اهمیت دیجیتال مارکتینگ

اهمیت دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ روشی است که به سرعت در حال رشد می‌باشد و در آینده استفاده از آن برای همه شرکت‌هایی که خواهان پیشی گرفتن از رقبای خود هستند، اجتناب ناپذیر خواهد بود.

کسی نمی‌تواند منکر آن شود که جهان به سرعت در حال تغییر از آنالوگ به دیجیتال است. مردم روزانه در حال مصرف محتوای دیجیتال در موبایل‌ها، لپ تاپ‌ها، تبلت‌ها و … هستند و شرکت‌هایی که هنوز وارد دنیای اینترنتی و دیجیتالی نشده‌اند و از استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ استفاده نمی‌کنند باید هرچه سریع‌تر خود را با آن‌ها انطباق دهند.

دیجیتال مارکتینگ اشکال و راه‌های مختلف دارد:

  • طراحی سایت، مدیریت محتوای آن و به روز رسانی
  • بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (سئو)
  • وبلاگ‌ها
  • بنرهای اینترنتی تبلیغاتی
  • محتوای ویدیوئی آنلاین
  • پرداخت به ازای هر کلیک تبلیغاتی (PPC)
  • تبلیغات ایمیلی
  • بازاریابی و مدیریت شبکه های‌اجتماعی (فیسبوک، گوگل پلاس، اینستاگرام و … )
  • بازاریابی تلفن همراه و …

 

چرا دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

به تدریج رسانه‌های دیجیتال به زودی جایگزین رسانه‌های قدیمی خواهند شد. در حالیکه نسل‌های قدیمی مرگ رسانه‌های کاغذی مانند روزنامه و کتاب و همچنین دیگر رسانه‌های قدیمی مانند رادیو و تلویزیون را می‌بینند، نسل جدید با موبایل و اینترنت بزرگ شده و با دنیای دیجیتال آشنایی کامل دارند!

واقعیت این است که تبلیغات اینترنتی و دیجیتال سریع‌تر، متنوع‌تر وکاربردی‌تر است. پس تعجب‌آور نیست که با آمدن دیجیتال مارکتینگ اکثریت مردم، خیلی سریع در جهت حرکت آن قرار گرفته‌اند و پیشنهادات دیجیتال مارکتینگ هم برای بازاریابان و هم مصرف‌کنندگان مفید است.

دیجیتال مارکتینگ مقرون به صرفه‌تر از روش‌های سنتی بازاریابی است. برای مثال ایمیل و شبکه‌های اجتماعی در کسری از زمان و بدون هزینه می‌توانند پیام شما را به مخاطبان و مشتریان برسانند در حالیکه چاپ یک تبلیغ و یا تبلیغ تلویزیونی هم زمان بیشتر و هم هزینه بسیار بالاتری را می‌طلبد.

یکی از مزایای دیجیتال مارکتینگ نظارت، ردیابی و آنالیز نتایج تبلیغات است. به جای انجام تحقیقات گران قیمت برای نظارت بر مشتری، شما می‌توانید به سرعت نرخ پاسخ و بازخورد مشتری را مشاهده کنید و برای گام بعدی خود برنامه ریزی کنید.

شاید قوی‌ترین دلیل برای استفاده از دیجیتال مارکتینگ همانطور که گفته شد، پیشی گرفتن رسانه‌های دیجیتال و فضای مجازی به شکل‎های مختلف از اشکال سنتی باشد. در آخر باید بگوییم اکنون عصر دیجیتال است و شرکت‌هایی که خود را با این دنیای اینترنتی و مجازی تطبیق نمی‌دهند، به زودی در معرض افول و شکست قرار خواهند گرفت.حق و حقوق

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.