متاتگ و اهمیت آن

متاتگ و اهمیت آن در سئو

متا تگ ها یکی از مهمترین المان‌های پایه‌ای سئو هستند. به عبارت دیگر متا تگ ها تکه کدهایی هستند که بیان کننده محتوای یک صفحه می‌باشند. توی صفحه ظاهر نمی شوند و فقط در قسمت کدها دیده می‌شوند که معمولا در بالای قسمت HTML در قسمت head و فقط برای موتورهای جستجو قابل مشاهده هستند.

<head> All Meta tags located here</head>

۳ قسمت از مهمترین قسمت‌های متا تگ‌ها که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید به شرح زیر است:

 Title Tag

تگ تایتل عنوانی است که در نتایج جستجو دیده می‌شود و در بالای صفحات و تب‌ها نیز وجود دارد.

<title> Title text here</title>

Meta Description ‌Tag

جایی است که شما باید مختصر توضیحی از محتوای صفحه بنویسید. دقیقا همان قسمتی است که شما پیشنهاداتتان به کاربران و موضوع سایت‌تان را بازگو می‌کنید تا سایت شما به نظر کاربر جذاب به نظر آید و وارد آن شوند. این تگ نباید زیاد طولانی باشد زیرا موتورهای جستجو تنها تعداد کاراکتر مشخصی را می‌خوانند.

<meta name="description" content="..."/>

Keyword

در متا تگ keyword تمام کلمات کلیدی که در سایت استفاده می‌کنید را قرار می‌دهید. کلمات کلیدی که قصد دارید با آن‌ها در نتایج جستجو دیده شوید. این کلمات اهمیت بسیار زیادی دارند.

<meta name="keywords" content="... , ..."/>

اهمیت متا تگ ها

اهمیت وجود متا تگ ها در آن است که موتورهای جستجو با خواندن title و description ارتباط آن‌ها را با محتوای نمایش داده شده درمی‌یابند. آیا کلمات کلیدی شما در صفحات وب وجود دارد؟ آیا description شما با محتوای سایت ارتباط دارد؟

در مقاله بعدی لیستی از تمام متا تگ ها و دیگر تگ های موجود در قسمت Head را توضیح خواهیم داد.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.