طراحی کاتالوگ و بروشور

5 مرحله برای طراحی کاتالوگ و بروشور

با توجه به این‌که امروزه در عصر دیجیتال مارکتینگ قرار داریم و اطراف ما پر شده از تبلیغات در دنیای مجازی و دیجیتال، اما نباید از اهمیت و ارزش کاتالوگ و بروشورهای باکیفیت در تبلیغات غافل شویم. طراحی بروشور و کاتالوگ حرفه‌ای ابزاری مهم برای تبلیغات و دستیابی به فروش بیشتر است.

کاتالوگ‌ها و بروشور‌ها می‌توانند برای اهداف مختلفی به کار گرفته شوند، مثلا برای اطلاع رسانی در مورد کالا یا خدمات خود یا تبلیغات و به طور کلی برقراری ارتباط با مخاطب. طراحی کاتالوگ و بروشور، ارزش، اعتبار و شهرت کار شما را بالا برده و کمک می‌کند توانایی‌ها، خدمات و محصولات خود را ارئه کنید و پیام خود را به مخاطب برسانید. بروشور و کاتالوگ مانند مجلات ماندگاری بالایی دارند و برای حرکت کسب و کار شما به سمت جلو و رسیدن به اهداف‌تان بسیار موثرند.

در این مقاله 5 مرحله برای انجام طراحی کاتالوگ و بروشور بیان می‌شود که به شما کمک می‌کند تا کاتالوگ و یا بروشور مورد نظر خود را طراحی کنید:

1- هدف شما از طراحی کاتالوگ و یا بروشور چیست؟ قبل از شروع طراحی باید مشخص کنید که از طراحی کاتالوگ و بروشور چه هدفی دارید و به وسیله آن چه چیزی را می‌خوهید به مخاطب برسانید؟ مخاطبان شما چه کسانی هستند و چه سلایقی دارند؟ باید کارکرد بروشور و کاتالوگ خود را دریابید و بدانید که با مخاطب چگونه باید ارتباط برقرار کند. و در نهایت این‌که آیا طراحی کاتالوگ و بروشور، شما را به هدفی که مد نظرتان است می‌رساند یا خیر؟

2- تخمین بودجه: هزینه طراحی کاتالوگ و بروشور باتوجه به موارد مختلف متغییر است. نوع کاغذ، براق یا مات بودن، چاپ، طراحی گرافیکی، عکس‌ها و تصاویر و … همگی از مواردی هستند که در هزینه طراحی کاتالوگ و بروشور موثرند. انتخاب هریک از این موارد بستگی به مخاطب هدف دارد. به طور کلی بودجه لازم برای کاتالوگ و بروشور شامل هزینه‌های تحقیق، طراحی، ویرایش، نگارش متن، عکاسی، اینفوگرافیک، چاپ و مدیریت پروژه می‌شود.

3- در مورد طرح کلی و طراحی کاتالوگ و یا بروشور خود جستجو کنید: قبل از نوشتن طرح کلی بهتر است تصویری از کاتالوگ و بروشور مورد نظرتان در ذهن خود بسازید. برای این کار بهتر است به جستجو در بین کارهای شرکت‌های دیگر بپردازید و ببینید آن‌ها چه کارهایی انجام داده‌اند. با توجه به نتایج جستجو و آنچه خود می‌خواهید یه ایده کلی در مورد ظاهر، فرم، محتوا، یازی، رنگ و تصاویر کاتالوگ و بروشور در ذهن بسازید.

4- طرح کلی خود را بنویسید: مرحله بعدی، شروع نگارش طرح کلی است. این کار باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه می‌شود. چراکه شما نسخه تایید شده و کتبی از طراحی کاتالوگ یا بروشور دلخواهتان را در اختیار گرافیست می‌گذارید و بدین ترتیب هم هزینه و هم زمان کمتری برای بازبینی پروژه می‌گذارید. بدین ترتیب شما می‌توانید بودجه بندی و مدت زمان انجام کار را دقیق‌تر تخمین بزنید.

5- انتخاب گرافیست و عکاس و یا آژانس تبلیغاتی: عکاسی حرفه‌ای می‌تواند در جلب نظر مخاطب و تصمیم خرید آن‌ها تاثیر بگذارد. انتخاب عکس مناسب برای بروشور و کاتالوگ، پیام مورد نظر را به راحتی متنقل می‌کند. اینفوگرافیک هم می تواند تاثیر مضاعفی بر برشورو و کاتالوگ شما داشته باشد. با توجه به این موارد داشتن گرافیست و یا همکاری با آژانس‌های تبلیغاتی متخصص و حرفه‌ای در این زمینه شما را به هدفتان نزدیک‌تر می‌کند.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.