مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

اگر شما محصول یا خدمتی برای ارائه دارید و یا بودجه بازاریابی‌تان به شما این اجازه را می‌دهد، ساخت یک تیزر تبلیغاتی برای سایت‌ یا پخش در تلویزیون، می‌تواند بسیار مقرون به صرفه‌تر و موثرتر از آن چیزی باشد که شما فکر می‌کنید. با یک ایده ساده شما می‌توانید یک تیزر تبلیغاتی با بودجه‌ای مناسب بسازید.

برای ساخت تیزر تبلیغاتی سازماندهی و برنامه ریزی موثر از نیازهای اولیه و اساسی است. ساخت تیزر دارای سه مرحله کلی پیش تولید، تولید و پس تولید است که در این مقاله مرحله اولیه ساخت تیزر تبلیغاتی یعنی مرحله پیش تولید شرح داده می‌شود.

مراحل پیش تولید ساخت تیزر تبلیغاتی:

  • یک پیام و ایده ساده برای ارتباط با مخاطب انتخاب کنید.

تیزر تبلیغاتی کوتاه و معمولا بین 15 الی 30 ثانیه است، بنابراین شما باید سعی کنید تا یک پیام اصلی را در این مدت کوتاه، به‌خوبی انتقال دهید، ارائه مطالب و پیام‌های متعدد در زمان اندک صحیح نیست و نتیجه‌ای برای شما در بر نخواهد داشت. برای ساخت تیزر تبلیغاتی موثر، باید سناریو و اجرای‌تان خلاقانه باشد، که هر دوی این‌ها نیازمند یک ایده اولیه ساده و خلاقانه است.

برای انتخاب ایده اولیه، پاسخ به این سوالات می‌تواند به شما کمک کند: قصد دارید با تماشای تیزر، مخاطب چه جیزی را دریافت کند؟ با ساخت تیزر می‌خواهید به چه هدفی برسید؟ و … .

  • با یک داستان ساده شروع کنید.

هر تیزر تبلیغاتی داستانی را بازگو می‌کند. برای مثال این داستان می‌تواند روایتی از مردی گرسنه باشد که به دنبال چیزی برای خوردن می‌گردد یا توضیح این‌که مشتری با انتخاب شما چه مزایایی را بدست می‌آورد. داستان شما باید در یاد ماندنی، جذاب و منحصر به فرد باشد.
در حین انتخاب داستان 3 نکته را در نظر بگیرید: زمان تیزر، بودجه و اینکه آیا داستانی که انتخاب کرده‌اید پیام شما را به‌خوبی انتقال می‌دهد یا خیر؟

  • دکوپاژ.

تیزر تبلیغاتی مانند هر فیلم دیگری برای دستیابی به موفقیت، نیازمند این است که سنجیده و برنامه ریزی شده باشد. زمانی که داستان و ایده شما شکل گرفت، باید هر آنچه را که برای به تصویر کشیدن آن نیاز است را مهیا کنید. (ویدئو، صدا، دیالوگ، متن و …). این سناریوی نهایی نقشه راه شماست و مسیر شما را در طول تمامی مراحل ساخت تیزر مشخص و در زمان و هزینه‌های شما نیز صرفه جویی می‌کند. دکوپاژ جزییاتی مانند حرکات دوربین، نورپردازی، صداها، لوکیشن، بازیگران، لباس ها و … را در خود دارد.

  • لوکیشن.

انتخاب محل ساخت تیزر یکی از مسائل مهمی است که باید قبل از نهایی شدن دکوپاژ مشخص شود. با مشخص شدن لوکیشن مواردی مانند نورپردازی، زاویه دوربین، صدابرداری و … تعیین می‌شود. محیط‌های داخلی و فضای بسته برای ساخت تیزر مناسب‌تر و راحت‌تر است. در محیط بیرون مسائل مختلفی همچون نور خورشید، عبور مردم، سر و صدا‌ها و آب و هوا همگی بر روند ساخت تیزر تاثیر می‌گذارند.

  • تعیین بودجه.

بودجه شما بستگی به تعداد بازیگران، لوکیشن، خدمات و بسیاری موارد دیگر دارد. بهتر است سعی کنید ایده‌های ناب و خلاقانه خود را با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت بسازید.

  • انتخاب بازیگران و سایر دست اندرکاران ساخت تیزر.

بازیگران و دست اندرکاران یک تیزر به دکوپاژ بستگی دارد. با دادن آکهی یا معرفی آشنایان یا دوستان می‌توانید افراد با تجربه و مناسب را پیدا کنید. برای ساخت یک تیزر تبلیغاتی به عنوان یک کارگردان به این افراد نیاز دارید:

– مدیر فیلمبرداری و اپراتور دوربین. در فیلم‌های بزرگ و با بودجه بالا مدیر فیلمبرداری همه دوربین‌ها و نور پردازی را مدیریت می‌کند، در حالیکه این وظیفه در ساخت تیزر تبلیغاتی مسئولیت کمتری را برای مدیر فیلمبرداری به همراه دارد، ولی باید مواظب مسائل فنی در حین مدیریت و فیلمبرداری باشد.

– بازیگر.

– تدوین‌گر. همه آنچه را که در طول ساخت تیزر صورت گرفته و فیلمبرداری شده است را تدوین‌گران باید در کنار هم قرار داده و باهم ترکیب کنند تا تیزر نهایی تولید شود. برای این کار، به تدوین گران و ویرایشگران حرفه‌ای نیاز است.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

در مجله اینترنتی هینزا می‌توانید به آخرین دانستنی های IT دسترسی داشته باشید.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.