سئو

نکاتی برای شروع بهبود سئوی یک سایت

سئو می‌تواند ترافیک سایت شما را افزایش دهد، البته افزایش ترافیک یک سایت باید با این قضیه همراه باشد که شما بدانید بازدید کنندگان‌تان از شما چه چیزی می‌خواهند. موردی که در این امر به شما کمک می‌کند این است که محتوایی را تولید کنید که خوانندگان آن لذت ببرند و وب سایت خود را تا جایی که امکان دارد در این زمینه بهینه سازی کنید.

در نگاه اول بهینه سازی سایت یا سئو معمولا ترسناک به نظر می‌آید، اما شما می‌توانید با ایجاد تغییرات کوچک در سایت خود آغاز کنید و رتبه خود را در نتایج گوگل بهبود ببخشید.

قبل از همه این‌ها لازم است این نکته را بیان کنیم که سئو یک شبه نتیجه نمی‌دهد، بنابراین شما باید ابتدا با تغییرات جزیی کار را آغاز کنید تا به تدریج به موفقیت‌های بزرگ دست یابید.

تعریف یک فرایند سئو موفق برای هر سایتی یک مساله درونی است اما از منظر کلی می‌توان اهداف زیر را برای سئو نام برد. به عبارتی سئو می‌خواهد:

  • سایت و محتوای آن برای مخاطبان و کاربران هدف مناسب و مرتبط باشد.
  • ترافیک بیشتری به سمت سایت هدایت شود.
  • از نتایج جستجوها آگاهی بیشتری به ما بیاموزد.
  • فرصت بیشتری برای بهبود تجربه کاربری (UX) به ما بدهد.
  • چشم‌اندازی جدید برای کسب و کار با توجه به وضعیت رقبا پیدا شود.

۴ نکته‌ای که برای شروع سئو باید مد نظر قرار داد:

۱- تمرکز روی محتوا

یک آغاز خوب برای سئو و بهینه سازی سایت توجه به محتوا و تولید محتوای با کیفیت می‌باشد. اگر می‌خواهید محتوای باکیفیتی تولید کنید، انتخاب کلمات کلیدی خاص کسب و کارتان می‌تواند به شما کمک شایانی به شما نماید. محتوای سایت خود را ابتدا برای کاربران خود تولید نمایید و سپس موتور جستجو. استراتژی سئو سایت خود را بر اساس تولید محتوای با کیفیت قرار دهید.

۲- مانند کاربران فکر کنید

هنگامی که قصد بهبود سئو سایت خود را دارید باید مانند یک کاربر فکر کنید. برای مثال سرعت سایت شما اگر پایین باشد و برای تمام دستگاه‌ها بهینه سازی نشده باشد، گوگل رتبه سایت شما را در نتایج خود تنزل می‌دهد. بنابراین نیاز هست رفتار کاربرانی که برای اولین بار سایت شما را بازدید کرده‌اند بررسی کنید و که این بازخورد ها برای روند سئو سایت شما بسیار با ارزش است.

۳- هنر عنوان نویسی

اولین موردی که از سایت شما در گوگل به چشم کاربران قرار می گیرد عناوین مطالب شماست. سعی کنید عنوان‌های خود را کوتاه و توصیفی بنویسید. سعی کنید عناوین جذاب داشته باشید ولی کاربران خود را گمراه نکنید. عنوانی بنویسید که جواب سوالات کاربران باشد.

۴- لینک های داخلی بسازید

لینک های داخلی به شما کمک می‌کنند که ارزش محتوای خود را برجسته نمایید. این روشی مناسب برای افزایش ترافیک و زمان نگه داری کاربران در سایت شما است. هر لینکی باید بر روی کلمه کلیدی متفاوتی متمرکز باشد زیرا در غیر این صورت محتواهای متعدد سایت شما ارزش خود را از دست می‌دهد.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.