مراحل اولیه طراحی لوگو

مراحل اولیه طراحی لوگو

قبل از سپردن طراحی لوگوی شرکت خود به یک طراح گرافیک، بهتر است خلاصه‌ای راجع به آنچه می‌خواهید و اطلاعات مورد نیاز در مورد کسب و کار خود، تهیه و به او ارائه کنید. این کار باعث می‌شود تا لوگوی نهایی شما دقیقا همان لوگویی شود که مدنظرتان بوده و کسب و کار شما را به خوبی معرفی کند.

نوشتن یک خلاصه خوب راجع به طراحی لوگویی که می‌خواهید، همان چیزی است که طراحان را در مسیر درست به سمت طراحی لوگوی کامل برای کسب وکار شما قرار می‌دهد. قبل از نوشتن خلاصه، مهم است که شما مولفه‌های کلیدی یک خلاصه ساده و خلاقانه را بدانید تا بتوانید آنچه را که می‌خواهید، به‌خوبی توصیف کنید. با خواندن این مقاله، شما قادر خواهید بود تا خلاصه‌ای خوب از آنچه می‌خواهید را بنویسید تا طراحان بتوانند به‌خوبی طراحی لوگوی مدنظر شما را ارائه دهند.

نوشتن خلاصه‌ای از طراحی لوگو، سندی را آماده می‌کند که تمام اطلاعات مورد نیاز شما برای داشتن لوگوی مدنظرتان را دربرمی‌گیرد. در این نوشته معمولا اطلاعات اساسی در مورد کسب وکار، سبک طراحی مورد نظر، زمان‌بندی پروژه و بودجه مطرح می‌شود. اگر نوشته‌ی شما نتواند آنچه را که می‌خواهید، به طراح برساند، طراحی لوگوی شما با شکست مواجه می‌شود. پس اطمینان حاصل کنید که آماده هستید هر قدم از کار خود را از قبل بنویسید.

  • اطلاعات کسب وکار خود را ارائه کنید

قبل از اینکه از جلوه‌های بصری لوگوی خود بگویید، در مورد کسب و کار خود اطلاعات مورد نیاز را بیان کنید. طراحان گرافیک معمولا افرادی هستند که مخاطب را می‌شناسند و با توجه به مخاطبان کار شما، طراحی لوگو را انجام خواهند داد.

  • محصول، مخاطب هدف و نوع صنعت خود را توصیف کنید

طراحان خوب می‌دانند که تکنیک‌های طراحی برای انواع مختلف محصولات، مخاطبان و صنایع کاملا متفاوت است و سعی می‌کنند تا این تفاوت را به خوبی در طراحی خود نشان دهند، بنابراین در این بخش باید به جزئیات دقت کرد و تمام جزئیات را در نظر گرفت. درباره مواد مورد استفاده در محصولات، فرآیند تولید، شیوه زندگی مشتری و یا رقبای صنعتی دیگری که دارید، فکر کنید.

  • ارزش برند خود را توصیف کنید

ارزش برند شما در نوع طراحی لوگویتان بسیار موثر است. توصیف کنید که به طور مثال شرکت مدرنی هستید یا سنتی؟ ماهیت کارتان سرگرمی هست یا کاملا جدی؟ کسب و کار نوپا هستید یا با سابقه؟ طراحان گرافیک می‌توانند این مقادیر را به صورت بصری در طراحی لوگو به نمایش بگذارند.

  • نام شرکت خود را در طراحی قرار دهید

در حالی که این مورد واضح به نظر می‌رسد، اغلب نادیده گرفته می‌شود. دقت کنید که دقیقا مشخص کنید که چگونه نام شرکت باید ارائه شود: چه موردی را می‌خواهید؟ آیا مهم است که همه چیز بر روی یک خط یا چند خط ظاهر شود؟ و …

  • شعار شرکت (در صورت نیاز)

در مورد اینکه آیا می‌خواهید یک شعار در لوگوی خود داشته باشید، فکر کنید. اگر هم شعار ندارید، طراحان گرافیک به علت داشتن ذهن خلاق می‌توانند برای شما شعار نیز طراحی کنند.

  • سبک لوگو چگونه باشد؟

تایپوگرافی؟ نماد؟ علامت انتزاعی؟ شما باید تعیین کنید لوگوی خود را در قالب چه فرمتی می‌خواهید؟ در انتخاب نوع فرمت نیاز است لوگوی خود را با فرمت‌های متفاوت داشته باشد تا در هنگام استفاده از آزادی بیشتری برخوردار باشید.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.