چگونه از تکنولوژی‌های مورد استفاده در یک سایت مطلع شویم؟

۱۲ آذر ، ۱۳۹۸

اطلاع از تکنولوژی‌های استفاده شده در یک سایت، دید بسیار خوبی نسبت به ابزارهای مختلف و جدید به شما می‌دهد و توانایی شما را در انتخاب تکنولوژی ایده آل برای انجام کار مورد نظرتان افزایش می‌دهد. حال باید ببینیم که چگونه می‌توان به سرعت به این اطلاعات دست یافت.

یکی از راحت‌ترین ابزارها برای کشف تکنولوژی‌های مورد استفاده در یک سایت، استفاده از افزونه Wappalyzer می‌باشد.

Wappalyzer یک افزونه کراس پلتفورم می‌باشد که قابلیت تشخیص 1,062 ابزار وب را در 53 دسته‌بندی مختلف دارد. این افزونه به سادگی بر روی مرورگرهای chrome و firefox نصب می‌شود و اطلاعتی نظیر سیستم مدیریت محتوا (CMS)، پلتفورم فروشگاه‌های اینترنتی، وب فریمورک‌ها، نوع وب سرور، ابزارهای تحلیل و بررسی (analitycs) و ... را در اختیار ما قرار می‌دهد.

برای نصب این افزونه به آدرس سایت سازنده رجوع کنید.

حال با توجه به مرورگرتان، به فروشگاه مربوطه آن بروید و افزونه را نصب کنید. (دقت کنید که فروشگاه گوگل کروم برای نصب افزونه، برای ایرانی‌ها بسته است و باید از ابزارهای دور زدن تحریم استفاده کنید) همچنین امکان نصب برنامه از طریق پکیج منیجر هایی مانند docker یا npm نیز وجود دارد. 

پس از نصب افزونه بر روی مرورگر، برای اجرای برنامه لازم است که یک بار از مرورگرتان خارج شده و سپس دوباره وارد آن شوید.

از این به بعد، پس از لود شدن کامل یک سایت، wappalyzer شما را از ابزار های به کار رفته در آن مطلع می‌کند. برای این منظور تنها کافی است بر روی آیکون این افزونه که در سمت راست address bar قرار دارد کلیک کنید. برای مثال در تصویر زیر میتوانید ابزار های استفاده شده در سایت هینزا را ببینید.

امیدوارم این آموزش برای شما مفید بوده باشد.

در صورت وجود هر گونه سوالی با @mreza_kiani در ارتباط باشید.

با تشکر از شما جهت مطالعه این مقاله :)

 

نویسنده: دپارتمان نرم افزار هینزا

میانگین آرا:
95.8% (33 نفر)
رای دهید:
مقالات مرتبط
مشاهده بیشتر...