تغییرات سئو

تغییرات سئو از گذشته تا به امروز

سئو یا بهینه سازی سایت در طول سال‌های اخیر با توجه به قوانین گوگل در تکنیک‌های اسپم کردن، ظهور موبایل، تغییر در صفحات نتایج موتور جستجو یا SERP (صفحه ای از سایت که در نتیجه جستجوی کوئری خاصی آورده می‌شود) و….، تغییرات زیادی کرده است. در این مقاله به بخشی از این تغییرات اشاره می‌شود.

بهینه سازی درونی سایت: در گذشته سئو در دو مورد خلاصه می‌شد:

1- پنج کلمه کلیدی به ازای هر URL

2- بهینه سازی عناصر درون یک صفحه( عنوان، توضیحات متا، تیتر، محتوا) برای این کلمات کلیدی

اما به مرور این موارد تغییر کرد. با پیشرفت موتورهای جستجو و جستجوی مقهومی، می‌توان سایت را برای تعداد زیادتری از کلمات کلیدی مرتبط بهینه سازی کرد، نه فقط چند کلمه کلیدی خاص. بدین ترتیب کاربران بیشتری با کوئری های متنوعی می‌توانند وارد سایت شما شوند، که این موضوع خیلی بهتر از این است که یک سایت تنها برای چند کلمه کلیدی خاص در صفحات جستجو بالا باشد.

سئو امروزه فهم قوی‌تری پیدا کرده است و تنها تولید محتوا نیست، بلکه ارتقا و ترویج محتوا است. سئو ترکیبی از بهینه سازی محتوای موجود و خلق، بهینه سازی و توزیع و توسعه محتوای جدید است که نیازهای کاربران را رفع کرده و با بهبود تجربه کاربری و حضور در شبکه‌های اجتماعی رتبه سایت در SERP بالا می‌رود.

دستگاه‌ها: در گذشته تمام فعالیت‌های سئو و بهینه سازی سایت برای کامپیوترها انجام می‌گرفت، آن‌ها اولین دستگاه‌ها برای گشت و گذار در دنیای وب بودند. امروزه موبایل‌ها به سرعت در حال پیشرفت هستند و با اینکه استفاده از کامپیوتر و دسکتاپ هنوز هم وجود دارد، اغلب مردم برای دسترسی به محتوای مورد نظر خود در دنیای وب از موبایل‌های هوشمند استفاده می‌کنند. بنابراین با توجه به اهمیت روز افزون موبایل‌های هوشمند، برای موفقیت سئو باید به بهینه سازی سایت برای موبایل، تولید اپلیکیشن‌های موبایل و همچنین سرعت لود بالای سایت در موبایل  توجه ویژه‌ای داشت.

سئوی محلی: در گذشته سئوی محلی زیاد مهم نبوده و راه‌های زیادی برای گول زدن و دور زدن گوگل وجود داشته است اما امروزه به سئوی محلی اهمیت زیادی داده می‌شود و یکی فاکتورهای اصلی در موفقیت سئو می‌باشد.

شبکه‌های اجتماعی: قبل از وجود فیس بوک، توییتر و شبکه‌های اجتماعی اولیه، اشتراک گذاری محتوا آنلاین از طریق ایمیل‌ها ایمیل و در فضای ایمیل انجام می‌شد.

امروزه شبکه‌های اجتماعی در همه جا وجود دارند و نقش بسزایی در موفقیت سئو و بازاریابی ایفا می‌کند و  غفلت از آن‌ها ریسک بزرگی است. شبکه‌های اجتماعی و سئو باید دست در دست هم کار کنند تا باعث شهرت شما، ارتباط با مخاطب و جلب نظر او برای تعامل با  شما گردد. امروزه برای سئوی موفق باید از شبکه های اجتماعی برای ترویج و اشتراک گذاری محتوا استفاده کرد.

لینک ها: لینک‌ها از همان ابتدا برای سئو بسیار مهم بودند. در گذشته به تعداد لینک‌ها توجه می‌شد، یعنی هرچه سایتی لینک‌‌های داخلی و خارجی بیشتری داشت رتبه بالاتری نیز در موتورهای جستجو داشت. اما  امروزه تعداد لینک‎ها برای سئو مهم نیست بلکه کیفیت آن‌ها دارای اهمیت است. لینک‌هایی که به سایت داده می‌شود باید از سایت‌های قدرتمند، معتبر و مرتبط با شما باشد. لینک از سایت‌های اسپم به ضرر سئو است.

سئو امروزه به دنبال محتوای با کیفیت و لینک های مرتبطی است که برای کاربران ارزشمند باشد و آن‌ها را به جای درستی هدایت کند.

سئوی فنی: در سال‌های اخیر تکنیک‌های فنی سئو تغییر زیادی نکرده است. آنچه امروزه در تکینیک های فنی برای سئو بسیار مهم است تناسب سایت با صفحه نمایش‌های مختلف یا به اصطلاح موبایل فرندلی بودن سایت (mobile friendly) و سرعت لود بالای سایت است.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.