چگونه اپلیکیشن‌های موبایل بر زندگی روزمره ما تاثیر گذاشته‌اند؟

چگونه اپلیکیشن‌های موبایل بر زندگی روزمره ما تاثیر گذاشته‌اند؟

در دنیای توسعه‌یافته امروز، دیگر همچون گذشته موبایل به عنوان کالای لوکس غیر ضروری به شمار نمی‌رود بلکه اپلیکیشن‌های موبایل بر روی زندگی عادی ما تاثیر گذاشته و جزئی از زندگی روزمره ما شده و تصور زندگی بدون آن‌ها بسیار سخت است. به همین علت برنامه نویسان و سازندگان اپلیکیشن موبایل همیشه در تلاشند تا اپلیکیشن‌هایی را بسازند که برای استفاده روزانه مردم راحت و مفید باشد و در این زمینه با یکدیگر رقابت می‌کنند.

تاثیرات اپلیکیشن‌های موبایل را می‌توان در عرصه‌های مختلف زندگی روزمره ملاحظه کرد که در این مقاله به برخی از آن‌ها اشاره می‌شود.

اجتماعی
امروزه توسعه اپلیکیشن‌های موبایل در زمینه اجتماعی (شبکه‌های اجتماعی)، راحتی استفاده و دسترسی به آن‌ها در همه جا، باعث افزایش اعتماد مردم به آن‌ها برای ارتباط با یکدیگر و همچنین شهرت و محبوبیت اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی شده است. اپلیکیشن‌هایی مانند واتس‌اپ و تلگرام مردم را در ارتباط با هم و روزانه قرار می‌دهند و اپلیکشن‌های دیگری مانند فیسبوک، توییتر و اینستاگرام مردم را به اشتراک گذاری تجربیات، عکس‌ها و ویدئوهای خود تشویق می‌کنند.
یادگیری
امروزه چه بخواهیم به‌طور بی‌هدف راجع به همه چیز اطلاعات زیای بدست آوریم و چه بخواهیم در مورد رشته یا موضوعی خاص اطلاعاتی را کسب کنیم، می‌توانیم به راحتی به سراغ‌ موبایل‌های هوشمند و اپلیکیشن‌های متعددی که در زمینه‌های مختلف علمی و اطلاعاتی وجود دارد، رفته و هر آنچه به دنبالش بودیم را بیابیم. اپلیکیشن‌های موبایل روش ما را در بدست آوردن اطلاعات تغییر داده‌اند. برای مثال اگر به دنبال یادگیری زبان خاصی هستید بسیاری از اپلیکیشن های موبایل وجود دارند که می تواند به راحتی در این زمینه به شما کمک کنند.
مسیریابی
امروزه با داشتن اپلیکیشن‌های مسیریابی و نقشه‌‌های هوشمند به راحتی می‌توان مکان و موقعیت خود را یافت و به درستی به مقصد رسید و امکان گم شدن به حداقل رسیده است. اپلیکیشن‌هایی مانند گوگل مپ و … این قابلیت‌ها را به‌راحتی در اختیار ما قرار می‌دهند. با استفاده از این نوع از اپلیکیشن های موبایل می‌توان مسافت تا مقصد را تخمین زد، ترافیک‌ها و بهترین مسیر برای رسیدن به مقصد را دریافت و بسیاری امکانات دیگر. حتی هنگامی که در ماشین هستیم اپلیکیشن‌هایی برای موبایل وجود دارند که با استفاده از صدا مسیر را به راننده می‌گویند و او را تا مقصد راهنمایی می‌کنند.
امنیت
اپلیکیشن‌هایی همچون “Where’s my iPhone” قابلیت امنیتی را به موبایل‌های ما اضافه کرده است و میلیون ها آدم در تمام دنیا از این اپلیکیشن و اپلیکیشن‌های دیگری از این دست برای امنیت موبایل خود از آن استفاده می‌کنند. بسیاری از شرکت‌های پشتیبانی و ساخت اپلیکیشن موبایل، اپلیکیشن‌هایی را ساخته‌اند که به‌وسیله آن می‌توان از راه دور داده‌های گوشی را قفل و یا پاک کنید. با توجه به این‌که امروزه اغلب مردم از موبایلشان برای ذخیره اطلاعات استفاده می‌کنند، این نوع اپلیکیشن‌ها بسیار ضروری و مورد نیاز هستند. اپلیکیشن‌های موبایل دیگری هم هستند که به‌وسیله آن‌ها می‌توان از راه دور دوربین یا دستگاه ضبط صوتی را کنترل کرد که برای امنیت منزل و محل کار بسیار مناسب است.

 

 

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.