بک لینک‌

چگونه بک لینک‌های باکیفیت داشته باشیم؟

یکی از مهمترین فاکتورها برای بهبود سئو بدست آوردن رنک بالا در صفحات جستجو، اشاره کردن بک لینک‌های با کیفیت به یک سایت است. هرگاه دیگر سایت‌های با کیفیت به یک سایت لینک می‌شوند، سیگنال‌های مثبتی به crawler موتورهای جستجو می‌فرستد، که این بیان کننده آن است که سایت لینک داده شده ارزشمند و کارآمد است.

در نهایت همه این موارد به رنک سایت و بهبود سئوی این کمک می‌کنند. در این مقاله به بیان ۲۱ استراتژی برای ایجاد بک لینک‌های با کیفیت می‌پردازیم.

محتوا

محتوا مهمترین بخش سایت شما است که بیشترین تاثیر را در توانایی جذب بک لینک‌ها دارد.

 1. انتشار محتوای با کیفیت در تمام قسمت‌های سایتمهمترین مسئله در بهبود سئو این است که محتوای تمام صفحات یک سایت باید با کیفیت و کامل باشند. محتوای شما به سایت‌های دیگر کمک می‌کند تا دریابند چه چیزی مناسب لینک دادن به سایت شماست. در اصل به نوعی انعکاس برند و سازمان شماست. اگر صفحات سایت شما بی کیفیت یا خالی از مطالب با ارزش باشند، دیگر سایتها به شما به چشم سایتی که ارزش لینک دادن دارد، نگاه نخواهند کرد.
 2. انتشار تحقیقات و پژوهش‌های واقعییک نوع از محتوایی که شما می‌توانید در سایت‌تان منتشر کنید تا بک لینک‌های با کیفیت بدست آورید، تحقیقات واقعی هستند. نظرسنجی برگزار کنید، از اطلاعات بیزنس‌تان استفاده کنید، مطالعات موردی انجام دهید و یا هر مطلب دیگری که تمرکز آن بر تحقیق و پژوهش است و در سایت‌های دیگر وجود ندارد. وقتی شما محتوا و مطالب واقعی منتشر کنید، سایت‌های دیگر ترغیب به لینک دادن به سایت شما می‌شوند.
 3. ایجاد منابع جامعراه دیگری برای ایجاد بک لینک با کیفیت با استفاده از محتوا، ایجاد منابع جامع و عمیق است. با ایجاد جزئیات دقیق، راهنماهای ارزشمند، چک لیست، واژه نامه و … می‌توان کاری کرد که دیگر سایت‌ها، سایت شما را منبع با ارزشی برای لینک دادن ببینند.
 4. انتشار محتوا به صورت لیستبازدیدکنندگان و خوانندگان عاشق دیدن مطالب لیست شده هستند، زیرا در یک نظر، نیم نگاهی به چند مطلب می‌اندازند و در صورت تمایل به مشاهده جزئیات می‌پردازند. اهمیت دادن به خوانایی و علایق بازدیدکنندگان از مهمترین مسائل در تولید محتواست.
 5. محتوای بصری و ویژوال ایجاد کنیدوقتی هدف از تولید محتوا کسب بک لینک با کیفیت است، صرفا بر روی متن و کپی کردن تمرکز نکنید. محتواهایی که بر پایه تصویر و دیگر عوامل بصری استوار هستند، بسیار جذاب بوده و می‌توانند لینک‌های مختلفی را کسب کند (مثل رسانه‌هایی همچون چارت، اینفوگرافی، الگوریتم، ویدئو و …). پس تنها به تولید محتوای متنی نپردازید و محتواهای گرافیکی نیز تولید کنید.
 6. کتابخانه‌ای از محتوای Evergreen ایجاد کنیدسایت‌ها گاهی اوقات به صفحاتی لینک داده می‌شوند که مطالب و اطلاعات تکمیلی و بی‌انتهایی دارند و مختص به بازه زمانی نیست. این مطالب که به اصطلاح مطالب همیشه سبز نام دارند، در دراز مدت با ارزشند و کمتر منقضی و به درد نخور می‌شوند. با ایجاد محتوای این چنین می‌توانید بک لینک‌های با کیفیتی را جذب کنید.
 7. وارد موضوعات محبوب روز و اخبار شویداگرچه مطالب evergreen موجب جذب بک لینک با کیفیت و تقریبا دائمی می‌شود، انتشار مطالب حساس به زمان هم می‌توانند برای ایجاد بک لینک‌های با کیفیت مفید باشند.

