اسکریپت ساخت Map Drive

اسکریپت ساخت Map Drive

با استفاده از Logon Script می‌توان اقدامات بسیاری انجام داد، ما قصد داریم در این مطلب با یکی از مهمترین و کارآمدترین کاربردهای آن آشنا شوید.

در حقیقت دو راه برای Assign کردن logon Scrip ها وجود دارد، اولین راه از طریق تب Profile در Active Directory ،و دومین روش از طریق Group Policy Objects است.

در این مقاله تمرکز ما بر روی روش اول یعنی AD است.

ابتدا از طریق برنامه Notepad یک Script بنویسید، برای مثال:

Net use X: \\Servername\folder_share

سپس آن را با پسوند .BAT در پوشه Netlogon ویندوز سرور ذخیره کنید

Servername\Netlogon\\

در ادامه در قسمت Properties یک User و در تب Profile  و فیلد Logon Script مسیر فایلی را که در پوشه Netlogonقرار دادید را کپی نمایید.

و در انتها OK

حال می‌توانید Client مورد نظر را Restart نمایید، پس از Loginعملیات Map Drive از طریق Logon Script به درستی انجام شده است.

در انتها لازم به ذکر است که:

از این روش می توانید زمانی استفاده کنید که شما قصد دارید یک کاربر بر روی هر سیستمی که Login را با Username خودش انجام داد همان Map Drive های مربوط به خودش را داشته باشد.

و همچنین ناگفته نماند در یک فایل Script می‌توانید چندین مسیر (فولدر) برای Map داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.