شبکه های بی سیم

شبکه های بی سیم

با گسترش تکنولوژی و استفاده روز افزون از تجهیزات و ابزاهای پویا که ما را محدود به یک فضای خاص و حتی یک سیستم خاص نمی‌کنند نیاز جدیدی در دنیای شبکه های کامپیوتری ایجاد شده است. شبکه های بی سیم (Wireless) شبکه‌ای است که به شما اجازه می‌دهد به صورت متحرک و بدون نیاز به سیستم و فضای خاصی اطلاعات خود را در لحظه در اختیار داشته باشید.

تکنولوژی شبکه‌های بی‌سیم، با استفاده از انتقال داده‌ها توسط اموج رادیویی، در ساده‌ترین صورت، به تجهیزات سخت‌افزاری امکان می‌دهد تا بدون استفاده از بسترهای فیزیکی همچون سیم و کابل، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

تجهيزات يک شبکه بی سیم:

Access Point:

شبکه‌های بی سیم شامل یک یا چند دستگاه مرکزی به نام (Access Point) هستند که اصلی‌ترین سخت افزار مورد نیاز در شبکه‌های بی سیم است. Access Point ارتباط بین کاربران و شبکه را برقرار می‌کند. دقیقا کاری مشابه به سوییچ در شبکه‌های کابلی.

شبکه های بی سیم

کارت شبکه Wireless:

شبکه های بی سیم
شبکه های بی سیم

در یک شبکه بی سیم تمامی سیستم‌ها و تجهیزات باید دارای کارت شبکه بی‌سیم به منظور ارتباط با Access point  در نهایت با شبکه باشند. که این کارت‌ها به دو صورت Internal  و External  قابل استفاده هستند.

پیکربندی شبکه بی سیم:

همانطور که گفته شد در این نوع شبکه همه کاربران به یک یا چند Access Point  متصل می‌شوند. این Access Point  خود به سرور‌ها و منابع موجود در شبکه متصل است به محض اتصال کاربران این منابع نیز در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید:

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.