  محتوا در مورد مطالب داغ روز و اخبار محبوب می‌تواند هدایتگر لینک از سایت‌های خبری یا بلاگ‌ها باشد. محتواهای این چنینی به اندازه مطالب همیشه سبز با ارزش و ماندگار نیستند ولی می‌توانند برای کمک سریع و لینک‌های مرتبط به کار روند.

 8. لینک دهی به محتوای سایت را ساده کنیدایجاد محتوای با ارزش و با کیفیت، شانس شما را برای اینکه سایت‌های دیگر به صفحات سایت شما لینک دهند، بالا می‌برد. شما می‌توانید این اتفاق را بهبود ببخشید. با ساده‌سازی لینک دادن به کمک snippetها که با کپی کردن کد در سایت شان، به راحتی به سایت شما لینک دهند.

دسترسی خارجی

ایجاد محتوای درجه یک به صورت خودکار به شما کمک می‌کند تا از دیگر سایت‌هایی که به شما ارزش می‌دهند، بک لینک بدست بیاورید. اما برای گرفتن لینک‌های بیشتر، لازم است شما نیز به دیگر سایت‌ها و وبلاگ‌ها لینک دهید تا به آن‌ها کمک کنید محتوای شما را ببینند و آن‌ها نیز به شما لینک دهند.

 1. بدانید که چگونه لینک‌های با کیفیت را شناسایی کنیدتمامی لینک‌ها از ارزش یکسانی برخوردار نیستند. لینک از سایت‌های معتبر، سئوی سایت شما را بیش از بقیه بهبود می‌بخشد. پس هنگام لینک دادن به دیگر سایت‌ها، ارزش آن‌ها را بررسی کنید تا تنها به سایت‌های با کیفیت که ارزش لینک دادن دارند، دسترسی دهید.
 2. به سایت‌هایی لینک دهید که به رقبایتان لینک داده‌اندبرای شناسایی سایت‌هایی که احتمال دارد به سایت شما لینک دهند، ابتدا به بک لینک‌های سایت‌های رقبایتان نگاه کنید که کدام وبسایت‌ها به آن‌ها لینک داده‌اند. با خیال راحت می‌توانید فرض کنید که لیست  نتیجه شده، به سایت شما نیز لینک خواهند داد و شانس خوبی برای جذب بک لینک از آن‌ها دارید.
 3. به سایت‌هایی که رقبایتان پست گذاشته اند، لینک دهیدراه دیگر پیدا کردن بک لینک‌های با کیفیت، بلاگ‌های مرتبط است.
 4. درخواست ایجاد لینک با اشاره به نام برندتان را کنیداگر محتوای با کیفیت تولید می‌کنید و فعالیت‌های تبلیغاتی دارید، یادداشت‌هایی از برندتان در سایت‌های دیگر مشاهده خواهید کرد که این عالیست. اما بهتر است از هر منتشر کننده بخواهید که برندتان را با لینک به وبسایت‌تان نام ببرد. گاهی اوقات برند شما را یا بدون لینک و یا با لینک اشتباه استفاده می‌کنند، در این موارد، یک هشدار دهنده گوگل برای نام برندتان ایجاد کنید یا با جستجو کلمات کلیدی‌تان این چنین موارد را پیدا کنید.
 5. لینک‌های شکسته شده(broken links) را از نو ایجاد کنیدبعضی از سایت‌ها هیچ وقت جایی که باید لینک نمی‌دهند، یا به آدرس ناقصی لینک می‌دهند. مراقب آن‌ها باشید و در جستجوی چنین لینک‌های شکسته شده و اصلاح آن‌ها بروید. وقتی لینک ناقصی که مربوط به خودتان است را در سایتی مشاهده کردید، با منتشر آن تماس برقرار کرده تا خطا را برطرف کند.
 6. لینک‌های تصاویر را احیا کنیدتصاویر موجود در سایت‌ها اغلب شامل لینکی از منبع خود هستند. این لینک‌ها معمولا به سایت اصلی اشاره نمی‌کنند و ناقصند. حواستان به این موارد نیز باشد که اگر از یک محتوای گرافیکی شما استفاده کرده‌اند، لینک سایت شما را نیز داده باشند.

