طراحی گرافیک

آشنایی با ۲ نوع طراحی گرافیک

طراحان گرافیک از ترکیب‌های هنری از قبیل فنون چاپ، تصویرسازی، رنگ و غیره برای حل مشکلات و بیان ایده‌ها استفاده می‌کنند. انجام اینگونه پروژه‌های گرافیکی، راه و روش فرعی و آسان ندارند و به همین دلیل است که هر طراح گرافیکی، سبک و روش مخصوص به خود را دارد.

طراحان گرافیکی اغلب با هم فکری، روش‌ها و تکنیک‌های لازم برای طراحی را می‌سازند. بعضی طراحان سبک‌های شخصی خود را دارند و بعضی دیگر از سبک‌های دیگران تقلید می‌کنند. اما بدلیل اینکه این حرفه دائما در حال تغییر است، طراحان باید خود را با شرایط وفق دهند و همیشه درحال یادگیری باشند تا در نتیجه بتوانند روش‌های خاص خود را به‌روز کنند. اگر شما مشتاق به آشنایی با انواع طراحی گرافیک هستید، در این مقاله دو نوع آن را شرح می‌دهیم.

طراحی گرافیکی هویت بصری

داشتن نام تجاری خوب، بسیار موثر است. این نام بیانگر تمام خصوصیات کسب و کار شماست و طراحی‌هایی که برای آن انجام می‌شود باید بیانگر آن خصوصیات باشد. طراحان باید با ایجاد یک لوگوی منحصر به فرد، شخصیت یک شرکت را نمایان کنند و علاوه بر کارهای تبلیغاتی، باید بر هویت بصری یک شرکت تمرکز نمایند چرا که این کار برای معرفی و ارزیابی طرح بسیار موثر است و کمک زیادی به شناخت یک شرکت می‌کند.

طراحان گرافیک باید دانشی کلی از انواع طراحی‌های گرافیکی داشته باشند تا عناصر طراحی که در همه رسانه‌های تصویری مورد نیازند را به‌کار گیرند و بتوانند از آن‌ها به‌درستی استفاده کنند. آن‌ها همچنین نیازمند روابط عمومی بالا، مهارت‌های مفهومی و خلاقانه و اشتیاق به تحقیق در مورد صنایع، سازمان‌ها و رقبا هستند.

طراحی گرافیکی بازاریابی و تبلیغاتی

طراحی گرافیک بیشتر مردم را به یاد طرح‌های تبلیغاتی می‌اندازد. بیشتر شرکت‌های بزرگ برای پیشرفت خود نیازمند تبلیغات هستند تا بتوانند خود را به مردم معرفی کنند. طراحی گرافیک یکی از موارد مهمی که است که در تبلیغات استفاده شده و عملا عنصر اصلی هر تبلیغی است. بازاریابی بر اساس نیازها و رضایت مشتری در مورد محصولات مختلف، خدمات و یا نام تجاری صورت می‌گیرد. از آنجایی که مردم همیشه با محتوای بصری بیشتر ارتباط برقرار می‌کنند، طراحی‌های گرافیکی می‌توانند به سازمان‌ها کمک کنند تا به طور موثرتر با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند.

طراحان بازاریابی با صاحبان شرکت‌ها، مدیران و متخصصان بازاریابی کار می‌کنند تا روش‌های خود را اجرا کرده و باعث جذب مشتری برای آن کسب و کار شوند. آن‌ها ممکن است به تنهایی یا به عنوان بخشی از یک تیم داخلی کار کنند. طراحان می‌توانند به صورت یک گروه خاص و یا یک مجموعه کامل با هم همکاری کرده و با یکدیگر طرح‌هایی منحصر به فرد تولید کنند.

نمونه‌هایی از طراحی گرافیک تبلیغاتی و بازاریابی:

  • کارت پستال
  • مجله و تبلیغات روزنامه
  • پوستر، آگهی‌ها و بیلبوردها
  • بروشورها (چاپی و دیجیتالی)
  • استیکرها و یا برچسب‌های مختلف
  • استندها و نمایشگاه‌های تجاری
  • اینفوگرافیک
  • بنر، آگهی و کارای گرافیکی در شبکه‌های اجتماعی
  • بنرها و تبلیغات هدفمند
  • تصاویر برای وب سایت‌ها و وبلاگ‌ها

طراحان بازاریابی باید توانایی‌هایی همچون ارتباط اجتماعی خوب، مهارت حل مشکلات و مهارت‌های مدیریت زمان را داشته باشند. علاوه بر داشتن مهارت در چندین نوع طراحی گرافیکی، برنامه‌های طراحی و ارائه آن‌ها باید با تولید برای محیط‌های چاپی و آنلاین هم آشنا باشند. این موقعیت‌ها یک راه عالی برای طراحان جدید برای یادگیری فرایندها و کسب تجربه است.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.