محتوای مناسب برای سئو

محتوای مناسب برای سئو

محتوا یکی از عوامل کلیدی در موفقیت سئو است. داشتن محتوایی خوب، به‌روز و با کیفیت پایه‌های سئو را استوارتر می‌سازد.

۱۵ شهریور ۱۴۰۰

در این مقاله گام‌هایی برای تولید محتوای مناسب سئو به اختصار بیان می‌شود.

کیفیت محتوا

اولین و مهم‌ترین نکته در تولید محتوای موثر برای سئو توجه به کیفیت محتواست، آیا شما محتوایی با کیفیت تولید کرده‌اید؟ برای پاسخ به این سوال باید به سوالات دیگری هم پاسخ دهید. برای مثال اگر شما می‌خواهید چیزی را بفروشید، پاسخ به این سوالات ضروری است: آیا شما همچون صدها سایت دیگر مانند یک بروشور عمل کرده‌اید یا چیزی فراتر ارائه دادید؟ آیا شما برای آن‌که مردم برای خواندن صفحه شما وقت بیشتری بگذارند کاری کرده‌اید؟ آیا شما برای مشتریان‌تان پیشنهاد ویژه‌ای ارائه کرده‌اید؟ آیا شما محتوایی مفید که مشتریان‌تان نتوانند جای دیگری آن را بیابند تولید کرده‌‌اید؟

تحقیق در مورد کلمات کلیدی

 گام مهم بعدی در سئو، تحقیق در مورد کلمات کلیدی است. ابزارهای متنوعی وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد تا  کلماتی را که کاربران در حوزه کاری شما بیشتر جستجو می‌کنند را بیابید. باید  با استفاده از آن‌ها و تحقیق و بررسی در مورد کار خود، چند کلمه کلیدی که بیشترین نتیجه را برای شما به بار خواهد آورد را انتخاب کنید. اگر مخاطبان شما عام هستند باید از زبان ساده و قابل فهم برای همه در متن استفاده کنید و از انتخاب کلمات کلیدی تخصصی بپرهیزید.

استفاده از کلمات کلیدی در متن

بعد از این که کلمات کلیدی را با تحقیق و بررسی بدست آوردید، باید از آن‌ها در حین تولید محتوا برای سایت خود به طور موثر و معنی‌دار استفاده کنید. استفاده زیاد و غیرمنطقی از کلمات کلیدی در متن، محتوای شما را مصنوعی و غیرقابل فهم می‌سازد و تاثیر مثبتی بر سئو ندارد. آنچه مهم است معنا و کیفیت استفاده از کلمات کلیدی در متن است.

به روز بودن و تازگی محتوا

موتورهای جستجو محتواهای جدید را دوست دارند. پس گذاشتن روزانه یک مطلب به معنای به روز بودن و تازگی محتوای سایت نیست و تاثیری بر روی سئو ندارد بلکه محتوا باید در مورد موضوعی تازه باشد.گوگل قابلیتی به نام "“Query Deserved Freshness) QDF)” دارد که  تازگی و به روز بودن محتوا را تشخیص می دهد.QDF سایت شما را جستجو می‌کند تا بیابد آیا محتوا  به روز و تازه است یا خیر؟ اگر محتوا به روز بود رتبه بالایی در نتایج جستجو به سایت شما اختصاص خواهد داد. باید به خاطر داشت که این افزایش رتبه همیشگی نیست چرا که محتوای شما کهنه می‌شود، پس باید برای حفظ سئوی سایت خود به صورت مستمر محتواهای به روز و تازه برای سایت‌تان تولید کنید.


برخی از پروژه‌ها
صنعت رستوران
کیت لاین

کیت لاین بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی تخصصی در صنعت رستوران و فست فود ایران است که طیف وسیعی از محصولات مرتبط با این صنعت را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.

موسسه خیریه
ایپا

ایپا نام بنیاد خیریه مردم نهاد و مدرن در ایران است که با تکیه بر مدل کرادفاندینگ و با هدف توانمندسازی ساکنان مناطق محروم کشور به فعالیت های گسترده ای می پردازد.

پروژه‌های بیشتر