دیجیتال مارکتینگ

7 نکته، در زمینه دیجیتال مارکتینگ برای کسب و کارهای کوچک

دیجیتال مارکتینگ برای تمامی کسب و کارهای کوچکی که می‌خواهند در بازار جهانی امروز رقابت کنند بسیار حیاتی است. اما سوال اصلی این است که کارآفرینان باید بر روی چه تاکتیک‌هایی از دیجیتال مارکتینگ تمرکز کنند؟

در اینجا قصد داریم ۷ مورد از نکات اساسی که صاحبان کسب و کارهای کوچک باید به آن‌ها توجه داشته باشند را بیان کنیم.

۱- بهینه کردن وبسایت خود برای تلفن‌های همراه

حدود ۸۰ درصد کاربران اینترنت معمولا با استفاده از تلفن همراه خود به جستجو در وب می‌پردازند. همچنین شرکت گوگل اخیرا تصمیم گرفته تا رتبه‌بندی موتور جستجوی وبسایت‌هایی که برای نمایشگرهای کوچک بهینه نشده‌اند را کاهش دهد. از این‌رو، بهینه‌سازی وبسایت‌ها برای گوشی‌های تلفن همراه به امری ضروری تبدیل شده است.

برای این که بفهمید وبسایت شما برای تلفن‌های همراه بهینه می‌باشد یا خیر، سایت‌هایی وجود دارد که می‌توانید در آن‌ها این موضوع را بررسی کنید.

۲- بلاگ‌نویسی به صورت مداوم و طولانی مدت

طراحان وبسایت‌ها اخیرا متوجه شده‌اند که مشتریان سایت‌های آن‌ها ۸۰ درصد ترافیک خود را از پست‌های وبلاگی دریافت می‌کنند که بیش از ۲ ماه قبل در سایت قرار گرفته‌اند. این موضوع نشان می‌دهد که بیشتر ترافیک سایت‌ها مربوط به پست‌های قدیمی است. پس سعی کنید برای پست‌های سایت یا وبلاگ خود برنامه بلندمدت داشته باشید.

۳- استفاده از یک مدیر تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ

اگر برای دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات سایت خود از سایت‌های معروف استفاده می‌کنید، سعی کنید از مدیر تبلیغاتی توانا برای مدیریت کردن و تنظیم تبلیغات خود استفاده نمایید. مدیر دیجیتال مارکتینگ باید از طریق آزمایش تبلیغات مختلف و تقسیم بازار هدف شما، سعی کند تا مشتریان بیشتری را به کسب و کار شما جذب کرده تا به نتایج بهتری دست پیدا کنید.

برخی از سایت‌های معروف حتی ابزاری را برای مدیریت تبلیغات در اختیار مشتریان قرار می‌دهند تا آن‌ها بتوانند از طریق این ابزار راحت‌تر تبلیغات خود را در آن سایت مدیریت کنند. در بسیاری از سایت‌ها این ابزار به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می‌گیرد.

۴- برجسته کردن پروفایل خود در LinkedIn

اگر می‌خواهید وسعت کار خود را افزایش داده و کسب و کار خود را به خوبی به دیگران معرفی کنید، سعی کنید برای بهبود پروفایل خود در سایت LinkedIn وقت بگذارید. این سایت یک شبکه اجتماعی است که برای معرفی کسب و کارها و بهبود آن‌ها طراحی شده است. از طریق این سایت شما می‌توانید با افرادی که در حوزه کاری شما مشغول به کار هستند نیز آشنا شوید.

باید سعی کنید در پروفایل خود به خوبی کسب و کار خود و ویژگی‌های اصلی آن را معرفی کرده و نکات ارزشمند آن را بیان کنید. استفاده از سیمبول و بولت برای فهرست کردن توانایی‌ها و ویژگی‌های اصلی می‌تواند در دید مخاطبان بسیار موثر باشد.

۵- استفاده از LinkedIn برای سئو

این مورد یکی از نکاتی است که در بحث دیجیتال مارکتینگ می‌تواند بسیار مفید باشد. شما از طریق شخصی‌سازی لینک‌های وبسایت از پروفایل خود در سایت LinkedIn، می‌توانید لینک‌های برگشتی ارزشمندی به سایت خود اضافه کنید.

۶- ایجاد پاسخگوی خودکار برای تشکر از مشترکین ایمیلی

اگر از مراجعه‌کنندگان به سایت خود دعوت می‌کنید تا در خبرنامه سایت شما عضو شوند، بهتر است پس از عضویت فورا از آن‌ها تشکر کنید و کارشان را ارزشمند بدانید. شما با این کار به آن‌ها نشان خواهید داد که در ارائه خدمات به آن‌ها متعهد هستید.

ابزارهای موجود در ایمیل برای دیجیتال مارکتینگ، امکان ایجاد پاسخگویی خودکار به ایمیل‌ها را برای شما فراهم می‌کند. از طریق این ابزار شما می‌توانید برای خوش‌آمدگویی به اعضای سایت خود به آن‌ها به صورت خودکار ایمیل ارسال کنید. حتی برخی سایت‌ها در ایمیل خوش‌آمدگویی مزایایی را نیز، مانند تخفیف یا ارائه خدمات رایگان، به اعضای جدید سایت خود ارائه می‌دهند.

۷- استفاده از بازاریابی محتوا

تولید محتوای خوب در بهبود وضعیت سئوی سایت و دیجیتال مارکتینگ تاثیر بسیزایی خواهد داشت. اگر می‌خواهید وبسایت شما بازدید زیادی داشته باشد، باید برای بازاریابی محتوا تلاش زیادی را انجام دهید. شما حتی از اینفلوئنسرهایی که در زمینه کسب و کار شما فعالیت می‌کنند نیز می‌توانید به منظور کمک به وضعیت پست‌های وبسایت خود و به اشتراک‌گذاری پست‌ها با انجمن‌های آن‌ها، میزان بازدید از سایت را افزایش دهید.

تولید محتوا امروزه به امری ضروری و موثر در وضعیت بازدید از سایت‌ها تبدیل شده است. هرچه میزان پست‌های وبسایت شما بیشتر باشد، لینک‌های بیشتری را می‌توایند در سایت خود تگ کرده و پست‌های خود را به میزان بیشتری به اشتراک بگذارید.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

در مجله اینترنتی هینزا می‌توانید به آخرین دانستنی های IT دسترسی داشته باشید.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.