طراحی سایت

قاعده قابلیت تنظیم (Configurable) در طراحی سایت

ششمین قاعده از قواعد اصلی در طراحی سایت که در مقاله اصول مهم طراحی سایت بیان شد، قاعده قابلیت تنظیم است که در این مقاله آن را توضیح می‌دهیم.

در هنگام طراحی سایت قابلیت سفارشی کردن المان‌های پایه بر روی پارامترهای اختیاری وجود داشته باشد.
یکی از قواعد اصلی در یک سیستم طراحی سایت؛ فکر کردن در مورد خصیصه هایی است که پروژه الان یا در آینده نیاز دارد و فقط پیاده‌سازی دیزاین طراحی شده کافی نیست. همچنین باید در نظر بگیریم که کدام قسمت‌ها باید تنظیمات متفاوت از هم داشته باشند، به طور مثال اختیاری باشند، خاموش یا روشن باشند و … .
مثلاً در مثال زیر پرچم callout در طراحی ما ۳ رنگ را نمایش می دهد. در اینجا به جای ایجاد ۳ کلاس جداگانه، بهتر است یک کلاس کلی ایجاد و برای خصوصیت‌های اختیاری(optional) دیگر، کلاس‌های دیگری ایجاد کنیم.

زمانیکه شما دارید در مورد طراحی خاص یک المان فکر می‌کنید، در مورد خصوصیت‌هایی که ممکن است با‌ارزش باشند نیز فکر کنید. مهمترین قسمت فکر کردن به مابقی محتواهایی است که شاید در این المان قابل استفاده باشند.

  • آیا بخش‌ها می‌توانند یک متغیر خارجی قابل تنظیم و یا اختیاری باشند؟
  • آیا ارزش دارد که رنگ یا محل قرار گیری یک المان قابل تغییر باشد؟
  • آیا قابلیت تنظیم بودن کوچک و بزرگ کردن سایزها کمکی می کند؟

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.