راه اندازی شبکه

نحوه ایجاد یک شبکه خانگی کوچک

این شبکه برای به اشتراک گذاری فایل‌ها و پرینترها و ... بین چند کامپیوتر استفاده می‌شود. از این شبکه می‌توان به عنوان یک شبکه کوچک و غیر پیچیده، بدون تنظیمات خاص استفاده کرد.

به صورت کلی برای راه اندازی Home Group، یک سیستم به عنوان میزبان، Home Group را راه‌اندازی و سایر سیستم‌ها به واسطه سیستم میزبان، عضو Home Group می‌شوند.

برای راه اندازی این شبکه به این صورت عمل می‌کنیم: به قسمت Control Panel می‌رویم قسمت Network and Sharing Center بعد روی گزینه Home Group کلیک می‌کنیم.

نحوه ایجاد یک شبکه خانگی کوچک

پنجره زیر باز می‌شود و بعد روی گزینه Create a homegroup کلیک می‌کنیم.

نحوه ایجاد یک شبکه خانگی کوچک

نکته: برای راه‌اندازی این شبکه network location باید در حالت Home Network باشد در غیر این صورت نمی‌توانیم HomeGroup بسازیم و با پیغام زیر روبه‌رو می‌شویم:

نحوه ایجاد یک شبکه خانگی کوچک

برای حل این مشکل کافی است روی What Is network location کلیک کرده و از پنجره باز شده Home Network را انتخاب کنیم.

نحوه ایجاد یک شبکه خانگی کوچک

با پنجره‌ای که باز می‌شود می‌توانیم نوع فایل یا پرینتر مورد نظر بر اشتراک گذاری را مشخص کنیم و سپس Next را می‌زنیم

نحوه ایجاد یک شبکه خانگی کوچک

در پنجره بعدی پسوردی نمایش داده می‌شود که با استفاده از این پسورد ما قادر خواهیم بود که کامپیوترهای دیگر را به شبکه خودمان اضافه کنیم. این پسورد را نوشته و نگه می‌داریم زیرا برای Join کردن سایر کامپیوترها به آن نیازداریم. ضمن اینکه این پسورد را می‌توانیم در صورت نیاز تغییر بدهیم.

نحوه ایجاد یک شبکه خانگی کوچک

کار ما در این مرحله تمام شده است و حالا باید سایر کامپیوترها یا لپ تاپ‌ها را به این شبکه متصل کنیم. برای این کار:

دوباره به قسمت Control Panel می‌رویم قسمت Network and Sharing بعد قسمت Homgroup اما این بار باید روی گزینه Join  کلیک کنیم.

نحوه ایجاد یک شبکه خانگی کوچک

سپس پسورد داده شده را از ما می‌خواهد که با وارد کردن آن شبکه ما راه اندازی می‌شود و می‌توانیم فایل و پرینتر را به اشتراک بگذاریم.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.