خطاهای crawl در webmaster

خطاهای crawl در webmaster

Crawl errors یکی از گزارش‌های Google webmaster است و خطاهایی را نشان می‌دهد که گوگل در حین خزیدن در سایت شما، در طول 90 روز گذشته، پیدا می‌کند.

Crawl errors دو بخش اصلی دارد:

خطاهای سایت (site errors): این بخش از گزارش خطاهایی را نشان می‌دهد که مانع از دسترسی Googlebot به کل سایت شما می‌شود.
بالای صفحه سه تب وجود دارد که با کلیک بر روی هرکدام از آن‌ها، می‌توانید خطاهای DNS، ارتباط با سرور یا حتی Crawl هایی که گوگل عقب انداخته است(گوگل ابتدا لینک های no index را انجام می‌دهد سپس سایت را Crawl می‌کند.) را مشاهده کنید.

خطاهای لینک (URL errors): در قسمت وسط صفحه خطاهای URL برای دستگاه‌های مختلف یعنی دسکتاپ، گوشی‌های هوشمند و.. نمایش داده می‌شود.
این بخش خطاهایی را فهرست می‌کند که گوگل زمانیکه سعی دارد صفحات خاصی را در دستگاه‌های مختلف (کامپیوتر یا موبایل) Crawl کند، با آن‌ها مواجه می‌شود. گوگل برای دسترسی به صفحات مختلف از مکانیزم‌های Crawl مختلف استفاده می‌کند و اگر صفحه‌ای با آن مکانیسم‌ها مطابق نباشد، آن را در لیست خطاها می‌آورد.

خطاهایی که گوگل در هنگام Crawlیک سایت در دستگاه‌های مختلف نمایش می‌دهد، اغلب به شرح زیر است:

Server error : گوگل نمی تواند به سایت شما دسترسی پیدا کند.و دلیل آن این است که یا سرور برای پاسخ گویی بسیار کند است یا سایت شما، گوگل را بلاک کرده است.

Soft 404: این خطا زمانی رخ می‌دهد که سرور شما برای یک URL صفحه‌ای را باز می‌کند که در حقیقت در سایت شما وجود ندارد. شما باید این صفحه ها را با کد 404 (Not found) و یا410 (Gone) جایگزین کنید.

Not found: زمانی رخ می‌دهد کهGooglebot تلاش می‌کند تا صفحه‌ای که وجود ندارد را ببیند. ممکن است آن صفحه پاک شده یا تغییر نام داده باشد. معمولا این صفحات خوب هستند و به رتبه شما آسیبی نمی‌رسانند.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

در مجله اینترنتی هینزا می‌توانید به آخرین دانستنی های IT دسترسی داشته باشید.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.