گزارش‌های جدید گوگل سرچ کنسول

۲۵ اردیبهشت ، ۱۳۹۸

بعد از این که گوگل سرچ کنسول نسخه جدید خود را ارائه داد، قابلیت‌ها و گزارش‌های جدید نیز به آن اضافه کرده است و رفته رفته جامع‌تر و کامل‌تر می‌شود. در این مقاله دو مورد از گزارش‌های جدید این ابزار قدرتمند گوگل را معرفی می‌کنیم: گزارش سرعت سایت و گزارش از داده های غیر قابل دسترس

گوگل اخیرا از یک گزارش جدید از سرعت سایت در گوگل سرچ کنسول خبر داده است که بر اساس رفتار کاربران و تجربه کاربری(UX) یک سایت، دیتاهایی را ارائه می‌دهد. این گزارش یک دید کلی از سرعت سایت به شما می‌دهد و راجع به سرعت تک تک صفحات سایت اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

این قابلیت در حال حاضر بر روی نسخه بتای گوگل سرچ کنسول وجود دارد و برای هرکسی که از گوگل سرچ کنسول استفاده می‌کند، در دسترس خواهد بود.

چگونه به نسخه بتای گوگل سرچ کنسول دسترسی پیدا کنیم؟

برای دسترسی و ثبت نام نسخه بتای گوگل سرچ کنسول این فرم را پر کرده و منتظر دریافت ایمیل تایید از طرف گوگل سرچ کنسول باشید.

ویژگی جدید گوگل سرچ کنسول برای گزارش سرعت سایت چگونه است؟

در زیر قسمت گزارش جدید از سرعت سایت که به گوگل سرچ کنسول اضافه شده است، را می‌بینید.

google search console speed report

همانطور که می‌بینید، این گزارش صفحه‌های با سرعت ضعیف، سرعت متوسط و سرعت خوب را نشان می‌دهد به گونه‌ای که شما می‌توانید با کلیک بر روی هر یک از آن‌ها جزئیات را ببینید.

چرا باید به سرعت سایت توجه کنید؟

سرعت سایت تنها برای به دست آوردن رتبه بهتر در گوگل نیست، بلکه این مساله برای بازدیدکنندگان و نرخ‌های تبدیل سایت‌تان بسیار حائز اهمیت است.

وجود این ویژگی در گوگل سرچ کنسول به کارشناسان سئو و وبمستران محیطی را می‌دهد که به آن جا رفته و اطلاعات زیادی را بدون رفتن به ابزارهای تست سرعت سایت، به دست آورند.

به علاوه این گزارش به شما کمک می‌کند تا از مشکلاتی که ممکن است به وجود بیاید و برای سئوی سایت شما مضر باشد، باخبر شده و آن‌ها را رفع کنید.

ویژگی جدید دیگری هم به گوگل سرچ کنسول اضافه خواهد شد:

این گزارش، گزارشی خواهد بود از مواردی که در structured data غیر قابل دسترسی بوده است.

Unparsable structured data report یا گزارش داده های ساختاریافته غیر قابل دسترس:

این مورد گزارشی جدید است از ارورهایی که گوگل در داده های ساختاریافته سایت یافته است. این گزارش همه ارورهایی که باعث می‌شود گوگل نوع محتوای یک صفحه را متوجه نشود، را ارائه می‌دهد.

به عبارت دیگر گوگل با این گزارش به شما می‌گوید که به یکسری از داده‌های سایت نتوانسته دسترسی پیدا کندد و آن را متوجه نمی‌شود.

این گزارش به شکل زیر است:

unparsable

 

 

 


میانگین آرا:
96.6% (6 نفر)
رای دهید:
مقالات مرتبط
مشاهده بیشتر...