SLC یا MLC مسئله این است

SLC یا MLC مسئله این است

یکی از دغدغه‌های خرید هاردهای SSD برای سرور انتخاب نوع تکنولوژی‌های آن است. توجه به این موضوع که انتخاب صحیح و هوشمندانه کدام باشد که بهترین عملکرد را داشته باشیم و در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرده باشیم.

SLC و MLC چیست؟

MLC یا  Multi-level cell پرکابردترین نوع در حافظه‌های فلش هست که در انواع گوشی‌ها، دوربین‌ها و … استفاده می‌شود، که بزرگ‌ترین مزیت‌های این تکنولوژی قیمت پایین و ظرفیت بالای آن است .

در این تکنولوژی در یک سلول حافظه بیش از یک بیت دیتا می‌توان نوشت (معمولا دو بیت) که باعث افزایش ظرفیت در چیپ‌های فلش شده است. از معایب این تکنولوژی می‌توان سرعت پایین در ذخیره سازی اطلاعات نسب به SLC یا Single-level cell که در هر سلول حافظه خود فقط یک بیت دیتا قرار می‌دهد. برای چرایی این موضوع یک مثال میزنم:

فرض کنید یک لیوان آب داریم از دید SLC این ظرف پر است یا خالی، ولی از دید MLC  حالت‌های بیشتری دارد مثلا خالیست آیا یا ۱/۴ پر است و به همین ترتیب … و این مسئله باعث کاهیش Throuput در هاردهای MLC می‌شود.

SLC یا MLC

SCL یا MLC مسئله این است!

انتخاب بین کاملا وابسته به نوع کارکرد ما است و همیشه خرید هارد گرانقیمت SLC انتخاب مقعول نیست 

هارد SLC سرعت خواندن بسیار بالایی دادن و تحمل آن‌ها در دماهای بالا بیشتر است حال از این هارد در محیط‌هایی باید استفاده کرد که عمل خواندن خیلی خیلی بیشتر از نوشتن است به عنوان مثال در SQL server ‌ها یا سرورهای شبکه‌های اجتماعی …، با توجه به این موضوع انتخاب هارد مناسب ساده‌تر می‌شود.

SLC یا MLC

بیشتر بخوانید:

آخرین مقالات

با ما همیشه به روز باشید

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

ارتقای خدمات طراحی دیجیتال

ما منتظر شما هستیم

طیف وسیع خدمات هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.

هینزا در حوزه IT و در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه های شبکه، برنامه نویسی و امنیت، می تواند به صورت یک جا پاسخگوی تمام نیازهای شما باشد.