ابزارهای تست سرعت سایت

ابزارهای تست سرعت سایت

افزایش سرعت سایت و داشتن سایتی که سریع بارگذاری می‌شود، یکی از استراژی‌های برد–برد سئو است. زیرا در وهله اول هر میزان سایت شما سرعت بهتری داشته باشد، امتیاز بهتری از نظر قواعد بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو و رتبه بهتری در نتایج دریافت می‌کند. در مرحله بعد نیز بازدیدکنندگان سایت شما افزایش می‌یابد که منجر به استفاده از خدمات شما و افزایش فروشتان می‌گردد.

جنبه منفی پایین بودن سرعت سایت شامل نارضایتی کاربران و ترک سریع سایت، افزایش نرخ پرش (bounce rate) و کاهش مراجعه‌کنندگان می‌گردد. بنابراین اگر سرعت بارگذاری سایت شما بیشتر از ۳ ثانیه است، بزودی کاربران خود را از دست خواهید داد.

عوامل موثر بر سرعت سایت

قبل از معرفی سه ابزار آنلاین بررسی سرعت سایت لازم است مواردی که بر سرعت سایت و سئو موثر است را بدانیم.

  • مشکلات هاستینگ:
    اگر سرویس هاستینگ شما دارای سرعت کم و کیفیت پایین است، هیچ اقدامی در افزایش سرعت سایت موثر نمی‌باشد و همواره سایت کندی خواهید داشت. بنابراین قدم اول در بهینه سازی سرعت سایت، استفاده از هاست با کیفیت است.
  • اندازه و حجم صفحات سایت:
    حداکثر حجم هر صفحه از سایت نباید بیشتر از 3MB باشد. اگر صفحات سایت شما حجم بالایی دارند تا حد ممکن باید حجم صفحات سایت خود را کاهش دهید تا مقدار زمان بارگذاری صفحات کاهش یابد.
  • سرعت اینترنت کاربران:
    برای بهینه سازی سرعت سایت، برخی از شرایط وجود دارد که کنترل آن‌ها از دست شما خارج است. یکی از این موارد سرعت اینترنت کاربران است. اگر کاربران سایت شما از شبکه اینترنتی با سرعت پایین (مانند شبکه‌های اینترنت موبایل 3g) استفاده می‌کنند، شما باید حداکثر تلاش خود را برای افزایش سرعت سایت انجام دهید.

ابزار تست سرعت سایت

برای بررسی سرعت سایت به عنوان یکی از عوامل مهم در بهبود سئو، به معرفی سه تا از ابزار‌های تست سرعت سایت می‌پردازیم.

Google PageSpeed Insights

نخستین ابزاری که قصد معرفی آن را داریم سرویسی از سمت خود گوگل است که با بررسی محتوای سایت، وضعیت وب سایت و خطاهای آن را به همراه راه‌حل های پیشنهادی خود ارائه می‌دهد. ویژگی خاص این ابزار ارائه نتیجه بررسی سایت در حالت desktop و mobile به صورت جداگانه است. تصویر زیر نتیجه بررسی سایت هینزا با این ابزار است.

Pingdom

ابزار دوم سایت Pingdom است که وضعیت سرعت سایت شما را نمایش می‌دهد. نکته خاص این سایت قابلیت انتخاب لوکیشن برای بررسی سرعت سایت است و شما می‌توانید با انتخاب گزینه‌های مختلف وضعیت سرعت سایت خود را در محل‌های مختلف بررسی کنید.

Google Mobile Test

اگر با استفاده از دو ابزار بالا سایت خود را بهینه کرده باشید باز هم باید به طور جداگانه نسخه موبایل سایت خود را سریع کنید. زیرا این روزها سایت‌هایی که نسخه موبایل بهینه‌ای دارند، از نظر سئو و نزد گوگل محبوب‌تر و جایگاه بالاتری دارند.

طی آخرین بررسی‌ها، ۷۰ درصد اینترنت شبکه موبایل با کیفیت 3G می‌باشد و این موضوع تا سال ۲۰۲۰ ادامه دارد بنابراین بهینه سازی سرعت سایت در موبایل مهم‌تر و در عین حال سخت‌تر نیز می‌باشد.

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.