کلمه کلیدی

چگونه گوگل ارتباط بین کلمه کلیدی و وبسایت را ارزیابی می‌کند؟

ما همگی به دنبال کسب رنک یا رتبه خوب برای سایت‌مان هستیم. ولی زیاد پیش آمده که با تلاش‌های زیاد هم نتوانستیم و به نظر انجام این کار برایمان غیرممکن شده است.

راه‌های زیادی برای رسیدن به رنک خوب است ولی گاهی اوقات انگار گوگل به حیطه کار شما یا به کلمه مورد نظرتان علاقه‌مند نیست. در اینجور مواقع شاید بهتر باشد بر روی کلماتی که می‌دانید شانس‌موفقیت بیشتری دارند کار کنید تا سریع‌تر به موفقیت برسید.

در این مقاله به فاکتورهایی که گوگل برای بررسی سایت باتوجه به کلمات کلیدی مورد نظر، استفاده می‌کند، می‌پردازیم.

 • ایجاد یک صفحه وب کافی نیستاینکه شما برای کلمه کلیدی خاصی تنها یک سایت طراحی کرده‌اید، کافی نیست و به این معنی نیست که باید در آن رنک بیارید.

  اگر‌ بخواهیم مشکل را به طور مختصر شرح دهیم بدین شرح است:

  1. شما می‌خواهید در یک کلمه یا عبارت رنک داشته باشید، در حالی که الان ندارید.
  2. گوگل به رقبای شما رنک ۱۰ نتیجه جستجو برتر(SERPs)را داده ولی شما جزء آن‌ها نیستید.
  3. شما می‌خواهید بدانید که آیا گوگل صفحه سایت شما را مناسب و مرتبط می‌داند یا خیر.
 • تنظیم، بررسی و اصلاحاگر شما برای تعدادی از کلمات مشابه رنک دارید و سئوی آن‌ها در جایگاه خوبی است، قدم بعدی‌تان بسیار ساده است. شما باید به دنبال بهبود محتوای مرتبط در صفحه مدنظر خود باشید، البته محتوای مرتبط در صفحات دیگر سایت هم کمک خواهند کرد. همچنین شما نیاز دارید ارتباطات عمومی(Public relations)یا به اختصار PR و  لینک‌های مرتبطی ایجاد کنید که به نوعی از وبسایت به عنوان منبع مرتبطی در این حوزه حمایت کنند. این‌هاتنها بخشی از اصلاحات است و تنظیمات اساسی نیست.
 • چه زمانی اصلاحات اساسی را انجام دهیم؟اگر شما در عبارات مرتبط هم رنکی ندارید، قدمی که باید برای بهبود سئوی خود بردارید، تنظیم و اصلاح پایه‌ای و اساسی است ولی با حساسیت و دقت بیشتر. شما نیازمند اصلاحات اساسی هستید چون گوگل به صفحه سایت شما اصلا به عنوان بخش مرتبطی در حیطه مورد نظر شما نگاه نمی‌کند. به این معنی که این برنامه هزینه بیشتری برای به هدف رسیدن دارد و زمان بیشتری تا رسیدن به نتیجه می‌گیرد. اگر شما زمان و صبر آن را ندارید. باید کلمه کلیدی دیگری را در نظر بگیرید.
 • برآورد هزینه‌هابا توجه به بررسی‌هایی که سایت searchengineland.com درباره هزینه‌ها انجام داده است، نتایج زیر به‌دست آمده است:
  • در حالت اول که در هیچ کلمه یا عبارت مشابه‌ای رنکی ندارید و سئو سایت‌تان موفق نبوده است، هزینه زیادی را متحمل خواهید شد و برای رسیدن به نتیجه مد نظر زمانی حدود ۱۰ تا ۱۲ ماه لازم است.
  • در حالت دوم که شما در عبارت و کلمات مرتبط رنک دارید، برای ادامه و تقویت آن هزینه‌ای حدود یک پنجم حالت قبل را متحمل خواهید شد و زمانی بین ۳ تا ۴ ماه برای رسیدن به هدف لازم است.

تحلیل این موضوع ساده است ولی مزایای زیادی دارد. وقتی گوگل کلماتی را مرتبط با صفحات سایت شما می‌داند. بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئوی شما هزینه کمتری را به همراه دارد.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.