راهنمای استفاده از In-Page Analytics

راهنمای استفاده از In-Page Analytics

یکی از ابزارهای آنالیزگر گوگل، افزونه In-Page Analytics است که آمار و گزارشات با جزئیات بیشتری را در اختیار ما قرار می‌دهد و به ما کمک می کند تا بار بررسی جزئیات سئوی سایت خود را بهبود دهیم. در اینجا شما را با امکانات این افزونه آشنا می کنیم.

آنالیزگر هر صفحه از 4 بخش اصلی تشکیل شده است:

  1. Control Bar
  2. Bubbles
  3. Color Scale for bubbles
  4. Browser size

 

نوار کنترل / Control bar

 

نوار کنترل در بالای گزارش شامل:

  • یک منو برای انتخاب مقیاس ارزیابی گزارشی که می‌خواهید مشاهده کنید و همچنین انتخاب کران پایین گزارش، مثلا نمایش کلیک‌های بیشتر از 5 درصد در سایت.
  • دکمه‌هایی برای نمایش دادن و یا پنهان کردن حباب‌ها، نمایش و یا پنهان کردن اسکیل رنگی حباب‌ها و همچنین روشن و یا خاموش کردن شبیه‌سازی سایز مرورگر.

 

حباب‌ها / Bubbles

 

این حباب‌هایی که در نصویر بالا قابل مشاهده است، لینک‌هایی که کلیک شده‌اند را نمایش می‌دهد. اعداد داخل آنها درصد مقیاس ارزیابی‌ای است که در نوار کنترل انتخاب کرده‌اید.

وقتی موس خود را روی حباب ببرید، اطلاعاتی در مورد آن مقیاس انتخاب شده را نمایش می‌دهد مثلا اگر مقیاس ارزیابی کلیک را انتخاب کرده باشیم، درصد و تعداد کلیک روی لینک های سایت و همچنین مقصد لینک کلیک شده که کاربر را به کدام بخش سایت می‌فرستد، نمایش می‌دهد.

و به همین صورت در مورد بقیه مقیاس‌های ارزیابی به ما اطلاعاتی می‌دهد.

 

مقیاس گذاری رنگی برای حباب‌ها / Color scale for bubbles

این ویژگی رنگهای مختلفی را به حباب‌ها به ازای درصدها نسبت می‌دهد.

 

 

سایز مرورگر / Browser size

 

این ویژگی بخشی از سایت که scroll نخورد را نمایش می‌دهد البته برای آن درصد از بییننده‌هایی که در اسلایدر بالای آن انتخاب کرده‌اید. مثلا اگر شما اسلایدر را روی 90% گذاشته باشید، نمایی از سایت را که 90% کاربران تا الان بدون scroll در سایت در دید اول می‌بینند را نمایش می‌دهد.

هدف از این ویژگی کمک به شما برای مدیریت و نمایش حداکثر محتوایی که اکثرا در دید اول می‌بینند است که به بهینه سازی سایت شما کمک می کند.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.