فعال کردن ریموت دسکتاپ از راه دور

۲۴ دی ، ۱۳۹۹

سرویس  Remote Desktop Connection  سرویسی است که به وسیله آن می توان به یک کامپیوتر از راه دور و بدون نیاز به حضور فیزیکی به آن سیستم دسترسی پیدا کرد  و کار های مورد خود اعم از رفع مشکل و دسترسی به منابع و .. را به صورت ریموت یا از راه دور انجام داد .

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در یک شبکه کامپیوتری می خواهید به یک سیستم یا سرور به صورت ریموت متصل شوید ولی این سرویس در آن سیستم غیر فعال است . در اینجا دو کار می توان انجام داد یا به صورت فیزیکی درپشت سیستم حاضر شده  و این سرویس رو فعال کنید که شاید همیشه این امکان وجود نداشته باشد یا به صورت ریموت این سرویس را فعال کنید که این مورد در شبکه های بزرگ و کوچک بسیار کاربردی می باشد.

برای فعال کردن این سرویس به صورت ریموت به این صورت عمل میکنیم :

 1. پنجره run  رو باز می کنیم ودر آنجا Services.msc تایپ کرده و enter  میکنیم. 

 2. همانند تصویر زیر سرویس Remote registry  را  enable میکنیم .

 3. دوباره پنجره  run را باز کرده و عبارت Regedit  را تایپ و enter  میکنیم .

 4. مطابق شکل از منو File  گزینه Connect Remote Registry  را انتخاب میکنیم از پنجره باز شده اسم سیستمی که می خواهیم این سرویس را  در آن فعال کنیم تایپ میکینم و  enter  میکنیم . حالا وارد رجیستری آن سیستم شده ایم . 

 5. از منو سمت چپ  وارد این آدرس می شویم :      

 HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Terminal Server

6.  حالا روی گزینه Terminal server  کلیک کرده و از منو سمت راست روی گزینه fDenyTSConnections دوبار کلیک میکنیم  و مقدار آن را از 1 به 0  تغییر میدهیم .

با این کار سرویس ریموت دسکتاپ در سیستم مورد نظر فعال شده است .

نویسنده: دپارتمان شبکه هینزا

میانگین آرا:
69.8% (97 نفر)
رای دهید:
مقالات مرتبط
مشاهده بیشتر...