خدمات نصب و راه‌اندازی زیرساخت‌های نرم‌افزاری شبکه‌های کامپیوتری

بعد از راه اندازی زیرساخت های سخت افزاری شبکه و نصب تمامی تجهیزات توسط تیم خدمات پسیو شبکه نوبت به راه اندازی امکانات و زیرساخت های نرم افزاری می‌رسد که به کمک این امکانات شرایط بهره‌مندی از یک شبکه کامپیوتری برای ما فراهم می‌شود. در اصطلاح حوزه شبکه های کامپیوتری به مجموعه خدمات مذکور خدمات شبکه اکتیو اتلاق می‌شود که شامل زیر مجموعه و بخش‌های مختلف است.

استفاده از تخصص

یک تیم حرفه ای و با تجربه​

اعضای تیم خدمات اکتیو شبکه هینزا با تکیه بر مدارک داخلی و بین المللی متعدد و سال‌ها سابقه فعالیت حرفه‌ای در صنعت آی تی کشور به تمام شرکت‌ها برای راه اندازی اصولی شبکه های کامپیوتری کمک می کنند.

نصب و راه‌اندازی انواع سوییچ‌ها و فایروال‌ها

نصب و راه اندازی انواع سوییچ‌ها و فایروال‌های سخت‌افزاری و نرم افزاری

نصب و راه‌اندازی سرویس‌های
شبکه

نصب و راه‌اندازی سرویس‌های شبکه نظیر DC ,DHCP ،DNS ،WDS و...

نصب و راه‌اندازی سرویس مدیریت اینترنت در شبکه

نصب و راه اندازی سرویس مدیریت اینترنت در شبکه

نصب و راه‌اندازی سامانه‌های بکاپ گیری اتوماتیک​

نصب و راه‌اندازی سامانه‌های بکاپ گیری اتوماتیک​

نصب و راه‌اندازی شبکه‌های بیسیم
و هیبرید​

نصب و راه‌اندازی شبکه‌های بیسیم و هیبرید​

نصب و راه‌اندازی سرویس‌های مانیتورینگ شبکه​

نصب و راه‌اندازی سرویس‌های مانیتورینگ شبکه​

چرا دیگران

از خدمات اکتیو شبکه هینزا استفاده می کنند؟

 • بیش از ۱۵ سال حضور فعال در حوزه پشتیبانی شبکه و سایر خدمات حوزه IT
 • اجرای صدها پروژه کوچک و بزرگ موفق در حوزه خدمات اکتیو شبکه
 • در اختیار داشتن تیمی از برترین متخصصین حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • ارائه مناسب ترین قیمت در کنار با کیفیت ترین خدمات حوزه آی تی
 • ارائه نقشه و مستندات مهندسی از زیرساخت های آی تی مجموعه
 • ارائه گارانتی خدمات و امکانات راه اندازی شده به مشتریان
 • ارائه گزارش های منظم دوره ای از وضعیت IT مجموعه همراه با ارائه راهکارهای مرتبط

استفاده از تخصص

نصب و راه‌اندازی شبکه

منظور از خدمات شبکه اکتیو چیست؟

راه‌اندازی سیستم‌های کامپیوتری موجود در شبکه و برقراری ارتباط آنها با سرورها، سیستم‌های بک‌آپ‌گیری اطلاعات و بسیاری از موارد دیگر از جمله اقداماتی است که در بخش اکتیو شبکه به انجام می‌رسد. در واقع بدون بخش اکتیو شبکه شما صاحب یک سری تجهیزات و کامپیوترهای خاموش و بلا استفاده خواهید بود. اینکه چگونه خون را در رگ‌های شبکه به جریان بیاندازید و به آی تی مجموعه خود حیات ببخشید کاری است که توسط مهندسان شبکه کامپیوتری به انجام می‌رسد.

برای راه اندازی شبکه به چه تجهیزاتی نیاز داریم؟

برای راه‌اندازی سرویس‌های نرم‌افزاری که در دسته خدمات اکتیو شبکه قرار می‌گیرد نیازمند استفاده از تجهیزات مناسب خواهیم بود. مهم‌ترین تجهیزاتی که در راه‌اندازی یک شبکه ساده برای شرکت‌های کوچک و متوسط با آن‌ها سر و کار خواهیم داشت معمولا شامل موارد زیر خواهد بود:
 • سرور با منابع سخت افزاری متناسب با نیاز شرکت
 • سوییچ های Managed یا Unmanaged
 • مودم اینترنت
 • اکسس پوینت
 • فایروال سخت افزاری
 • دستگاه ذخیره‌ساز تحت شبکه (NAS)

