تفاوت بین عکاسی تبلیغاتی و عکاسی صنعتی

۰۶ شهریور ، ۱۳۹۶

عکاسی تبلیغاتی و عکاسی صنعتی دو زمینه بسیار پردرآمد در عکاسی حرفه‌ای هستند. عکاسی تبلیغاتی و عکاسی صنعتی برای فروش و معرفی محصول و یا خدمات استفاده می‎شود که این دقیقا همانند ثبت یک خاطره و یا روایت یک داستان کوچک، در سبک‌های دیگر عکاسی مانند فاین آرت و پاپ آرت است. در این مقاله قصد داریم به تفاوت عکاسی تبلیغاتی و صنعتی از نظر کاربرد آن در فروش محصول و یا خدمات بپردازیم.

تفاوت بین عکاسی تبلیغاتی و عکاسی صنعتی در تکنیک عکاسی و نقطه مورد توجه است که در ادامه بیشتر به آن می‌پردازیم. طبق پیش بینی بی ال اس آمریکا، پیش بینی شده است، فرصت شغلی عکاسان در این دو زمینه از سال 2008 تا 2018 دوازده درصد رشد خواهد داشت.


عکاسی صنعتی


در عکاسی صنعتی از ساختمان‌ها، مدل‌های صنعتی‌، محصولات و ... عکاسی می‌شود. کاربرد این عکس‌ها بیشتر برای استفاده در کتاب‌های تبلیغاتی، گزارشات و کاتالوگ‌ها است.
عکاسی صنعتی، قسمتی کلی از فروش را شامل می‌شود و بیشتر بر پایه دید کلی محصول است و نه معرفی کامل آن. سبک نورپردازی و پس زمینه نیز در عکاسی صنعتی، بسیار ساده و خنثی می‌باشد.

عکاسی تبلیغاتی

دنیای عکاسی تبلیغاتی بسیار گسترده‌تر از فن و تکنیکی است که در عکاسی صنعتی استفاده می‌گردد. در عکاسی تبلیغاتی از گستره و گوناگونی سبک‌های مختلف عکاسی استفاده می‌شود، تا نه تنها به معرفی محصول پرداخته شود، بلکه بتواند یک سبک زندگی و طرز تفکر را به مخاطب ارائه دهد. در عکاسی تبلیغاتی شما آزادانه می‌توانید با نگاه عکاسانه و خلاقانه خود به تفسیر محصول، سرویس، سبک زندگی و تفکر بپردازید و آن‌ها را به تصویر بکشید. عکاسان تبلیغاتی در بیشتر مواقع، در بازاریابی، مدیریت بازرگانی و فروش نیز تخصص دارند.
طبق آمار، در سال 2011، در هشتاد درصد کمپین‌های تبلیغاتی از عکاسی تبلیغاتی استفاده شده است.

 

نویسنده:
تگ ها:

میانگین آرا:
88.2% (29 نفر)
رای دهید:
مقالات مرتبط
مشاهده بیشتر...