دلایل اهمیت سئو

دلایل اهمیت سئو در سال 2020

اگر از روش‌ها و ابزارهای بی‌شماری که برای بازاریابی وجود دارد ناامید شده‌اید، ممکن است از خود بپرسید که آیا هنوز روش‌های سنتی بازاریابی جوابگو هستند؟ صاحبان مشاغل نیز می‌خواهند بدانند که آیا استراتژی‌هایی مانند بهینه‌سازی موتور جستجو، سئو (SEO) یا بازاریابی موتور جستجو (SEM) هنوز در سال 2020 کار می‌کند یا خیر؟

واقعیت این است که سئو هنوز در سال ۲۰۲۰ مهم است، اگرچه بسیاری از روش‌ها و متدهای آن تغییر کرده است. به عنوان مثال، به روزرسانی سرویس BERT ۲۰۱۹ Google هیاهویی در بین متخصصان سئو ایجاد کرده تا بیشتر به بهینه‌سازی مطالب مبتنی بر هدف جستجو بپردازند تا کلمات کلیدی. بسیاری از کسب و کارها هنوز به سئو نیاز دارند، اما باید خود را با تغییر وضعیت وفق دهند.

• جذب مشتری برای مشاغل محلی

سئو هنوز یکی از بهترین استراتژی‌های جذب مشتری برای هر کسب و کاری است. چه راهی بهتر از این است که مشتریان را در خانه (یا به وبسایت خود) بیاورید تا از رقبای محلی خود پیشی بگیرید؟

با استفاده از SEO Local سئوی محلی، می‌توانید کاربرانی که در منطقه محلی شما جستجو می‌کنند، را به مشتریان خود بیافزایید. Google نتایج جستجو را متناسب با موقعیت جغرافیایی شما تنظیم می‌کند. بنابراین، اگر به درستی بهینه شود، وبسایت شما می‌تواند بر نتایج جستجوی محلی برای مکانتان تسلط داشته باشد.

• بهینه سازی برای هدف جستجو از طریق محتوای سایت

به روزرسانی الگوریتم BERT گوگل در اواخر سال ۲۰۱۹ به ما نشان داد که گوگل (از طریق پردازش زبان طبیعی) در درک زمینه‌ی جستجوی کاربران و اهداف موجود در آن، بسیار بهتر شده است. این بدان معناست که وب سایت‌هایی که محتوایی متناسب با آنچه کاربران واقعاً جستجو می‌کنند منتشر می‌کنند، در جستجوها دارای اولویت بیشتری هستند. نکته اصلی تمرکز بر هدف جستجو است، نه این که چند بار از یک کلمه کلیدی خاص در محتوای شما استفاده شود.

هدف، ایجاد محتوایی است که برای پاسخگویی به سوالات کاربران و ارائه هرچه بیشتر ارزش به آن‌ها، بهینه شده باشد. به عنوان مثال، اگر کلمه کلیدی که می‌خواهید برای آن رتبه‌بندی کنید «تولید محتوا» است، یک جستجوی سریع در Google انجام دهید تا ببینید چه صفحاتی در نتایج جستجو، رتبه‌بندی می‎شوند. آنچه که در حال حاضر در رتبه‌بندی می‌بینید می‌تواند به شما ایده خوبی درباره‌ی اینکه چه نوع محتوایی باید تولید کنید، ارائه دهد. سپس، محتوایی تهیه کنید که به بهترین وجه مطلبی را که کاربر قصد پیدا کردن آن را دارد، فراهم کند.

این به روزرسانی برای وبلاگ نویسان و صاحبان مشاغل وابسته به ترافیک ارگانیک، هنگام تولید درآمد آگهی، تبلیغات و فروش مهم است. شما می‌توانید با ایجاد محتوای بهینه شده که به بهترین وجه با آنچه مخاطب در نظر دارد مطابقت دارد و ارزش بیشتری نسبت به صفحاتی که در حال حاضر رتبه بندی شده‌اند ایجاد می‎کند دارد، پتانسیل ایجاد ترافیک خود را به حداکثر برسانید.