ایران و فراتر از مرزها

مشتریان ما، اعتبار ما هستند

طراحی سایت جهاد دانشگاهی
طراحی سایت بیمه ایران
طراحی سایت بانک پاسارگاد
طراحی سایت پویاب
طراحی سایت حبتور
طراحی سایت مزید

از کجا شروع کنید؟​

درخواست خود را ارسال کنید

پیش از هر اقدامی باید بدانیم که با چه تعداد کاربر، در چه موقعیت‌های مکانی و با چه امکانات مورد نیازی سر و کار داریم. امکاناتی که یک شبکه کامپیوتری می‌تواند در اختیار یک شرکت یا سازمان قرار دهد بی‌شمار است، اینکه به چه سرور یا سرورهایی نیاز داریم، حجم اطلاعات در گردش چه میزان است، اهمیت امنیت اطلاعات تا چه حد جدی است، طبقه‌بندی افراد از حیث میزان دسترسی به منابع اطلاعاتی مختلف سازمان چگونه است و بسیاری از موارد دیگر در بخش اکتیو شبکه مورد بحث و بررسی مهندسی قرار خواهد گرفت. اما در یک نگاه کلی روال انجام کار پس از دریافت درخواست از مشتری به ترتیب ذیل خواهد بود:

01

برگزاری جلسه تخصصی و دریافت نیازها

02

طراحی بستر و مدل شبکه مورد نیاز

03

انتخاب تجهیزات مناسب با توجه به نیازهای فعلی و آتی مجموعه

04

راه اندازی و پیکربندی تمام دستگاه ها و تجهیزات موجود

05

تست و تحویل زیرساخت های راه اندازی شده و تضمین عملکرد صحیح

06

ارائه نقشه مستند از زیرساخت شبکه در پایان پروژه

اکتیو شبکه

تامین تجهیزات

نکته‌ای که معمولا با آن روبه‌رو خواهید شد این واقعیت است که برای هر کدام از تجهیزات بالا نه تنها تولید کننده‌ها و برندهای مختلفی در بازار کامپیوتر وجود دارد بلکه هر کدام از محصولات مرتبط با هر برند هم شامل مدل‌ها و انواع مختلفی است. اینکه کدام برند و کدام مدل را انتخاب کنیم بیش از آنکه به بودجه شما بستگی داشته باشد به نیازهای IT مجموعه شما و میزان آینده‌نگری شما در این بخش وابسته خواهد بود. انتخاب درست تجهیزات علاوه بر تاثیری که در کیفیت سرویس‌های راه‌اندازی شده و امکانات به دست آمده خواهد داشت می‌تواند از اتلاف هزینه‌های احتمالی آینده به واسطه تغییر و تعویض دستگاه‌های موجود با دستگاه‌های جدید جلوگیری کند.
پشتیبانی شبکه کامپیوتری

برای برون سپاری تمام نیازهای وبسایت خود با ما تماس بگیرید.

ما اینجا هستیم تا به شما در انتخاب مناسب ترین راهکار برای طراحی و توسعه وبسایت مورد نیازتان کمک کنیم. فاصله شما از بهترین وبسایتی که تا کنون داشته اید تنها یک تماس است.

اکتیو شبکه

هزینه خدمات اکتیو شبکه چگونه محاسبه می شود؟

در واقع می‌توان گفت که راه‌اندازی یک شبکه کامپیوتری در مقایسه با امکانات و قابلیت‌هایی که در اختیار شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌گذارد هزینه چندانی نخواهد داشت. بعد از راه‌اندازی زیرساخت‌های مورد نیاز در بخش پسیو شبکه که شامل تمامی موارد نظیر کابل کشی شبکه، تلفن و برق و نصب و آرایش رک و سایر موارد می‌گردد، نوبت به راه‌اندازی سرویس‌های مورد نیاز می‌رسد. با در نظر گرفتن اینکه شما به چه سرویس‌هایی نیاز دارید و تعداد کاربران شبکه چه میزان است و سطح سرویس‌هایی که مورد نیاز است، راه اندازی شبکه می‌تواند هزینه‌های مختلفی داشته باشد. برای محاسبه هزینه راه‌اندازی در بخش اکتیو شبکه، ابتدا نیاز است تا کارشناسان فنی از مجموعه بازدید کنند و پس از مشخص شدن سرویس‌ها و امکانات مورد نیاز امکان اعلام هزینه وجود خواهد داشت.

