تولید محتوا

چگونه در سال 2019 محتوایی مناسب برای کاربران و موتورهای جستجو تولید کنیم؟

قطعا شما هم قصد دارید محتواهایی را تولید کنید که هم مناسب کاربران باشد و هم با قوانین موتور های جستجو و سئو مطابقت داشته باشد.

اما این امر چگونه ممکن است؟ برای پیدا کردن جواب این سوال برای شما مواردی را مطرح میکنیم که انجام دادن آنها پتانسیل زیادی به محتوای شما برای رتبه گرفتن می بخشد.

بهتر است  محتوای مقالات خود را بر اساس چک لیست زیر تولید کنید و مطمئن شوید که موارد آن به خوبی در مقالاتتان لحاظ شده است.

 • ایده های قدرتمندی داشته باشد.استاندارد های موتور های جستجو یا سئو بر اساس قوانین موجود در جامعه انسانی تهیه می شوند. قوانینی که دائما در حال تغییر کردن هستند که این تغییرات اثر خود را بر بازار و روش های تجارت نیز می گذارد.

  کسانی می توانند در این زمینه موفق باشند که آینده کسب و کار خود را بهتر پیش بینی کنند.

  به همین خاطر است که مقالات با کیفیت تاثیر زیادی بر خوانندگان آن میگذارد. همانقدری که یک مقاله خوب می تواند ذهن خوانندگان را مشغول خود کند و باعث به اشتراک گذاشتن آن توسط کاربران شود یک مقاله بد نیز می تواند اثری عکس داشته باشد و به سرعت وضعیت شما را بحرانی کند.

  یکی از ترفند هایی که برای افزایش میزان جذابیت مقاله به کار می رود استفاده از تیترهای خاص و جنجالی می باشد. برای مثال:

 • گوگل AMP شما را به جهنم میفرستد.استفاده از اینگونه عنوان نویسی ها باعث می شود کاربران بسیاری به نقد و بررسی مقاله شما بپردازند. کافیست شما خود را درگیر جواب دادن به نظرات آنها نکرده و اجازه دهید میان کاربران بحث و گفتگو افزایش یابد.
 • روش های عملی را آموزش دهید.علاقه بیشتر افراد یادگیری روش های عملی برا انجام دادن هرکاری است. یکی از کلماتی که بیشترین جستجو را داراست و به سئو کمک می کند، کلمه “چگونه” می باشد. چرا که کاربرانی که جستجوی خود را با چگونه اغاز می کنند معمولا به دنبال روش اجرای کارهای جدید یا بهتر انجام دادن کارهای قبلی هستند.

  یکی از دلایل موفقیت این روش این است که یاد دادن روش های عملی جنبه عمومی دارد و کاربران زیادی را به سمت خود جذب می کند.

  ضمن این که شما می توانید هر نوع محتوایی که می خواهید در پاسخ سوالاتی که با چطور یا چگونه می باشند تولید کنید. می توانید مقاله خود را با عکس شرح دهید یا برای کاربران ویدئو بسازید و فایل صوتی منتشر نمایید.

 • از نویسندگان محبوب و معروف استفاده کنید.نویسندگان معروف حتی برای موتورهای جستجو نیز شناخته شده هستند. استفاده از این افراد به معنای این نیست که مقاله تخصصی برای شما تولید کند. می توانید با استناد به مقالات او و رجوع کردن به آن مقاله ای جدید تولید کنید. مثلا می توانید نام نویسنده را در عنوان مقاله خود ذکر کنید.

  مثال: چگونه افزایش سرعت سایت باعث افزایش رتبه شما می شود؟ جان مولر به شما توضیح می دهد.

  البته استفاده از نام نویسندگان بزرگ در مقالات حتما باعث نمی شود که شما رتبه خوبی در موتورهای جستجو بگیرید، اما اشاره به او و مقاله ای که نوشته است باعث می گردد اعتماد کاربران عادی به مطلب شما افزایش یابد.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.