ایمیل مارکتینگ

نکات طلایی برای افزایش بهره وری در ایمیل مارکتینگ

امروزه بیشتر افراد گمان می‌کنند ایمیل مارکتینگ و ارسال ایمیل تبلیغاتی از بین رفته و دیگر کاربردی ندارد در حالیکه ایمیل‌های تبلیغاتی هنوز هم یکی از بهترین راه‌های ارتباطات برای استفاد‌ه‌های تبلیغاتی است. اغلب بازاریابان معتقدند اگر محتوای ایمیل تبلیغاتی مرتبط باشد و به خوبی به دست مشتری برسد، هدف ایمیل مارکتینگ محقق شده است.

ایمیل به علت انعطاف‌پذیری، عام و در دسترس بودن در تلفن‌های همراه، تبلت‌ها و… در همه جا و هر زمانی قابل استفاده است. پس این فکر که ایمیل تبلیغاتی دیگر استفاده نخواهد شد اشتباه است، چرا که با وجود دستگاه‌‎های هوشمند و استفاده عموم مردم از آن‌ها، ایمیل مارکتینگ در حال تحولی بزرگ است.

در ادامه فهرستی از نکاتی که افزایش بهره وری ایمیل مارکتینگ را به همراه دارد، آورده شده است که با ساخت لیست  ایمیل‌ها شروع شده، با مدیریت داده‌ها ادامه می‌یابد و با تولید درآمد به پایان می‌رسد.

1. ساخت یک استراتژی برای کسب

ابتدا ایمیل مخاطبین را اولویت‌بندی کنید و تجزیه و تحلیل و جمع‌آوری ایمیل‌ها را از مکان‌هایی شروع کنید که مشتریان با شما درگیر هستند و با برند شما اشنایی دارند. سپس برای تعامل بیشتر، ابزار و تکنیک‌های جدید را بکار برید، برای مثال: بهینه سازی دسترسی‌های موبایل، چراکه اگر مشتری نتواند ایمیل تبلیغاتی و در ادامه سایت شما را با تبلت و یا موبایل به راحتی و سریع ببیند قطعا آن مشتری را از دست می‌دهید.

2. بهینه سازی برای موبایل

اگر ایمیل‌ها دسترسی مناسب با موبایل نداشته باشند، در ایمیل مارکتینگ شکست خواهید خورد. امار نشان می‌دهد 63% از ایمیل‌هایی که برای موبایل بهینه نیستند سریعا حذف می‌شوند. سعی کنید از همان ابتدا و اولین ایمیل تبلیغاتی ( ایمیل خوش‌آمد گویی)، بهینه سازی برای موبایل را جدی بگیرید و رعایت کنید تا مشتری شما بداند با یک برند مهم در ارتباط است.

3. ارسال اطلاعات مرتبط

هدفتان را ار انجام ایمیل مارکتینگ به‌درستی شناسایی کنید تا اطلاعاتی که در ایمیل برای مشتری می‌فرستید با هدفتان مرتبط باشد. با دادن اطلاعات ساده‌ای مثل مکان، جنس و … می‌توانید به طرز چشم گیری باعث جلب نظر مشتریان شوید. تلاش کنید که هرگز پیام‌های تبلیغاتی در ایمیل مشابه با پیام‌ها در رسانه‌های اجتماعی نباشد.

4. شخصی سازی ایمیل

بازدیدکنندگان سایت، ایمیل‌های تبلیغاتی، مشترکان تلفن همراه و کسانی که در رسانه‌های اجتماعی با شما در تماس هستند زمانی به پیام شما توجه بیشتری خواهند کرد که پیام به صورت شخصی برای آن‌ها فرستاده شده باشد بنابراین ایمیل‌های تبلیغاتی که به صورت فرد به فرد ارسال می‌کنید بهتر است حاوی توصیه‌های شخصی سازی شده‌ای که مورد علاقه کاربران است، باشند. برای مثال، شما می‌توانید برای افراد ایمیل تبلیغاتی ارسال کنید که محتوای آن با توجه به بررسی رفتار آن‌ها بر روی سایت و جاهایی که بر روی سایت شما به آن مراجعه کرده‌اند تنظیم شده باشد.