خدمات اکتیو

راه‌اندازی شده توسط هینزا چگونه پشتیبانی می‌شود؟

تمامی سرویس‌های موجود در سطح شبکه نیاز به بررسی، به‌روزرسانی و نگهداری مداوم دارند. تیم خدمات شبکه هینزا در این قسمت پلن‌های متنوعی را برای پشتیبانی شبکه شرکت‌ها و سازمان‌ها با تعداد پرسنل متفاوت در اختیار دارد. پشتیبانی و نگهداری شبکه‌های کامپیوتری به طور کلی در ۲ بخش سمت سرویس‌های سرور و سمت کاربران انجام می‌شود.

تیم‌های فنی اکتیو شبکه معمولا چک لیست‌های خاص خود را به منظور بررسی و بازدید دوره‌ای سرویس‌های شبکه در اختیار دارند که به صورت ریموت یا حضوری نسبت به بررسی دوره‌ای آن‌ها اقدام می‌کنند. علاوه بر این تمامی کاربران شبکه می‌توانند به طور مستقیم با ادمین شبکه  اختصاص داده شده به شرکت خود در ارتباط باشند تا مشکلات روزمره‌ای که در  کار با آن مواجه می‌شوند را رفع کنند.

توضیحات کامل در خصوص این موضوع را می‌توانید در بخش خدمات پشتیبانی شبکه هینزا مطالعه بفرمایید.

FAQ

پرسش‌های متداول

برای رزرو وقت مشاوره و دریافت بهترین راهکار اکتیو شبکه شرکت خود با ما تماس بگیرید.

منظور از خدمات شبکه اکتیو چیست؟

راه اندازی هر شبکه کامپیوتری به طور کلی به دو بخش خدمات پسیو شبکه و خدمات اکتیو شبکه تقسیم بندی می‌شود. بخش پسیو مربوط به زیرساخت های سخت افزاری و بخش اکتیو مربوط به زیرساخت های نرم افزاری لازم برای یک شبکه کامپیوتری می‌شود.

برای راه‌اندازی سرویس‌های نرم‌افزاری که در دسته خدمات اکتیو شبکه قرار می‌گیرد نیازمند استفاده از تجهیزات مناسب خواهیم بود. مهم‌ترین تجهیزاتی که در راه‌اندازی یک شبکه ساده برای شرکت‌های کوچک و متوسط با آن‌ها سر و کار خواهیم داشت معمولا شامل موارد زیر خواهد بود: سرور با منابع سخت افزاری متناسب با نیاز شرکت سوییچ های Managed یا Unmanaged مودم اینترنت اکسس پوینت فایروال سخت افزاری دستگاه ذخیره‌ساز تحت شبکه (NAS)

پیش از هر اقدامی باید بدانیم که با چه تعداد کاربر، در چه موقعیت‌های مکانی و با چه امکانات مورد نیازی سر و کار داریم. امکاناتی که یک شبکه کامپیوتری می‌تواند در اختیار یک شرکت یا سازمان قرار دهد بی‌شمار است، اینکه به چه سرور یا سرورهایی نیاز داریم، حجم اطلاعات در گردش چه میزان است، اهمیت امنیت اطلاعات تا چه حد جدی است، طبقه‌بندی افراد از حیث میزان دسترسی به منابع اطلاعاتی مختلف سازمان چگونه است.

در واقع می‌توان گفت که راه اندازی یک شبکه کامپیوتری در مقایسه با امکانات و قابلیت‌هایی که در اختیار شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌گذارد هزینه چندانی نخواهد داشت. بعد از راه‌اندازی زیرساخت‌های مورد نیاز در بخش پسیو شبکه که شامل تمامی موارد نظیر کابل کشی شبکه، تلفن و برق و نصب و آرایش رک و سایر موارد می‌گردد، نوبت به راه‌اندازی سرویس‌های مورد نیاز می‌رسد.

تمامی سرویس‌های موجود در سطح شبکه نیاز به بررسی، به‌روزرسانی و نگهداری مداوم دارند. تیم خدمات شبکه هینزا در این قسمت پلن‌های متنوعی را برای پشتیبانی شبکه شرکت‌ها و سازمان‌ها با تعداد پرسنل متفاوت در اختیار دارد. پشتیبانی و نگهداری شبکه‌های کامپیوتری به طور کلی در ۲ بخش سمت سرویس‌های سرور و سمت کاربران انجام می‌شود.

هر آنچه بخواهید

به خدمات بیشتری در بخش شبکه نیاز دارید؟

دپارتمان شبکه و زیرساخت هینزا در کنار خدمات نصب و راه اندازی شبکه برای سایر نیازهای حوزه زیرساخت IT راهکارهای مختلفی ارائه می کند. 

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.