نکاتی برای طراحی پوستر

۲۹ آبان ، ۱۳۹۸

پوستر یک رسانه ساده و در عین حال مناسب برای انتقال اطلاعاتی مهم در مورد یک محصول، خدمت یا رویداد است.

اگر شما برای اولین بار می‌خواهید یک پوستر تاثیرگذار و موفق طراحی کنید، باید نکات اولیه و در عین حال اساسی را بدانید. برای انجام طراحی پوستر 3 نکته کلی وجود دارد که توجه به آن‌ها به شما کمک می‌کند تا پوسترتان حرفه‌ای و موفق شود.

به طور خلاصه، یک پوستر تاثیر گذار باید:

  • زیبا باشد.

بدین معنا که یک پوستر زمانی موثر و مورد توجه قرار می‌گیرد که زیبا، منحصر به فرد و گیرا باشد و بتواند با جلب نظر مخاطب، پیام را به‌خوبی منتقل کند.

  • متمرکز باشد.

در طراحی پوستر باید تمرکز بر یک پیام باشد. بدین معنا که پوستر نباید پیام‌ها و مطالب زیادی را در خود بگنجاند بلکه تصویر، متن و طراحی کل پوستر باید در کنار هم، یک پیام واحد را برسانند.

  • دارای نظم و تقارن باشد.

در طراحی پوستر، چیدمان متن، تصویر و ... در کنار هم، باید منظم و مشخص باشد. درهم و آشفتگی در طراحی پوستر موجب سردرگمی مخاطب می‌شود.

با رعایت این سه اصل ساده و اولیه تفاوت بسیار زیادی را در طراحی پوستر‌های خود احساس می‌کنید و بدین ترتیب پوستر موفقی دارید.

نکات دیگری نیز در حین طراحی پوستر باید مورد توجه قرار گیرد، از جمله سادگی (استفاده زیاد از متن و تصویر در یک پوستر هرگز تاثیرگذار نخواهد بود، شما باید مختصر و مفید پیام خود را در یک عنوان گیرا بیان کنید.)، فونت، رنگ، تقارن، اطلاعات و... که باید به طور دقیق و توسط گرافیست‌ حرفه ای انتخاب و در طراحی پوستر به‌کار گرفته شوند.

نویسنده: فاطمه ابراهیمی
تگ ها:

میانگین آرا:
66.2% (52 نفر)
رای دهید:
مقالات مرتبط

متاسفانه نتیجه ای یافت نشد!