طراحی سایت

قاعده کارآمد (Efficient) در طراحی سایت

دومین قاعده‌ای که در مقاله اصول مهم طراحی سایت مطرح شد، قاعده کارآمد (Efficient) است که در این مقاله توضیح آن را با هم  می‌خوانیم.

این قاعده به معنای حداقل مقدار نشانه‌ها و دارایی‌ها برای طراحی سایت است.
طبق این قاعده باید کدی را که نوشته‌ایم بررسی کرده تا مطمئن شویم مختصر و عاری از هر گونه استایل غیرضروری است. بسیار اتفاق می‌افتد که برای استفاده از کلاس‌های یک فریم ورک در طراحی سایت، divهای تو در تو نوشته شده است، که باعث ناخوانایی در css می‌گردد.

طراحی سایت

در تصویر بالا مثالی از divهای تو در تو را می‌بینید که با تغییر نگرش و استفاده از کلاس دیگری، خلاصه و خواناتر شده است.
ما در پروژه‌های طراحی سایت، به assetهای خارجی مثل آیکون‌ها، فونت‌ها و تصاویری نیاز داریم که راه حل‌های بهینه‌ و مناسبی برای پیاده سازی و استفاده از آن‌ها وجود داشته باشد، مثلا استفاده از svgهای بیرونی برای فونت آیکون‌های فرمت base64. البته در هر پروژه، استفاده از assetها برای کارایی بهینه متفاوت است.

وقتی می‌خواهیم میزان کارایی و خوانایی یک پروژه را اندازه‌گیری کنیم، دو سوال پیش می‌آید:
• آیا می‌توان همین کار را با کد کمتر انجام داد؟
• بهترین راه برای بهینه سازی assetها جهت کوچک کردن کد هدر، چیست؟
کارایی در پیاده سازی پروژه ممکن است با سیاست‌های استانداردسازی و ماژولار بودن همسو باشد، چراکه یکی از راه‌های کارآمد بودن، استفاده از استاندارهاست. مثلا ایجاد mixin برای box-shadowها کارامد است در عین حال استاندارسازی و ماژول سازی هم هست.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.