فعال کردن ریموت دسکتاپ از راه دور

فعال کردن ریموت دسکتاپ از راه دور

سرویس Remote Desktop Connection سرویسی است که به وسیله آن می‌توان به یک کامپیوتر از راه دور و بدون نیاز به حضور فیزیکی به آن سیستم دسترسی پیدا کرد و کارهای مورد خود اعم از رفع مشکل و دسترسی به منابع و .. را به صورت ریموت یا از راه دور انجام داد.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در یک شبکه کامپیوتری می‌خواهید به یک سیستم یا سرور به صورت ریموت متصل شوید ولی این سرویس در آن سیستم غیر فعال است. در اینجا دو کار می‌توان انجام داد یا به صورت فیزیکی در پشت سیستم حاضر شده و این سرویس رو فعال کنید که شاید همیشه این امکان وجود نداشته باشد یا به صورت ریموت این سرویس را فعال کنید که این مورد در شبکه‌های بزرگ و کوچک بسیار کاربردی است.

برای فعال کردن این سرویس به صورت ریموت به این صورت عمل می‌کنیم:

 1. پنجره run را باز می‌کنیم و در آنجا Services.msc تایپ کرده و enter می‌کنیم. 

 2. همانند تصویر زیر سرویس Remote registry را enable می‌کنیم.

فعال کردن ریموت دسکتاپ از راه دور

 3. دوباره پنجره run را باز کرده و عبارت Regedit را تایپ و enter می‌کنیم.

 4. مطابق شکل از منوی File گزینه Connect Remote Registry را انتخاب می‌کنیم و از پنجره باز شده اسم سیستمی که می‌خواهیم این سرویس را در آن فعال کنیم تایپ می‌نماییم و enter را می‌زنیم. حالا وارد رجیستری آن سیستم شده‌ایم. 

فعال کردن ریموت دسکتاپ از راه دور

 5. از منو سمت چپ  وارد این آدرس می‌شویم:      

 HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Terminal Server

6. حالا روی گزینه Terminal server کلیک کرده و از منوی سمت راست روی گزینه fDenyTSConnections دوبار کلیک می‌کنیم و مقدار آن را از ۱ به ۰ تغییر می‌دهیم.

با این کار سرویس ریموت دسکتاپ در سیستم مورد نظر فعال شده است.

بیشتر بخوانید:

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.