ویژگی‌های لوگوی خوب

۲۴ مهر ، ۱۳۹۵

لوگوی خوب و موفق چه ویژگی‌هایی دارد؟ یک لوگوی خوب باید متمایز، اختصاصی، کاربردی، گرافیکی و ساده باشد و پیام مورد نظر را به بیننده انتقال دهد.

برای طراحی لوگو باید 5 قاعده کلی و اولیه را رعایت کنید:

  • سادگی

یک لوگوی ساده، باعث می‌شود تا شناسایی و یادآوری آن راحت‌تر و سریع‌تر اتفاق بیفتد و همچنین به قابلیت استفاده از آن در جاهای مختلف و ماندگار بودن در ذهن کمک می‌کند. طراحی لوگوی ساده و حرفه‌ای می‌تواند شما را منحصر به فرد و متمایز کند، بدون اینکه نیاز به انجام فعالیت‌های دیگر برای تبلیغ داشته باشید.

  • ماندگاری

 آنچه سادگی در طراحی لوگو برای شما به ارمغان می‌آورد، ماندگاری است. لوگوی ساده به‌راحتی در ذهن‌ها می‌ماند. طراحی لوگوی تاثیرگذار باید ماندگار باشد، که این امر با سادگی و متمایز بودن لوگو بدست می‌آید.

  • بدون مدت

 یک طراحی لوگوی تاثیرگذار باید بدون زمان و متناسب برای همه زمان‌ها باشد و در طول سال‌ها تاثیرگذار باقی بماند. یکی از بهترین مثال‌ها در این رابطه لوگوی شرکت کوکاکولا است که برای سال‌های طولانی مانده و ماندگار شده است.

  • تطبیق پذیری

 یک طراحی لوگوی تاثیرگذار باید بتواند در رسانه‌های مختلف و برای کاربردهای گوناگون استفاده شود و کاربردی باشد. برای تحقق این مورد، لوگو باید در قالب بُرداری طراحی شود تا بتوان از آن در مقیاس‌ها و سایزهای مختلف به خوبی استفاده کرد. طراحی لوگوی خوب باید به‌گونه‌ای باشد که هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی بتوان آن را به‌کار برد. لوگو باید در سایزها، رنگ‌ها و جاهای مختلف، تاثیرگذاری خود را حفظ کند.

  • اختصاصی

لوگوی شما باید منحصر به فرد و برای شما و مختص هدف شما باشد. برای مثال اگر شما برای یک فروشگاه بچه گانه لوگو طراحی می‌کنید، باید از فونت و رنگ بچه گانه در آن استفاده کنید. یک مسئله مهم دیگر در طراحی لوگو این است که لوگو لازم نیست فعالیت شما یا کالاها و خدماتی را که ارائه می‌دهید را نشان دهد. لوگو تنها برای شناسایی و هویت بخشی به برند شماست.


میانگین آرا:
93.4% (18 نفر)
رای دهید:
مقالات مرتبط
مشاهده بیشتر...