الگوریتم RankBrain

الگوریتم RankBrain

در اکتبر سال 2015، گوگل از یک ماشین یادگیری تکنولوژی به نام رنک برین با هدف کمک رساندن به نتایج جستجو نام برد.در اینجا هر آنچه از آن می دانیم را با شما به اشتراک گذاشته ایم.

مطالبی که در زیر نوشته شده است برگرفته از 3 منبع معتبر است، یکی داستان Bloomberg که خبرهایی در مورد rankbrain را تکذیب کرد، دومی اطلاعات اضافه‌ای که گوگل برای منتشر شدن به search engine land داده است.(این مقاله خلاصه و ترجمه مطلب منتشر شده در search engine land است)، سومی اطلاعات و دانش خود وبسایت search engine land .

RenakBrain نامی است که گوگل برای یک سیستم ماشین یادگیری هوش مصنوعی گذاشته است. ماشین یادگیری ماشینی است که خود کامپیوتر به خودش آموزش می‌دهد که کاری را انجام دهد که انسان به او یاد نمی‌دهد.

RankBrain روشی جدید برای رنکینگ نتایج جستجو در گوگل نیست بلکه قسمتی تازه از الگوریتم سرچ‌های گوگل است. یک برنامه کامپیوتری که با توجه به عبارتی که سرچ شده، به گونه ای میلیونها نتیجه‌ را مرتب سازی می کند که مرتب‌ترین آنها جلوتر قرار گیرند تا جستجوگر در کوتاه‌ترین زمان ممکن به هدفش برسد.

هم اکنون الگوریتم سرچ گوگل مرغ مگس‌خوار است. پس یعنی RankBrain بخشی از مرغ مگس‌خوار است؟

بله، مثلا ماشین به طور کلی از یک موتور تشکیل شده است و موتور آن از جزءهایی دارد. ماشین جستجو گوگل از موتور مرغ‌مگس‌خوار تشکیل شده که یکی از اجزای آن RankBrain است. Bloomberg صریح این موضوع را اعلام کرده که RankBrain تمامی جستجوها را پشتیبانی نمی کند و برای یک نتیجه جستجو مناسب جزءهای دیگری نیز دخیل هستند.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

در مجله اینترنتی هینزا می‌توانید به آخرین دانستنی های IT دسترسی داشته باشید.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.