انکرتکست

انکر تکست چیست و چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

اگر شما هم یک بازاریاب اینترنتی هستید، باید با قدرت انکر تکست، در بهینه‌سازی موتور جستجو آشنا باشید. اگرچه این یک عبارت رایج است، اما بسیاری از بازاریابان، پس از بروز رسانی‌های Penguin و Hummingbird از گوگل متوجه شده‌اند، انکر تکست چه معنا و قدرتی دارد.

انکر تکست بخش مهمی از استراتژی‌های ایجاد لینک سئو است و به شدت بر رتبه موتور جستجوگر وبسایت‌ها تأثیر می‌گذارند. متن‌هایی که به مکان یا سند دیگری در وب پیوند دارند، انکر تکست می‌گویند.

از میان روش‌های سئو سایت و بالا رفتن رتبه سایت در گوگل، می‌توان به استفاده مناسب از انکر تکست‌ها اشاره نمود. جالب است بدانید، متن انکر تکست‌ها برای کاربران و موتورهای جستجو اهمیت بالایی دارد.

بنابراین در لینک‌دار شدن کلمه‌ها دقت نمایید، زیرا اگر آدرس صفحه مورد نظر محتویات یکسانی با عبارت انکر تکست نداشته باشد، کاربر از آن صفحه خارج می‌شود و به همین دلیل رتبه سایت کاهش می‌یابد.

بنابراین بهتر است این گونه بیان شود، که انکر تکست‌ها اهمیت بالایی در سئو خارجی سایت دارند. استفاده نادرست و بیش از اندازه از انکر تکست‌ها ممکن است سئو سایت شما را به خطر بیاندازد و گوگل نسبت به جریمه شدن سایت شما اقدام نماید.

انواع انکر تکست ها

موتورهای جستجو توسط انکر تکست‌ها تصمیم می‌گیرند که یک سایت را در جستجو گوگل نشان دهند یا خیر. لازم به ذکر است که با به کار بردن انکر تکست‌های متفاوت در محتواهای خود، می‌توانید درک موتورهای جستجو را نسبت به موضوع وبسایت خود بیشتر نمایید. با ما همراه باشید، در ادامه انواع انکر تکست‌ها را توضیح می‌دهیم.

۱-انکر تکست‌های عمومی

در گذشته استفاده از این نوع انکر تکست بسیار شایع بوده است؛ اما امروزه با تغییر قوانین الگوریتم گوگل استفاده نمودن از این لینک‌ها ممکن است، سئو سایت را به خطر بیاندازد. جالب است بدانید در این نوع انکر تکست از کلیدواژه منحصربه فردی استفاده نمی‌شود. شایع‌ترین انکر تکست‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از: بیشتر بدانید، اینجا را کلیک کنید، ادامه مطلب را بخوانید، اطلاعات بیشتر، کلیک کن و ….

۲-انکر تکست برند

در این نوع از انکر تکست از نام برند برای لینک دادن به صفحه اصلی سایت استفاده می‌نمایند. جالب است بدانید، با استفاده از این نوع انکر تکست سئو سایت شما آسیب نمی‌بیند. اما به خاطر داشته باشید، که نام برند اگر با کلمه کلیدی مورد نظر شما یکسان باشد، سئو سایت به خطر می‌افتد.

۳-انکر تکست بدون متن

این نوع از انکر تکست که با نام URL Anchor Text معروف است، از آن بدون نیاز به متن یا کلمه کلیدی استفاده می‌نمایند و فقط از URL سایت به عنوان متن لینک استفاده می‌نمایند.

۴-انکر تکست کلمه کلیدی و نام برند

یکی دیگر از انکر تکست‌ها استفاده ترکیبی از کلمه کلیدی و نام برند است. این نوع از انکر تکست در سئو سایت بسیار تاثیرگذار است.

۵-انکر تکست تصویر

گوگل پیشنهاد می‌کند، برای لینک‌سازی بهتر و موثرتر به تصاویر موجود در وبسایت خود لینک دهید. جالب است بدانید در صورت alt Tag تصاویر به عنوان متن انکر تکست تشخیص داده خواهند شد.

۶-انکر تکست هم معنی (LSI)

در این نوع از انکر تکست می‌توانید از کلمات مشابه یا هم معنی با کلمه کلیدی استفاده نمایید. اما فراموش نکنید، که هر کلمه کلیدی تنها یک بار به عنوان انکر تکست به صفحه‌ای دیگر یا صفحه سایت لینک داده شود. توجه نمایید، که برای لینک دادن صفحه‌های دیگر باید از مشتقات و کلمه‌های هم معنی با کلمه کلیدی به عنوان انکر تکست استفاده نمایید.

۷-انکر تکست حضورنسبی

در این نوع از انکر تکست، از کلمه کلیدی به صورت جزئی و نسبی استفاده نمایید.

۸-انکر تکست طولانی

این نوع از انکر تکست شبیه به انکر تکست نسبی است، اما عبارتی که در این نوع انکر تکست استفاده می‌شود، طولانی‌تر است.

نکات حائز اهمیت در استفاده از انکر تکست‌ها

  • سعی کنید از عبارات کوتاه، دقیق و قابل فهم برای انکر تکست‌ها استفاده نمایید، زیرا برای سئو اهمیت زیادی دارد.
  • سعی کنید استایل انکر تکست‌ها را نسبت به متن‌های معمولی تغییر دهید، زیرا بدین صورت، کاربران می‌توانند متن‌های معمولی و انکر تکست‌ها را تشخیص دهند.
  • فراموش نکنید، حتما از انکر تکست‌ها برای لینک‌دهی صفحات داخلی استفاده نمایید، زیرا تاثیر بالایی در سئو سایت دارد.
  • هرگز از نوشتن عبارت‌هایی همانند صفحه، موضوع و … برای انکر تکست‌ها استفاده نکنید.
  • دقت نمایید، عبارت استفاده برای انکر تکست با محتوای صفحه لینک داده شده ارتباط داشته باشد.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

در مجله اینترنتی هینزا می‌توانید به آخرین دانستنی های IT دسترسی داشته باشید.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.