نوشتن عنوان در صفحات وب

چگونگی نوشتن عنوان در صفحات وب و چرایی آن

عنوان صفحات وب از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که بعد از جستجو در موتورهای جستجو، چیزی که باعث می‌شود یک کاربر به سایت شما جذب شود، داشتن عنوانی مناسب است. در این مقاله می‌خواهیم به نکاتی اشاره کنیم که باعث می‌‌شوند عنوان بهتری برای صفحه خود بگذارید.

عنوان صفحات وب از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که بعد از جستجو در موتورهای جستجو، چیزی که باعث می‌شود یک کاربر به سایت شما جذب شود، داشتن عنوانی مناسب است. در این مقاله می‌خواهیم به نکاتی اشاره کنیم که باعث می‌‌شوند عنوان بهتری برای صفحه خود بگذارید.

اهمیت عنوان صفحه شامل دو بخش می‌باشد:

۱. سئو سایت: موتورهای جستجو و به ویژه گوگل، به عنوان اهمیت خاصی می‌دهد و داشتن عنوانی کوتاه ولی با متناسب با محتوای صفحه، تاثیر زیادی در پر اهمیت‌ کردن سایت شما برای موتورهای جستجو خواهد داشت. (البته قسمت توضیحات متا یا meta description و یا اسنیپت‌های مربوط به موضوعات مختلف مانند محصول، خبر و … نیز تاثیر زیادی در سئو دارد)

۲. جذب مخاطب: عنوان برجسته‌ترین و واضح‌ترین بخش در یک نتیجه‌ی جستجو می‌باشد و تاثیر زیادی بر تصمیم کاربر برای ورود یا گذشتن از لینک سایت شما دارد.


حال با توجه‌ به اهمیت عنوان در صفحات وب، به ذکر نکاتی برای بهبود عننوان صفحه‌یتان می‌پردازیم:

  1. قالب کلی عناوین خود را به شکل زیر تعیین کنید:

                کلمه‌ی کلیدی اصلی – کلمه‌ی کلیدی فرعی – نام برند(سایت)

    یعنی مهم‌ترین کلمه‌ی کلیدی صفحه‌، باید قسمت اول عنوان شما باشد تا اولین بخشی باشد که یک فرد جستجوگر آن را می‌بیند. نام برند خود را در انتهای عنوان بگذارید و از قرار دادن آن در ابتدای سایت پرهیز کنید، زیرا در نگاه اول برای فرد جستجوگر اهمتی ندارد به کدام سایت می‌خواهد وارد شود و تنها در پی یافتن پاسخ خود می‌باشد.

  2. از جدا کننده‌ی خط تیره (-) یا خط عمودی (|) برای جدا کردن سه قسمت فوق استفاده کنید.
  3. طول عنوان، بیش از ۶۰ کاراکتر نشود زیرا اهمیت آن پایین می‌اید.
  4. دقت کنید که عناوین سایت تکراری نباشند و هر صفحه نام مخصوص به خود را داشته باشد.
  5. عنوان، باید با محتوای صفحه همخوانی داشته باشد. از قرار دادن کلمات نامربوط ولی پرطرفدار در عنوان خود پرهیز کنید.
  6. سعی کنید عنوان صفحه‌، با تیتری که در بالای متن اصلی می‌گذارید متفاوت باشد تا یک شانس مجدد دیگر برای آمدن در صدر موتورهای جستجو و ورود کاربران به سایت خود داشته باشید.

مثال برای عنوان خوب و بد:

موضوع: حذف درایور پرینتر

خوب:

عنوان خوب

بد:

عنوان بد

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.