گوگل آنالیتیکس

آشنایی با ابزار user flow در گوگل آنالیتیکس (google analytics)

بررسی رفتار کاربران بر روی سایت بخش مهمی در فرآیند بهینه سازی سایت یا همان سئو به شمار می‌رود. با مطالعه رفتار کاربران بر روی سایت طی یک بازه زمانی مشخص، به خوبی می‌توانیم متوجه اشکالات احتمالی محتوایی و طراحی سایت خود شویم و در صدد رفع این اشکالات برآییم.

گوگل به عنوان پرکاربردترین و محبوب‌ترین موتور جستجوی دنیا، ابزارهای مفید متعددی را در اختیار مدیران سایت‌ها قرارداده است تا به کمک این ابزارها بتوانند به اهداف سئو مورد نظر خود دست یابند. استفاده صحیح از این ابزارها در نهایت می‌تواند به کمک شما آمده و به سئو سایت و افزایش بازدید سایت شما کمک کند.

در اینجا به معرفی یکی از ویژگی‌های سرویس گوگل آنالیتیکس به نام user flow می پردازیم.

seo

گزارش user flow در گوگل آنالیتیکس بخشی است که به کمک آن می‌توان مسیر حرکت کاربران بر روی سایت خود را مشاهده کرد. بررسی رفتار کاربران یکی از مهمترین اقدامات در مسیر بهینه سازی سایت و سئو به شمار می‌رود.

این ویژگی به ما کمک می‌کند تا متوجه شویم کاربر از طریق چه منبعی وارد سایت ما شده و پس از ورود چه صفحاتی از سایت را به ترتیب بازدید کرده و همچنین مسیر حرکتی او به شکل بوده است. تمام این موارد به صورت نمایش گرافیکی در اختیار ما خواهد بود.

User flow دارای فیلترهای متعددی است که می‌توان نمایش اطلاعات را بر مبنای آن‌ها تنظیم کرد. فلیترهایی مانند کشور، شبکه‌های اجتماعی، مرورگر، دستگاه کاربر، نحوه ورود ( از طریق سرچ گوگل، به صورت مستقیم، از طریق لینک خارجی و … ) و بسیاری امکانات دیگر.

تمامی این اطلاعات و بررسی رفتار کاربران قطعا به ما کمک می‌کند تا بتوانیم سایت خود را بهینه‌تر کرده و با کمی تفکر و اعمال تغییرات جدید به نتایج بهتری دست پیدا کنیم.

چگونه وارد بخش user flow شویم؟

برای این کار پس از وورد به حساب گوگل آنالیتیکس سایت خود می‌توان این گزارش را در زیر مجموعه بخش audience ملاحظه کرد.

در مقاله‌ای جداگانه به بررسی شیوه کار با این ابزار خواهیم پرداخت.

 

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.