دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ؛ سودآورترین روش بازاریابی

در دنیای امروز با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده روز افزون مردم از اینترنت و گوشی تلفن همراه سبب شده است که کسب و کارها نسبت به قبل کمتر از بازاریابی سنتی استفاده نمایند. امروزه دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال تا حدودی جایگزین بازاریابی سنتی شده است.

در ساده‌ترین تعریف، دیجیتال مارکتینگ شامل هر روش بازاریابی‌ست که به منظور فروختن محصول و یا ارائه خدمات با استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی انجام می‌شود. اما چرا باید کسب و کارها از دیجیتال مارکتینگ استفاده نمایند؟ در این مطلب دلایل استفاده از دیجیتال مارکتینگ برای هر نوع کسب و کاری بیان شده است.

۱- دیجیتال مارکتینگ کمک می‌کند با قدرت به رقابت با شرکت‌های بزرگ بپردازید

در گذشته تقریبا بیشتر افراد این تصور را داشتند که دیجیتال مارکتینگ مخصوص شرکت‌های بزرگ است و تنها استفاده از این روش بازاریابی برای این گونه شرکت‌ها سودآوری دارد و اگر شرکت کوچکی از این روش بازاریابی استفاده نماید ضرر می‌کند. اما باید بگوییم این تصور کاملا اشتباه است و بازاریابی دیجیتال امروزه برای هر نوع کسب و کار بزرگ و کوچکی ضروریست. زیرا با استفاده از دیجیتال مارکتینگ می‌توانید مشتریان بیشتری را جذب کسب و کار خود کرده و محصولات و برند خود را راحت‌تر و به افراد بیشتری معرفی نمایید.

۲- به صرفه تر از بازاریابی سنتی است

کسب و کارهای کوچک و نوپا به دلیل نداشن بودجه زیاد نمی‌توانند از روش‌های بازاریابی سنتی استفاده نمایند. زیرا تبلیغات‌ سنتی همچون، تبلیغات بنری، تبلیغات در رادیو و تلویزیون و … هزینه زیادی دارد. به همین دلیل زمان زیادی طول می‌کشد تا برند خود را بتوانند به افراد زیادی معرفی نمایند. اما امروزه با وجود دیجیتال مارکیتنگ می‌توانید با هزینه اندک شروع به معرفی برند و تبلیغات کسب و کار خود نمایید. برای استفاده از روش‌های دیجیتال مارکتنیگ تنها کافیست به اینترنت دسترسی داشته باشید. بنابراین استفاده از هریک از روش‌های بازاریابی دیجیتال مقرون به صرفه تر از روش‌های بازاریابی سنتی است.

۳- سودآوری بیشتری دارد

با توجه به تحقیقاتی که شرکت گوگل با شرکت IPSOS هنگ کنگ نموده است، باید بگوییم درآمد کسب و کارهایی که از روش‌های دیجیتال مارکتینگ استفاده می‌کنند، ۲.۸ برابر بیشتر از کسب و کارهایی‌ست که هنوز معتقدند بازاریابی سنتی بهتر از دیجیتال مارکتینگ است.
استفاده از روش‌های دیجیتال مارکتینگ به کسب و کار شما کمک می‌کند تا تنها محدود به شهر و کشور خود نباشید، از هر جای دنیا می‌توانید مشتری جذب نمایید. به ویژه در این روزها با توجه به اینکه مردم برای در امان ماندن از ویروس کرونا باید در خانه بمانند، تقریبا می‌توان گفت بیشتر وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی و فضای اینترنت سپری می‌کنند، استفاده از هر یک از روش‌های دیجیتال مارکتینگ سبب هدایت مشتریان به وب سایت شما و درنهایت فروش بیشتر می‌شود.

۴-برقراری یک تعامل دو طرفه با مشتریان

مهمترین دلیلی که کسب و کارها را ترغیب به استفاده از دیجیتال مارکتینگ می‌کند، برقراری ارتباط آنلاین با مشتریان خواهد بود. با استفاده از شبکه‌های اجتماعی که یکی از روش‌های بازاریابی دیجیتال است، می‌توانید از مشتریان خود نظر سنجی نمایید که کدام یک از محصولات و خدمات شما را بیشتر دوست دارند. همچنین مشتریان شما به راحتی می‌توانند انتقاد و پیشنهاداتشان را در رابطه با کسب و کار شما بیان نمایند تا در رفع نقاط ضعف کسب و کارتان اقدام نمایید.

۵-استفاده رایج از گوشی همراه

واضح و بدیهی است که امروزه افراد بیشتر از گذشته از گوشی تلفن همراه استفاده می‌کنند. بهتر است بگوییم در سراسر دنیا افراد تمایل بیشتری برای انجام کارهای خود به صورت آنلاین دارند، به خصوص در حال حاضر که کل دنیا در حال مبارزه با ویروس کرونا هستند. بنابراین اکنون بهترین فرصت است که با استفاده از بازاریابی دیجیتال شروع به معرفی برند و محصولات خود نمایید.
به طور کلی لازم است تمامی کسب و کارها اعم از کوچک و بزرگ از هر دو روش بازاریابی سنتی و دیجیتال مارکتینگ به طور همزمان استفاده نمایند. نمی‌توان گفت کدام یک بهتر از دیگری است اما آمارها نشان داده‌اند که امروزه دیجیتال مارکتینگ قدرتمندتر از بازاریابی سنتی عمل می‌کند. بنابراین مهم نیست که شما صاحب کسب و کار کوچک یا بزرگی هستید، مهم این است که حتما از روش‌های دیجیتال مارکتینگ برای معرفی کسب و کار خود استفاده نمایید.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.