5. دسترسی آسان به ایمیل ها

ایمیل این توانایی را دارد که در هر سه وسیله یعنی تبلت‌ها، گوشی‌های همراه و کامپیوترها به‌راحتی و در هر زمان در دسترس باشد. توانایی آرشیو کردن آسان ایمیل تبلیغاتی، برای مطالعه در آینده برای مشتریان بسیار اهمیت دارد، با وجود این‌که امروزه تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند بیشتر استفاده می‌شوند، اما بسیاری از افراد به خاطر صفحه بزرگ‌تر کامپیوترها و شاید داشتن اینترنت پر سرعت در کامپیوترشان ترجیح می‌دهند ایمیل تبلیغاتی را ذخیره کنند و بعدا به سراغ آن بروند.

6. متن‌های کوتاه و کاربردی

بیشتر مشتریان تمام متن ایمیل تبلیغاتی شما را نمی‌خوانند. آن‌ها به‌دنبال کلمات کلیدی درمتن شما هستند، کلماتی که آنها را جذب کند. پس متن ایمیل تبلیغاتی را کوتاه بنویسید (پاراگراف‌های بسیار کوتاه) و کلمات کلیدی را پر رنگ و یا هایلات کنید تا مشتری به‌راحتی آن‌ها را پیدا کند. زیاد شدن متن فقط باعث می‌شود ایمیل‌های تبلیغاتی بدون خوانده شدن پاک شوند.

7. قبل از ارسال، تست انجام دهید

ابتدا مطمئن شوید همه چیز درست است، سپس ایمیل تبلیغاتی را برای مشتریان ارسال کنید. هیچ چیز بدتر از این نیست که ایمیل تبلیغاتی اسپم شود و یا در Hotmail و یا outlook هنگام باز شدن مشکل داشته باشد. پس بهتر است قبل از ارسال ایمیل به لیست مشتریانتان ابتدا یک تست انجام دهید تا مطمئن شوید این ایمیل در Yahoo، Gmail، Outlook و … درست عمل می‌کند. اگر مشتری شما از ایمیلی استفاده می‌کند که در لیست تست شما نیست، حتما آن را اضافه و تست کنید. بدین ترتیب اگر خطایی وجود داشت، شما هنوز فرصت رفع آن را دارید.

8. ابعاد قالب html ایمیل تبلیغاتی

شما در inbox مشتری فضای زیادی ندارید! می‌دانید که افراد ترجیح می‌دهند در صفحه پیش نمایش دستگاه‌های خود و با داشتن سرعت‌های اینترنت مختلف، ایمیل شما را مشاهده کنند، پس اینکه ایمیل شما چه حجمی را اشغال کند، بسیار مهم خواهد بود. مطمئن شوید عرض قالب html صفحه ایمیل شما بیشتر از 600 پیکسل نباشد و بهتر است در بالای صفحه، یک فضای 100 پیکسلی حاوی یک لینک مهم در نظر بگیرید. یک تصویر گرافیکی در بالای صفحه ایمیل تبلیغاتی، می‌تواند گزینه خوبی باشد. ابعاد 600 در 200 پیکسل برای قالب html سایزی قابل قبول است و می‌تواند پیام شما را به‌خوبی به اکثر مخاطبان برساند.

9. لینک داشتن ایمیل تبلیغاتی

هدف اصلی شما از ارسال ایمیل تبلیغاتی، باز و دیده شدن وبسایت‌تان است. تمام توجه شما در تولید محتوای ایمیل تبلیغاتی باید به این نکته باشد که کاربر هر لحظه احساس کند نیاز است کلیک کرده و وارد سایت شما شود. سعی کنید لینک‌های زیادی در ایمیل تبلیغاتی‌تان قرار دهید، برای مثال هر پاراگراف یک لینک.

10. برای عکس‌ها از لینک، عنوان و تگ Alt مناسب استفاده کنید

بسیاری از افراد تصاویر ایمیل‌های تبلیغاتی را ندیده و یا باز نمی‌کنند. بنابراین بهتر است هر تصویری که استفاده می‌کنید، عنوان، لینک و تگ Alt داشته باشد تا اگر تصویر لود نشد عنوان و تگ آن دیده شود. مطمئن شوید تمامی تصاویر استفاده شده در ایمیل تبلیغاتی، به سایت تان لینک داده شده باشند. با این روش تصاویر هم می‌توانند باعث ایجاد ترافیک در سایت شما شوند.

ده نکته طلایی که برای ایمیل مارکتینگ ذکر شد به شما کمک می‌کند تا ایمیل تبلیغاتی خود را بهینه سازی کنید، نرخ فروش‌تان را 15 تا 25 درصد افزایش دهید و هم چنین 25 تا 35 درصد نرخ کلیک سایت تان را بالا ببرید.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.