راه‌هایی برای بهبود سئو سایت

راه‌هایی برای بهبود سئو سایت

برای موفقیت در سئو، اولین کار این است که عادت‌های بد قبلی خود را ترک کنید و به شیوه جدید بر روی سایت خود کار کنید. به عبارت ساده‌تر، شیوه‌های غلط را حذف کنید و آن‌ها را با تاکنیک‌های استراتژیک و محتوا محور جایگزین کنید.

روش‌های موثر در بهبود سئوی سایت:

  1. کلمات کلیدی را با تحقیق انتخاب کنید.

باید بدانید انتخاب کلمات کلیدی بدون تحقیق باعث می‌شود هر تلاشی برای سئو شکست بخورد! ابتدا برای کلمات کلیدی خود تحقیق کنید و سپس با اطلاعاتی که بدست آوردید، کلمه کلیدی را انتخاب کرده و روی آن کار کنید.

برای مثال کلمه “غذای سگ” ممکن توسط چند دسته سرچ شود، افردای که به دنبال اطلاعات غذای سگ هستند، افرادی که دنبال اخبار هستند، افرادی که می‌خواهند غذای سگ خریداری کنند و یا …. اما کلمه “خرید مواد غذایی سگ” را افرادی که قصد خرید دارند، سرچ می کنند. بنابراین “خرید مواد غذایی سگ” گزینه مناسبتری برای سایت شماست.

کلمه کلیدی باید یک کلمه آسان، خاص و محاوره‌ای باشد، جوری که به ذهن مخاطب شما برسد.

  1. به قوانین پایبند باشید.

یکی از مباحث مهم در سئو نداشتن محتوای تکراری است. باید بدانید که از محتواهای تکراری در دو URL نباید استفاده کنید. چیزی که همیشه باید از آن اجتناب کنید استفاده از مقالات تکراری و کپی برداری از سایت‌های دیگر است. در غیر این صورت نه تنها شما حق کپی رایت را رعایت نکرده‌اید، بلکه با این کار به سئوی سایت خود نیز ضرر رسانده‌اید. بررسی کنید که سایت شما مطالب تکراری نداشته باشد، سعی کنید مطالب تکراری را پیدا و حذف کنید.

می توانید از ابزارهای تست محتوای تکراری همچون CopyScape، SiteLiner و  Screaming Frog استفاده کنید.

  1. navigation و لینک‌های داخلی خود را بررسی کنید.

نحوه ساختار  navigation سایت شما نقش مهمی در این که موتورهای جستجو چگونه هر یک از صفحات سایت شما را می شناسند، دارد. برای بهبود navigation سایت از لینک‌های داخلی استفاده کنید.

صفحاتی که مهم نیستند و محتوای زیادی ندارند و یا صفحه‌هایی که محتوای تکراری دارند را noindex وno follow  کنید تا توجه موتورهای جستجو به سمت صفحات مهم‌تر برود.

  1. به سئوی درون سایت توجه کنید.

title tags و meta descriptions باید به گونه‌ای باشد که زمانیکه صفحه‌ای از سایت شما در نتایج سرچ آمد، مخاطب تشویق و جذب شود تا روی سایت شما کلیک کند.

این دو تگ باید برای هر صفحه از سایت بهینه شده و مرتبط با همان صفحه باشد. بنابراین حتما کل سایت را از این حیث به خوبی بررسی کنید.

موارد دیگری از سئوی درون سایت که باید به آن توجه کنید: تگ H، متن‌ها، لینک‌های داخلی و بک لینک ها، تبلیغات، تصاویر و …

  1. سرعت بارگذاری سایت را بهینه سازی کنید.

سرعت بارگذاری یک سایت از فاکتورهای مهم در رنک گوگل و سئو است که همچنین در نرخ تبدیل مخاطب به مشتری بسیار موثر است.

آمازون طبق آمار می‌گوید، یک ثانیه سرعت لود بیشتر مساوی است با از دست دادن 1.6 میلیارد دلار در یک سال برای یک کمپانی! با ابزارهایی همچون Pingdom سرعت سایت خود را بسنجید و مواردی را که سرعت بارگذاری سایت را با مشکل ایجاد کرده است، بررسی و رفع کنید. عواملی همچون سایز تصاویر، برخی از کدنویسی ها و … باعث کند شدن سرعت سایت می‌شود.

  1. لینک نخرید بلکه تلاش کنید تا آن را به صورت طبیعی بدست آورید.

از آنجایی که داشتن بک لینک‌های زیاد و با کیفیت، تاثیر بسزایی در سئو دارد، امروزه خریدن بک لینک و … بسیار رایج شده است. اما موتورهای جستجو بسیار هوشمند هستند و می‌توانند لینک‌های خریداری شده را به خوبی بشناسند و در صورت شناسایی، رتبه سایت افت پیدا می‌کند. بنابراین بهتر است به جای اینکه پول و وقت خود را صرف خرید بک لینک کنید، وقت و هزینه خود را صرف تولید محتوای قوی و قدرتمندی کنید که مخاطبان به صورت طبیعی وارد سایت شما شوند و محتوای ارزشمند شما را در جاهای مختلف به اشتراک گذاشته و یا در سایت‌های مختلف آن را قرار دهند.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.