نگاهی به سرور HP ProLiant DL380 Gen9

نگاهی به سرور HP ProLiant DL380 Gen9

نگاهی به جدید ترین سری سرورهای HP

مهندسین شرکت HP با نگاهی عمیق به نسل‌های گذشته این سرور (G7,G8) مدل جدید خود را معرفی کردند که این مدل بسیار انعطاف‌پذیرتر از مدل‌های پیشین خود است، که دست شرکت‌های خریدار را خیلی باز گذاشتند اول آن چیزی که احتیاج دارند را خریداری کنند، سپس بعدها با گسترش بیزنس خود به سرور با مشخصات دلخواه خود آپگرید کنند.

این سری ۲۲ مدل از سی پی یو های E5-2600 v3  را پشتیبانی می‌کند.

سرور HP ProLiant DL380 Gen9

Storage

سری G9  با Smart Array B140i عرضه می‌شود، که ۱۰ هارد ساتا RAID 5  را پشتیبانی می‌کند، که HP  به این نیز بسنده نکرده، می‌توان با اضافه کردن SmartArray P440ar به سرور خود از سرعت 12Gbps SAS لذت ببرید.

واضح‌ترین تغییرات در پنل جلوی سرور است، که این اجازه را به شما می‌دهد که سه بلاک ۸ تایی هارد SFF به سرور خود اضافه کنید.(مجموعا ۲۴ عدد)

Smart Array P440ar  تا ۲۶ هارد SFF  را ساپورت می‌کند، که میشه به جرات گفت دیگه احتیاج به RAID Cart تقریبا از بین رفته است.

حال شاید از خود بپرسدید ۲ هارد اضافه را کجا می‌توان گذاشت؟! پاسخ اینجاست که مهندسین HP  ،PSU(Power Supply Unit) ها را دوباره طراحی کردند و حجم آن را ۲۰% کاهش دادند و در پشت سرور قرار دادند، در نتیجه ۲ هارد اضافی را می‌توان در بالای جلوی پنل قرار داد.

همچنین شاسی سری G9 ،تا ۱۲ هارد LFF را نیز پشتیبانی می‌کند.

Power

مصرف این سری قدری کاهش یافته است  برای مقایسه، این مدل با مدل Dell T630  با دو عدد سی پی یو E5-2695 در HP G9  در حالت 90 w, idle و در زیر بار 352 W مصرف انرژی دارد. در Dell T630 در حالت 120 w, idle و در زیر بار 390 w مصرف انرژی دارد.

Mangement

ILO4 v2.0 با ویژگی Federation  خود می‌توان چندین سرور را با یک سیستم مدیریت کرد.

اچ پی حتی بحت‌های مدیریتی خود را به فضای ابری نیز کشانده با Insight Online app که نسخه IOS آن نیز در itunes در دسترس است و به وسیله آن می‌توانید سیستم‌های ثبت شده خود را مدیریت کنید.

سرور HP ProLiant DL380 Gen9

Overall

سرور HP ProLiant DL380 Gen9

بیشتر بخوانید:

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

در مجله اینترنتی هینزا می‌توانید به آخرین دانستنی های IT دسترسی داشته باشید.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.