تفاوت google trends و google keyword planner

تفاوت google trends و google keyword planner

در این مقاله به بررسی دوتا از ابزارهای گوگل که به‌ویژه برای سئو بسیار مهم و کاربردی هستند، می‌پردازیم.

google keyword planner و google trends از ابزارها و امکانات گوگل هستند که به ما کمک می‌کند تا کلمه کلیدی مناسب برای بهینه سازی سایت خود را پیدا کنیم. با استفاده از این دو ابزار می‌توان آمار جستجوهای انجام شده برای یک کلمه را بدست آورده و برای بهبود سئو به‌طور هدفمند از آن‌ استفاده کنیم. هر دو ابزار، برای انتخاب کلمات کلیدی مناسبی که ما را به هدف برساند، بسیار مفید و موثر هستند و یک کارشناس سئو در حین انجام کار، نیازمند رجوع به آمار آن‌هاست.

با این وجود تفاوت‌هایی بین این دو ابزار کاربردی وجود دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

Google trends:

  • نتایجی که google trends بدست می‌دهد براساس جستجوهایی است که در گوگل انجام شده است.
  • این ابزار، آمار تعداد دفعاتی که یک کلمه و کلمات مرتبط و مانند آن جستجو شده‌اند را نمایش می‌دهد.
  • در google trends کلمات و یا عبارات ترکیبی مرتبط با کلمه‌ای که شما جستجو کرده‌اید نیز نشان داده می‌شود.
  • نتایجی که google trends نشان می‌دهد تعداد جستجوهای انجام شده به ازای هر شخص، وسیله یا آی پی می باشد نه تعداد دفعاتی که کلمه جستجو شده است.
  • google trends به دلیل احتساب کلمات مرتبط در آمار نمایش داده شده، عدد مشخصی از تعداد جستجوها بدست نمی‌دهد و فقط آمار تخمینی راجع به کلمه مورد نظر شما و سایر کلماتی که در آن حیطه است را به نمایش می‌گذارد.

Google keyword planner:

  • این ابزار تعداد دفعات جستجو برای همان کلمه به طور دقیق (نه کلمات مرتبط) را نشان می‌دهد.
  • در اینجا تعداد دفعاتی که یک کلمه به طور دقیق جستجو شده نمایش داده می‌شود، نه تعداد کاربران یا آی پی‌ها و…، بدین معنا که اگر یک کاربر چند دفعه یک کلمه را جستجو کند:google keyword planner تعداد دفعات را نشان می دهد، ولی google trends این دفعات را به دلیل این‌که توسط یک کاربر انجام شده، فقط یکی حساب می‌کند( تعداد دفعات براساس کاربر است).

 

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.