طراحی لوگو
عناصر اولیه طراحی
عناصر اولیه طراحی

برای انجام طراحی گرافیک حرفه‌ای باید اصول اساسی در این زمینه را آموخت. این اصول شامل شناخت رنگ‌ها، خطوط، اشکال، مقیاس‌ها و اندازه‌ها، بافت ‌ها و رعایت فواصل می‌شود وکه تمامی این موارد در کنار هم کل طراحی را می‌سازد. اگر در اول راه انجام طراحی گرافیک هستید، شناخت عناصری که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم، برای شما ضروری است.

ویژگی‌های لوگوی خوب
ویژگی‌های لوگوی خوب

لوگوی خوب و موفق چه ویژگی‌هایی دارد؟ یک لوگوی خوب باید متمایز، اختصاصی، کاربردی، گرافیکی و ساده باشد و پیام مورد نظر را به بیننده انتقال دهد.

منابع الهام بخش برای طراحی گرافیک
منابع الهام بخش برای طراحی گرافیک

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که مدت‌ها سخت کار می‌کنید اما ناگهان ایده‌های خلاقانه شما از بین می‌رود. نگران نباشید ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا راه‌هایی برای خلق ایده‌های جدید به‌دست آورید.

هویت بصری برند چیست؟
هویت بصری برند چیست؟

همانند هویت شخصیتی شما، که شما را منحصر به فرد می‌کند، هویت بصری برند هم چاشنی‌ای از کسب و کارتان است و شما را از هر شخص و یا شرکتی دیگری که در تجارت همنام شماست، جدا خواهد کرد. طراحی هویت بصری نیز چیزی است که به شرکت شما شکل می‌دهد.

5 اشتباه در طراحی لوگو
5 اشتباه در طراحی لوگو

در بسیاری از موارد ما شاهده طراحی لوگوهایی هستیم زیبا نیست و توجه‌ها را به خود جلب نمی‌کند. ما در این مقاله قصد داریم با ذکر سخنان بزرگان دلایلی را که باعث وجود طراحی لوگوهای غیر حرفه‌ای می شود، بررسی کنیم.

اصطلاحات مورد نیاز در تایپوگرافی
اصطلاحات مورد نیاز در تایپوگرافی

در میان هنرهای تجسمی، شاید در هیچ یک از رشته‌ها به اندازه طراحی گرافیک با هجمه اصطلاحات فرنگی رو به رو نباشیم.

چگونه لوگوی خودمان را طراحی کنیم؟
چگونه لوگوی خودمان را طراحی کنیم؟

شما یک طراح هستید، پس هرچیزی که طراحی می‌کنید نمونه کار شماست، زمانی که مشتریان شما برای دیدن نمونه کارهایتان به سایت شما سر می‌زنند، مطمئنا خلاقیت در لوگوی خود شما، ارزش زیادی برای آن‌ها دارد. پس چگونه می‌توان از طراحی لوگوی خود گذشت؟

طراحی لوگو و تاثیر آن در برند سازی
طراحی لوگو و تاثیر آن در برند سازی

برندسازی یکی از شیوه‌های جلب توجه در دنیای تبلیغات محسوب می‌شود. اگر به شرکت‌های بزرگ جهانی توجه کنید اولین چیزی که جلب توجه می‌کند، لوگو و برند آن شرکت است. هر شرکت و موسسه دارای لوگویی خاص با طراحی ویژه و مخصوص و مرتبط با کار و فعالیت آن مجموعه است. در طراحی یک لوگوی زیبا باید به نکات بسیار کاربردی و کوچک، توجه ویژه داشت.

مراحل اولیه طراحی لوگو
مراحل اولیه طراحی لوگو

قبل از سپردن طراحی لوگوی شرکت خود به یک طراح گرافیک، بهتر است خلاصه‌ای راجع به آنچه می‌خواهید و اطلاعات مورد نیاز در مورد کسب و کار خود، تهیه و به او ارائه کنید. این کار باعث می‌شود تا لوگوی نهایی شما دقیقا همان لوگویی شود که مدنظرتان بوده و کسب و کار شما را به خوبی معرفی کند.

تاثیر رنگ در لوگو
تاثیر رنگ در لوگو

با تحقیقاتی که از سوی پایگاه 99desingns بدست آمده است، نشان می دهد که بیشتر موسسان شرکت ها مزایای روانشناسی رنگ ها را که می تواند تاثیر بسزایی در تجارت و برند شرکتشان داشته باشد، از دست می دهند.

دلایل تغییر لوگو
دلایل تغییر لوگو

اسلک به تازگی لوگوی شرکت خود را تغییر داده است و با این کار خود باعث به وجود آمدن سروصدای زیادی بین مردم شد و مانند تمامی موارد مشابه و تغییر لوگوی شرکت ها پس از گذشت یک ماه همگی سر و صداها فروکش کرد.

نکاتی برای طراحی لوگو
نکاتی برای طراحی لوگو

متاسفانه شما من را نمی‌فهمید! اگر لوگوها می‌توانستند صحبت کنند مطمئنا این جمله را از آن‌ها می‌شنیدید! به نظر می‌رسد خیلی از افراد خود را در طراحی لوگو متخصص و ماهر می‌دانند، اما بسیاری از لوگوهایی که طراحی می‌شوند، خلاف این امر را ثابت می‌کنند. به همین خاطر در این مقاله نکاتی برای طراحی لوگو حرفه‌ای بیان می‌گردد.