سئو و دیجیتال مارکتینگ

نکاتی پیرامون سئو و دیجیتال مارکتینگ

در این مقاله پیرامون سئو و دیجیتال مارکتینگ نکاتی را خواهیم گفت که توجه به آن می‌تواند در تبلیغات و صنعت دیجیتال شما تحولی چشمگیر ایجاد کند، تحولی که به دنبال آن کسب و کارتان رونق خواهد گرفت. همچنین در این مقاله میخوانیم که چگونه علاوه بر سئو از تمام ابزارهای دیجیتال مارکتینگ استفاده کنیم.

سئو درون یک حباب بزرگی که دسترسی به آن را برای ما سخت کند، قرار ندارد. سئو چارچوب خاصی دارد که باید برای موفقیت آن‌ها را رعایت کرد. آگاهی از قوانین و چارچوب‌های سئو، کمک می‌کند تا عملکرد سئو و فرآیند بهینه سازی سایت بهبود پیدا کند و در پی آن برنامه دیجیتال مارکتینگ به درستی پیش رود.

اولین پرسشی که بعد از طراحی سایت از طرف مشتریان پرسیده می‌شود این است که حالا چطور کسب و کار خود را گسترش دهیم و مشتریان بیشتری جذب کنیم؟

بهترین جواب با توجه به پیشرفت دنیای مدرن و استفاده بیش از حد از اینترنت، می‌تواند سئو ودیجیتال مارکتینگ باشد.

موتورهای جستجو بهترین نتایج ممکن را در اختیار کاربر می‌گذارند و بهترین نتایج بی‌شک با رضایت کاربر همراه خواهد بود. سایت باید مطابق با قواعد سئو باشد، اگر مشتری با سایت و خدمات شما ارتباط برقرار نکند اثر منفی بر روی دیجیتال مارکتینگ و سئو خواهد داشت.

سئو در حال حاضر به طور جدی بخشی از روند بازاریابی و تجارت شده است اما باید بدانیم که سئو فقط کمکی برای تجارت شماست نه تمام آن، سئو بخشی از دیجیتال مارکتینگ است. در نتیجه برای بدست آوردن نتیجه عالی تمرکز خود را تنها بر سئو نگذارید و قسمت‌های دیگر دیجیتال مارکتینگ را هم دنبال کنید.

مک کارتی، نظریه‌ای برای مارکتینگ و بازاریابی ارائه داده است به نام ” 4p  مارکتینگ “. در این نظریه گفته می‌شود که برای موفقیت در مارکتینگ باید محصولات درست را در مکان درست، با قیمت درست و در زمان درست ارائه کنیم!

منظور از 4p :

  1. Product
  2. Price
  3. Place
  4. Promotion

وقتی این چهار کلید را به درستی انجام دهیم. سئو به طور پیش فرض درست عمل خواهد کرد.

Product (محصول)

مشتریان شما چه کسانی هستند؟ اهداف آن‌ها چیست؟ آن‌ها چه کارهایی باید انجام دهند تا عملکرد شما بهتر شود؟ و در نهایت محصول شما چه کمکی به مشتری می‌کند؟ شناخت مشتری و نحوه ارتباط محصول با نیازهای مشتری، برای قیمت‌گذاری و بهبود کیفیت محصول به شما کمک می‌کند.

برای مثال در هینزا، ما سرویس دیجیتال مارکتینگ و سئو ارائه می‌دهیم. دربرنامه خود به مشتریان کمک می‌کنیم تا اهداف کسب و کار خود را بدست آورند، سعی می‌کنیم در زمان و پول مشتریان صرفه‌جویی کنیم و نتایج آن‌ها را بهبود بخشیم تا بتوانند بر روی آنچه بهتر و خواست مشتری است، تمرکز کنند.

محصول یا خدمت شما پایه و اساس روش بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ شماست. البته این را هم بدانید که پیدا کردن اینکه چه محصولی با چه قیمتی و برای چه مخاطبی مناسب است،تنها نیمی از مسیر می‌باشد، شما باید مشتریان آینده خود را نیز در مسیر دیجیتال مارکتینگ متعاقد کنید.

Price (قیمت)

قیمت بطور ذاتی به کیفیت گره خورده است. اگرچه قیمت در قیمت باید تعادل وجود داشته باشد. اگر محصول بیش از حد گران باشد، فروش نخواهد رفت، مهم نیست که چقدر با کیفیت است! و اگر محصول شما بیش از حد ارزان باشد، سودی برای شما نخواهد داشت.

قیمت چیزی شبیه یک آونگ است قیمت پایین معمولا فروش بیشتری دارد و قیمت بالا فروش کمتر اما سود بیشتر! شما باید تعادل را پیدا کنید که این بستگی به بازار و راهبردهای تولید شما دارد.

خدمات سئو یک نمونه عالی از قیمت‌گذاری دقیق می‌باشد. قیمت‌های انجام سئو در دنیا بالاست! اما امروزه خدمات سئو را شرکت‌های کوچیک هم انجام می‌دهند، بنابراین باید در قیمت‌ها تجدید نظر کرد، باید طوری قیمت گذاری کرد که هم سود خوب و هم فروش خوبی داشت.

Place (مکان)

مشتریان محصول شما کجا هستند؟ آیا مشتریان شما برای دسترسی به شما جستجو می‌کنند؟ شما با یک فرد به عنوان مشتری طرف هستید یا مشتریان شما شرکت‌ها هستند؟

مشتریان برای پیدا کردن محصولات و خدماتی که به دنبال آن هستند راه‌های زیادی از جمله موتورهای جستجوگر را امتحان می‌کنند. بنابراین شما می‌توانید تعیین کنید مشتریانتان کجا هستند و چگونه به خدمات شما دسترسی پیدا خواهند کرد.

Promotion (ترویج)

اینکه مخاطبین آینده شما چطور و کجا با شما آشنا می‌شوند مهم است. موتورهای جستجو؟ تبلیغات اینترنتی؟ شبکه‌های اجتماعی؟ مطبوعات؟ تلویزیون؟ ایمیل؟ بیلبورد؟ آیا شما از بازاریابی محتوا استفاده می‌کنید؟ آیا فصلی در بازار فروش شما وجود دارد؟ آیا عوامل خارجی وجود دارند که برای کار شما مفید باشند؟ رقبای شما چطور؟

حالا با توجه به نکاتی که گفتیم این چهار p را کنار هم بگذارید. شما باید بدانید که چکونه در مسیر دیجیتال مارکتینگ، جریان تولید، بازاریابی و فروش را چگونه کنار هم جلو ببرید.

همچنین باید بدانید کجای این بازار قرار دارید و چگونه می‌خواهید تجارت خود را مدیریت کنید. قطعا با یک مارکتینگ خوب و مطمئن می‌توانید به هدف خود برسید.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.