند. سایت‌های رزرو هتل مانند Expedia، Orbitz و Booking.com به طور منظم نظرات مشتریان را در کانال‌های ارتباطی خود به اشتراک می‌گذارند.

همچنین Virgin Holidays به افزایش 260 درصدی در رزرو آنلاین رسیده است و از دیگر نتایج افزایش 64 درصدی مسافرین در سال به دلیل اجرای UGC می‌باشد. مارک‌های تجاری مانند Jawbone و سونی از UGC استفاده کرده‌اند و سونی بااستفاده از این روش پشتیبانی محصولات خود را انجام می‌دهد.

استفاده از UGC و حمایت از نام تجاری

اگر در مورد اثربخشی و حمایت UGC شک دارید شرکت GOPRO را برای خود به عنوان الگو قرار دهید. این شرکت بااستفاده از شیوه بازاریابی UGC روش جدیدی از زندگی کردن را ایجاد کرده است. شرکت GO PRO بر پایه تبدیل مشتری به طرفدارانی که تجارت خود را با خانواده و دوستان خود به اشتراک می‌گذارند استوار کرده است. این شرکت بااستفاده از UGC به جهان شناخته شده و مورد حمایت قرار گرفته است.

علاوه بر این تقویت محتوا از طریق کانال‌های آنلاین می‌توانید اثر بخشی UGC خود را افزایش دهید. داستان‌هایی که هر روز درباره نام تجاری شما به اشتراک گذاشته می‌شود. بااستفاده از UGC شما قادر خواهید بود صدای مشتری و طرفدار خود را بشنوید و از این طریق مشتریان می‌توانند اعتماد بیشتری به نام تجاری شما داشته باشند این سطح باعث تعاملات بالاتر و درنهایت منجر به فروش بیشتر می‌شود.


برخی از پروژه‌ها
فروش آنلاین
گالری گاندی

گالری نقزه گاندی با هدف ترویج صنایع دستی منحصر به فرد نقره در ایران و سایر کشورها به ارائه این طیف از محصولات به علاقه مندان می پردازد.

ادویه‌های حرفه‌ای
مزید

مزید نام برندی ایرانی است که تمرکز اصلی آن ارائه با کیفیت ترین ادویه ها و چاشنی های خوراکی با تمرکز فروش به رستوران ها و فست فودهای ایرانی است.

پروژه‌های بیشتر