googlemare چیست؟

googlemare چیست؟

Googlemare.com هم یکی از همان لینک‌های referral است که در ماه‌های اخیر روی آنالیزگر گوگل hit می‌اندازد.

این نوع از اسپم تاثیر قابل توجهی بر روی معیارهای گزارش‌گیری می‌گذارد، باعث اشتباه در گزارشات سئو می شود و حتی در بعضی مواقع باعث نا‌خوانا شدن گزارشات می‌شود.

اگر روی URL لینک اسپم کلیک کنید، به صفحه‌ی add-onsهای فایرفاکس وارد می‌شوید مخصوصا پلاگین google improver.

به این نوع referralها، Ghost Spam (اسپم روح) می‌گویند، زیرا یک ارجاع دهنده‌ی حقیقی به سایت شما نیستند و مستقیما به سراغ آنالیزگر گوگل شما می‌روند بدون آنکه حتی وارد سایت شما شوند. در نتیجه تمام اطلاعات اعم از نام هاست، صفحه‌ها، ماتریس‌ها و … جعلی و ساختگی‌اند.

چگونه اسپم‌ها در گزارشات سایت شما هستند؟

جنس Ghost spamها ربات نیست که وارد سایت شما شوند که به عنوان یک بیننده در گزارشات آنالیزگر ثبت شوند، بلکه ساختگی است و فقط در آنالیزگر گوگل دیده می‌شود.

تاثیر این اسپم‌ها از همه سمتی است اعم از ورود مستقیم به سایت(direct) یا ورود به referralها و یا ورود به سایت با سرچ که عملکرد و تسلط آنها فقط بر روی پرتوکل‌های گزارشگیری آنالیزگر است.

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید اسپم‌ها حتی وارد سایت شما هم نمی‌شوند و تا زمانیکه دسترسی از آنها به سایت شما نیست، خطری نه برای سایت شما و نه برای سئو سایت‌تان ندارند و فقط گزارشات ساختگی تحویل می‌دهند.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

در مجله اینترنتی هینزا می‌توانید به آخرین دانستنی های IT دسترسی داشته باشید.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.