نکاتی برای طراحی بیلبورد

نکاتی برای طراحی بیلبورد

در این مقاله نکاتی اولیه برای طراحی بیلبورد و خلق یک بیلبورد موثر و خلاقانه ارائه می‌شود.

نکاتی کلی برای طراحی بیلبورد:

  • برای طراحی بیلبورد ابتدا باید موضوع خود را مشخص کنید و بدانید که با طراحی بیلبورد می‌خواهید چه چیزی را به بیننده انتقال دهید. بعد از آن‌که موضوع طراحی بیلبورد انتخاب شد، باید نقشه ذهنی برای آن موضوع ترسیم کنید. نقشه ذهنی یک راه بسیار خوب برای نشان دادن نقشه راه به شماست و به شما کمک می‌کند تا ایده‌های بزرگ خود را عملی کنید. برای این کار بهتر است هر ایده‌ای که به ذهنتان می‌آید را بر روی یک کاغذ بنویسید، ایده‌هایی که به هم مرتبط هستند را دسته‌بندی کنید و در نهایت با بررسی و تجزیه تحلیل کلی آن‌ها ایده نهایی را انتخاب کنید. ایده چیزی است که به وسیله آن می‌توانید پیام خود را به بیننده منتقل کنید.
  • پیام بیلبورد باید سریع و محرک و در عین حال خوانا باشد، بدین منظور بهتر است در طراحی بیلبورد پیام خود را در یک متن کوتاه بیان کنید. خوانا بودن مهم‌ترین مسئله در طراحی بیلبورد است چرا که مردم در حال گذر با آن مواجه می‌شوند و حداکثر 6 الی 7 ثانیه وقت دارند تا پیام شما را دریافت کنند، بنابراین پیام باید از راه دور و همچنین در یک نگاه قابل خواندن باشد.
  • در طراحی بیلبورد تصاویر باید در سایزی بزرگ مورد استفاده قرار گیرند تا توجه‌ها را به خود جلب کنند. بهتر است از تصاویر خیره کننده و گیرا استفاده کرد تا تاثیر بیشتری بر مخاطب گذاشته و پیام خود را به او برسانید.
  • در طراحی بیلبورد بهتر است از رنگ‌های بُلد استفاده شود تا طراحی شما از محیط متمایز گردد و توجه‌ها را به خود جلب کند. با استفاده از رنگ متناسب با موضوع براساس علم رنگ شناسی، می‌توان حس‌های متفاوتی را به مخاطب انتقال داد. نکته دیگر در انتخاب رنگ این است که رنگ مورد استفاده در طراحی بیلبورد باید به‌گونه‌ای باشد که نوشته و تصویر با وضوح بیشتری در آن دیده شوند.
  • بک گراند یا زمینه در طراحی بیلبورد باید ساده و به‌گونه‌ای باشد که پیام بیلبورد را تحت شعاع قرار ندهد. زمینه بیلبورد هرچه ساده‌تر باشد پیام اصلی بیلبورد بیشتر در معرض توجه قرار می‌گیرد.

به طور کلی همه عناصر طراحی در طراحی بیلبورد باید در کنار هم و با نظمی خاص قرار گیرند و به عنوان یک واحد کلی، پیام مورد نظر را به مخاطب انتقال دهد و تاثیرگذار باشد. به کارگیری نوآوری، خلاقیت و جذابیت در طراحی بیلبورد می‌تواند به شما در انتقال راحت‌تر پیام کمک کند.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.