ارتباطات

دسترسی خارجی نوعی ارتباط دادن است که به شما برای گرفتن بک لینک با کیفیت کمک می‌کند، اما تنها راه نفوذ ارتباطی برای کسب بک لینک نیست. شما می‌توانید از راه های زیر نیز کمک بگیرید.

 1. به سایت‌های مرتبط لینک دهید.بهترین ارتباطات آن‌هایی هستند که هر دو طرف از این ارتباط چیزی بدست می‌آورند. بنابراین اگر درگیر فعالیت ایجاد لینک شوید، هم برای شما مفید است هم برای طرف مقابل. به سایت‌های دیگر لینک دهید تا شانس تبادل لینک داشته باشد و آن سایت نیز متقابلا به سایت شما لینک دهد.
 2. نمایان و برجسته کردن دیگر برندهایکی دیگر از بهترین راه‌های تبادل لینک، برجسته کردن برندهای دیگر است. این شروع ارتباطی بین شما و آن برند است. اما اینکه آن برند علاقه‌ای به لینک دادن به سایت شما را دارد یا نه مشخص نیست و شانس شما را برای دریافت لینک بازگشتی کم می‌کند.
 3. به پست‌های قدیمی و دور افتاده اشاره و در مورد آن‌ها بحث کنیدیکی دیگر از راه‌های جذب بک لینک، اشاره کردن به پست‌های قدیمی و یا برگزاری یک مصاحبه یا بررسی ویژگی‌های یک برند است.
 4. برای پست‌های دیگر سایت‌ها کامنت بنویسیدبا نوشتن نظر در مورد یک پست، می‌توانید نام برندتان را با لینک به سایت، در کنار نظری که داده‌اید، قرار دهید.
 5. یک رویداد یا نشست را میزبانی کنیدوقتی یک رویداد یا نشست را میزبانی می‌کنید، از سایت‌های لیست کننده رویدادها، لینک خواهید داشت و معمولا از صفحه رویداد هم لینک دریافت می‌کنید، علاوه بر این چون برند شما اسپانسر آن رویداد یا نشست شده است، توجه ویژه‌ای به نام برندتان خواهد شد.
 6. یک استراتژی قوی در به اشتراک‌گذاری پست‌ها داشته باشیدیک استراتژی قوی در اشتراک‌گذاری، ترافیک زیادی به سایت شما هدایت می‌کند و سایت‌تان را بیشتر در دید قرار می‌هد. این امر برای برندتان مفید است. محتوای اشتراکی به سرعت در اینترنت پخش می‌شود و افراد زیادی آن را مشاهده خواهند کرد.
 7. پروفایل دیجیتالی از کسب و کارتان ایجاد کنید.برای اینکه تاثیر برندتان را در بک لینک‌ها افزایش دهید، یک پروفایل برای برندتان در تمام سایت‌های دایرکتوری کسب و کار، ایجاد کنید تا لینکی مختص خودتان از آن سایت داشته باشید.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

در مجله اینترنتی هینزا می‌توانید به آخرین دانستنی های IT دسترسی داشته باشید.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.