لینک سازی

توصیه هایی برای لینک سازی موثر

با پیشرفت الگوریتم‌های موتور جستجو برای استانداردهای سئو، فرایند لینک سازی و بک لینک گرفتن نیز باید هوشمندانه‌تر گردد. در حال حاضر لینک سازی باید از سایت هایی انجام گیرد که محتوای با کیفیت تولید می‌کنند. زیرا با فعالیت سایت های مختلف در این زمینه بسیاری از سایت های هدف که لینک سازی درون آن‌ها انجام می گرفت تبدیل به لینکدونی شده‌اند.

بنابراین باید با استراتژی مشخص سئو، عمل لینک سازی را آغاز نمود زیرا بهترین نوع لینک سازی این است که علاوه بر تایید اعتبار لینک ها توسط موتور جستجو، کاربران هدف نیز به سایت شما هدایت گردند

چرا لینک سازی سخت شده است؟

در دهه گذشته لینک سازی بسیار آسان بود. زیرا شما با قرار دادن لینک سایت خود یا پرداخت هزینه‌ای به سایت هایی که کار لینک سازی را انجام می‌دادند به‌راحتی می‌توانستید سئوی سایت خود را بهبود بخشیده و رتبه خوبی در صفحات جستجو پیدا کنید، اما امروزه این روش‌ها به هیچ وجه پاسخگو نیست. این موضوع درست است که لینک سازی بسیار سخت شده، اما اگر شما دانش و اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید می‌توانید با استفاده از سایت هایی که در این مطلب به شما معرفی می‌کنیم استراتژی لینک سازی برای بهبود سئوی سایت خود پیدا کنید. البته ذکر این نکته نیز ضروری است که در لینک‌ها و سایت هایی که در زیر معرفی می‌کنیم، شاید به طور کامل برای هر کسب و کاری نتیجه قطعی وجود نداشته باشد اما دیدی جدید از استراتژی لینک سازی به شما می‌دهد.

۱- EDU Domain

وب سایت هایی با پسوند .edu اعتبار دامنه بسیار بالایی دارند و به علت فعالیت تخصصی اعضا آن‌ها نزد گوگل بسیار محبوب هستند و ارزش بالای لینک این سایت ها بسیار تاثیرگذار است. برای ساخت لینک در این سایت‌ها می‌توانید از پست مهمان در قسمت انجمن یا وبلاگ‌های دانشجویی استفاده نمایید.

۲- GOV Domain

همانند دامنه‌های .edu این نوع دامنه‌ها نیز اعتبار بالایی دارند. برای ساخت لینک در این نوع دامنه که به نام دامنه‌های دولتی نیز معروفند باید به معرفی خدمات و امکانات سایت خود بپردازید.

۳- دریافت لینک از سایت های خبری و مجلات اینترنتی

وب سایت های خبری به علت انتشار مطالب بسیار زیاد در طول روز و داشتن مخاطبان زیاد، مکان خوبی برای قرار دادن لینک سایت شما هستند. گوگل این نوع سایت ها را به عنوان مرجع اخبار می‌شناسد و با لینک‌های شما همانند منابع اخبار اصلی برخورد می‌کند و آن‌ها را در صفحه نتایج خود بیشتر نشان می‌دهد. ضمن اینکه وجود کاربران زیاد در این سایت ها، امکان ورود ترافیک به سایت شما نیز بالا می‌رود.

۴- شبکه های اجتماعی

دریافت لینک از شبکه های اجتماعی هم موردی است که از نظر گوگل بسیار مهم می‌باشد و میزان فعالیت در این شبکه ها سیگنال‌های مثبتی برای موتور جستجو ارسال می‌کند و بسیاری از کاربران شما نیز در این شبکه ها حضور دارند که می توانند شما را پیدا کنند. شبکه هایی همانند Facebook – Instagram – Twitter – LinkedIn – Googleplus و همچنین شبکه های اجتماعی محلی.

 

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.