استفاده ویدئو در سایت و تاثیر آن در سئو

استفاده ویدئو در سایت و تاثیر آن در سئو

در چند سال اخیر الگوریتم‌های گوگل تغییرات زیادی داشته است. این تغییرات مخصوصا برای کاربران بسیار باورنکردنی می‌باشد تا جاییکه در حال حاضر شما به راحتی می‌توانید بااستفاده از جستجوی گوگل به اطلاعات مورد نظر خود دست پیدا کنید.

یکی از تغییرات بزرگ گوگل توجه ویژه به محتواهای ویدئویی می‌باشد که میزان قدرت و نفوذ youtube نشان دهنده این موضوع می‌باشد.

بازاریابی ویدئویی یا ویدئو‌ مارکتینگ هنوز هم با‌‌‌‌ارزش‌ترین ابزار برای معرفی و ترویج هر نوع کسب و کاری می‌باشد. ازجمله مهم‌ترین فواید این موضوع می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • ویدئوها سازگاری بیشتر با موبایل‌ها و کاربران آن دارند. زیرا تماشای یک ویدئو در موبایل بسیار راحت‌تر و کاربردی‌تر از خواندن یک مقاله بلند می‌باشد.
 • ویدئوها شما را در بین کاربرانتان بسیار محبوب‌تر می‌کنند. بر طبق آمارها در سال 2019 بیش از 80 درصد مصرف اینترنت در دنیا صرف دیدن ویدئوها گردیده است.

بنابراین بر‌اساس مزایایی که ویدئوها دارند نقش بسیار ویژه‌ای در سئو بازی می‌کنند.

در این مقاله قصد داریم 5 نکته‌ای که بر اساس آنها و با استفاده محتوای ویدئویی رتبه بهتری کسب کنید؛ بیان نماییم.

 1. محتوای باکیفیت تولید کنید.
  قبل از بیان هر نکته و روشی برای دریافت رتبه بهتر باید این مساله بیان شود که محتوای با‌کیفیت بهترین عامل برای سئو و گرفتن رتبه می‌باشد. چرا که هدف گوگل ارائه درست‌ترین و مرتبط‌ترین اطلاعات به کاربران می‌باشد و آن چیزی نیست جز محتوای باکیفیت. در مورد محتواهای ویدئویی نیز این عامل صدق می‌کند.
 2. از یوتوب استفاده کنید.
  اگر قصد ساخت و انتشار ویدئویی را دارید حتما آن‌ را در یوتوب نیز قرار دهید. دلایل زیادی برای این کار وجود دارد. اول از همه اینکه یوتوب محبوب‌ترین و مطمئن‌ترین سایت ویدئویی دنیاست. اگر ویدئو شما در این سایت منتشر گردد این محبوبیت و اطمینان نیز به ویدئوها و کاربران شما انتقال پیدا می‌کند.
 3. استفاده از کلمات کلیدی در عنوان و توضیحات ویدئو
  مانند تمام محتواها برای رتبه گرفتن در جستجوهای ویدئویی نیاز است که از کلمات کلیدی مناسب استفاده نمایید. بعد از تشخیص و تعیین کلمات کلیدی باید آنها را در قسمت عنوان (title) و توضیحات (description) ویدئو خود قرار دهید. همچنین به مانند بهینه‌سازی یک مقاله متنی باید از کلمات کلیدی در برچسب‌ها و زیرعنوان و متن نیز استفاده نمایید.
 4. برای ویدئو خود محتوای متنی قرار دهید.
  تصور نکنید که قرار دادن یک ویدئو عالی در یک صفحه خالی برای شما رتبه بهتری می گیرد. سعی کنید برای ویدئو خود حتما یک متن ساده مانند معرفی ویدئو خود آماده کنید تا گوگل و کاربران شما بتوانند موضوع ویدئو شما را راحت‌تر تشخیص دهند.
 5. برای ویدئوهای خود لینک بسازید.
  همانطوری که می‌دانید بک‌لینک هنوز هم یکی از عوامل قدرتمند در سئو می‌باشد. بنابراین از کاربران خود بخواهید که ویدئوهای شما را در سایت‌های مختلف به اشتراک گذاشته تا لینک‌های سایت شما افزایش پیدا کند. هر چقدر تعداد بک‌لینک‌های طبیعی شما افزایش پیدا کند وضعیت بهتری خواهید داشت.

 

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.