• اتخاذ رویکرد چند کاناله

همه‌ی ما این جمله را می‌دانیم که “همه تخم مرغ‌های خود را در یک سبد قرار ندهید” و این قطعاً در مورد بازاریابی هم صدق می‌کند. اگر برای هدایت کسب و کار خود به وبسایت‌تان به یک منبع ترافیکی متکی هستید، اگر آن کانال به طور کامل خشک یا ناپدید شود تجارت خود را در معرض خطر قرار می‌دهید.

جستجوی ارگانیک Google به این زودی‌ها به جایی نمی‌رسد، بنابراین صاحبان مشاغلی باهوش هستند که از سئو در کنار کانال‌های ترافیکی موجود استفاده کنند. با در نظر گرفتن یک رویکرد چند کاناله، می‌توانید از طریق کمپین‌های فعلی کسب و کار خود را توسعه دهید.

بزرگترین تغییر در سئو در سال آینده رشد جستجوی صوتی است. این آمار را در نظر بگیرید:

  •  ۳۱٪ از کاربران تلفن‎های هوشمند در سراسر جهان حداقل هفته‌ای یک بار از فناوری صدا استفاده می‎کنند.
  •  ۵۰٪ از کل جستجوهای آنلاین تا سال ۲۰۲۰ مبتنی بر صدا خواهد بود.

• همیشه به دنبال قطعه ویژه Google باشید!

وقتی اکنون چیزی را گوگل می‌کنید، معمولاً جعبه‎ای دریافت می‎کنید که در آن به سوال شما پاسخ داده شده، یا در یک پاراگراف، لیست یا در یک جدول. به این جعبه، قطعه‎ی برجسته گفته می‌شود. تقریباً در هر مورد، متن جعبه پاسخ از یکی از ۱۰ نتیجه‎ی برتر جستجوی آن درخواست گرفته می‌شود. حدود ۴۰٪ از نتایج Google Home از قطعه ویژه حاصل می‎شود.

• اقتدار برند

طبق یک نظرسنجی در سال ۲۰۱۴، ۸۴٪ از پاسخ‎دهندگان گفتند که تبلیغات را دوست ندارند (و بسیاری از آن‌ها به آن اعتماد ندارند). به نظر می‌رسد که بسیاری از این نسل از خریداران در برابر روش‌های سنتی مانند تماس سرد، اسپم‎ها و حتی تبلیغات پولی مقاومت بیشتری می‎کنند.

اما با سئو، کسب و کارها می‎توانند به این اطلاعات جمعیتی برسند. سئو به عنوان شکلی از بازاریابی ورودی عمل می‌کند که مشتریان را به سمت شما جذب می‌کند تا اینکه پیمایش طبیعی آن‌ها را با تاکتیک‎های فشارآور فروش قطع کند.

علاوه بر این، می‎توانید با هدف قرار دادن کلمات کلیدی طولانی که ترافیک بسیار هدفمندی را جذب می‎کنند، دامنه نام تجاری خود را گسترش دهید. رتبه‎بندی برای کلمات کلیدی مبتنی بر سوال (چگونه می‌توانم …؟) یا تطبیقی (مارک A در مقابل مارک B) می‎تواند نام تجاری شما را به عنوان یک مرجع در یک موضوع تقویت کند و شما را در برابر رقبای خود قرار دهد.

به علاوه، پتانسیل گسترده‌ای برای رتبه‌بندی شما در کلمات کلیدی توصیفی وجود دارد که مخاطبان بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد.

اگرچه ممکن است برخی از روش‌های سنتی بازاریابی منسوخ شده باشند، سئو در سال ۲۰۲۰ باقی می‌ماند. این که آیا شما قبلا در سئو سرمایه‌گذاری کرده‌اید یا تازه شروع به کار کرده‌اید، هنوز هم می‎تواند یک هدایت‎کننده‎ی اصلی برای بازدید باشد و به وبسایت شما ختم شود.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.