مخفی شدن فایل‌های فلش مموری

رفع مشکل مخفی شدن فایل‌های فلش مموری

ویروس‌های کامپیوتری همیشه برای ما ایجاد مزاحمت می‌کنند یکی از شایع‌ترین این ویروس‌ها ویروس فلش مموری است در این مقاله نحوه از بین بردن این ویروس را بیان می‌کنیم.

یکی از مشکلات رایج در زمینه فلش مموری مشکل پنهان شدن اطلاعات فلش است. شاید برای شما هم پیش آمده باشه که وقتی فلش را به کامپیوتر وصل می‌کنیم مشاهده می‌کنیم که فضای داخل فلش آشغال شده است ولی وقتی داخل فلش وارد می‌شویم هیچ اطلاعاتی موجود نیست.

در حقیقت این نوعی ویروس است که به ویروس shortcut معروف است. برای از بین بردن این ویروس و نمایان شدن اطلاعات داخل فلش به ترتیب باید کارهای زیر را انجام دهیم: 

  1. وارد محیط command prompt  می‌شویم ( برای این کار CMD را در منو start تایپ می‌کنیم)
  2. در محیط CMD وارد پارتیشن فلش می‌شویم مثلا در اینجا پارتیشن ما J است پس تایپ می‌کنیم :J و enter می‌کنیم. 
  3. بعد از این که وارد پارتیشن شدیم command  زیر را تایپ و enter می‌کنیم. 

attrib -h -r -s /s /d f:\*.*

حالا از محیط CMD خارج شده و وارد فلش می‌شویم. در آنجا یک فولدر بی نام می‌بینیم که همان اطلاعات پنهان شده فلش ما است آن رو کپی می‌کنیم داخل کامپیوتر و فلش را فرمت می‌کنیم که ویروس از بین برود.

بیشتر بخوانید:

No posts found!

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.